Plugins - W3 Total Cache - Stable (latest release) - en to bs_BA translation catalogue (1385 entries)

en: 
                    New Relic may not be installed on this server. %s. Visit %s for installation instructions.
bs_BA: 
                    Možda New Relic nije instaliran na ovom poslužitelju. %s. Posjetite %s za instalacijske instrukcije.

en:  <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">Specify it here</a>.
bs_BA:  <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">Navedite ovdje</a>.

en:  Disable caching of HEAD <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> requests
bs_BA: Onemogući predmemoriranje HEAD <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> zahtjeva

en:  and
bs_BA: i

en:  is not supported. Change to SNS or local to delete APC files
bs_BA: nije podržano. Promijenite na SNS,ili lokal, kako bi obrisali APC datoteke.

en:  is not supported. Change to SNS or local to reload APC files
bs_BA: nije podržano. Promijenite na SNS, ili lokalno, kako bi ponovo učitali APC datoteke.

en: %s extension | %s extensions
bs_BA[0]: %s ekstenzija
bs_BA[1]: %s ekstenzije
bs_BA[2]: %s ekstenzija

en: %s is not an correct action.
bs_BA: %s nije ispravna akcija.

en: %s is not supported for Pull Zone
                selection.
bs_BA: %s nije podržan za odabir
                u Zoni povlačenja.

en: %s to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache.
bs_BA: %s kako bi izmjene postojećih datoteka učinili vidljivim za posjetioce s pripremljenom predmemorijom.

en: %s<br />then %s.
bs_BA: %s<br />zatim %s.

en: %sUpdate media query string%s to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache
bs_BA: %sAžurirati medija upitni niz%s kako bi se postojeće izmene datoteka učinile vidljivim za posjetioce s pripremljenom predmemorijom.

en: (required for <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> support)
bs_BA: (potrebno za <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku)

en: (required for Amazon S3, Amazon CloudFront, Rackspace CloudFiles support)
bs_BA: (potrebno za Amazon S3, Amazon CloudFront, Rackspace CloudFiles podršku)

en: (required for HTML Tidy minifier suppport)
bs_BA: (potrebno za podršku za HTML Tidy minifikacije)

en: (required for NetDNA / MaxCDN <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> purge support)
bs_BA: (potrebno za NetDNA / MaxCDN <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku za brisanje)

en: (required for Rackspace Cloud Files support)
bs_BA: (potrebno za Rackspace Cloud Files podršku)

en: (required for Self-hosted (<acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>) <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> support)
bs_BA: (potrebno za samostalno hostanu (<acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>) <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> podršku)

en: (required for compression support)
bs_BA: (potrebno za podršku za kompresiju)

en: (required for disk enhanced Page Cache and Browser Cache)
bs_BA: (potrebno za disk-poboljšanu predmemoriju stranice i predmemoriju preglednika)

en: (reserved for CSS)
bs_BA: (rezervirano za CSS)

en: (reserved for JS after <body>)
bs_BA: (rezervirano za JS poslije <body> elementa)

en: (reserved for JS before </body>)
bs_BA: (rezervirano za JS prije </body> elementa)

en: (reserved for JS in <head>)
bs_BA: (rezervirano za JS u <head> elementu)

en: -- Choose Type --
bs_BA: -- Izaberite vrstu --

en: -- Pass-through --
bs_BA: -- Proslijediti --

en: -- Select Application --
bs_BA: -- Odabire aplikacije --

en: 1. The "Compatibility Mode" option found in the advanced section of the "<a href="admin.php?page=w3tc_pgcache">Page Cache Settings</a>" tab will enable functionality that optimizes the interoperablity of caching with WordPress, is disabled by default, but highly recommended. Years of testing in hundreds of thousands of installations have helped us learn how to make caching behave well with WordPress. The tradeoff is that disk enhanced page cache performance under load tests will be decreased by ~20% at scale.
bs_BA: 1. Opcija "Kompatibilni režim (Compatibility Mode)" koja se nalazi u naprednoj (advanced) sekciji kartice "<a href="admin.php?page=w3tc_pgcache">Postavke predmemorije stranice (Page Cache Settings)</a>", i koja će omogućiti funkcionalnost za optimizaciju interoperatibilnosti predmemorije s WordPressom, izvorno je isključena, ali je jako preporučljivo njeno korištenje. Godine testiranja i stotine tisuća instalacija pomogle su nam naučiti kako da ponošanje predmemoriranja dobro uskladimo s WordPressom. Nedostatak je što će performanse poboljšane disk predmemorije stranica u testovima opterećenja biti smanjene za ~20% razmjerno.

en: 100% Money Back Guarantee (30 Days)
bs_BA: 100% garancija povrata novca (30 dana)

en: 404 error exception list:
bs_BA: Lista izuzetaka za grešku 404:

en: </ul><p>This message will automatically disappear once the issue is resolved.
bs_BA: </ul><p>Ova poruka automatski će nestati kada problem bude uklonjen.

en: <a href="http://www.google.com/search?q=installing%20yum&amp;output=search&amp;tbs=qdr:y&amp;tbo=1" target="_blank">Install yum</a> if you don't already have it. Then, if you like, you can update all of your installed software, but do so only if you have the experience and time to double check configurations afterwards:
bs_BA: <a href="http://www.google.com/search?q=installing%20yum&amp;output=search&amp;tbs=qdr:y&amp;tbo=1" target="_blank">Instalirajte yum</a>, ako ga još nemate. Zatim, ako želite, možete ažurirati sav svoj instalirani softver, ali to uradite samo ako imate iskustva i vremena da poslije svega dva puta provjerite konfiguracije:

en: <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> key:
bs_BA: <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> ključ:

en: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key:
bs_BA: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ:

en: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> secret:
bs_BA: <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> tajna:

en: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> file management:
bs_BA: Upravljanje <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> datotekama:

en: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minify settings:
bs_BA: <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minify postavke:

en: <acronym title="Cascading Style Sheets">CSS</acronym> minifier:
bs_BA: <acronym title="Cascading Style Sheets">CSS</acronym> minifikacija:

en: <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> Type:
bs_BA: <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> vrsta:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> hostname:
bs_BA: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> ime hosta:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password:
bs_BA: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinka:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> path:
bs_BA: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> putanja:

en: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> username:
bs_BA: <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> korisničko ime:

en: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minifier:
bs_BA: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minifikacija:

en: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> minify settings:
bs_BA: <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> postavke minifikacije:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> file management:
bs_BA: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> upravljanje datotekama:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minifier:
bs_BA: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minifikacija:

en: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minify settings:
bs_BA: <acronym title="JavaScript">JS</acronym> postavke minifikacije:

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host:
bs_BA: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> hosting poslužitelj:

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> login:
bs_BA: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> prijava:

en: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password:
bs_BA: <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinka:

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support
bs_BA: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support:
bs_BA: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška:

en: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> support:</label>
bs_BA: <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> podrška:</label>

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin login:
bs_BA: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska prijava:

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin login:</label>
bs_BA: <acronym title="WordPress">WP</acronym>administratorska prijava:</label>

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin password:
bs_BA: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska lozinka:

en: <acronym title="WordPress">WP</acronym> Admin password:</label>
bs_BA: <acronym title="WordPress">WP</acronym> administratorska lozinka:</label>

en: <code>Installed</code>: Functionality will work properly.
bs_BA: <code>Instalirano</code>: Funkcionalnost će raditi ispravno.

en: <code>Not detected</code>: May be installed, but cannot be automatically confirmed.
bs_BA: <code>Nije detektirano</code>: Možda je instalirano, ali ne može se automatski potvrditi.

en: <code>Ok</code>: Current value is acceptable.
bs_BA: <code>U redu</code>: Trenutna vrijednost je prihvatljiva.

en: <code>Yes / No</code>: The value was successful detected.
bs_BA: <code>Da / Ne</code>: Vrijednost je uspješno detektirana.

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_dbcache">Database Cache</a>" tab the recommended settings are preset. If using a shared hosting account use the "disk" method with caution; in either of these cases the response time of the disk may not be fast enough, so this option is disabled by default.
bs_BA: <em>Opcionalno:</em> Na kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_dbcache">Predmemorija baze podataka (Database Cache)</a>" unaprijed su postavljene preporučene postavke. Ako koristite shared hosting, upotrijebite "disk" metodu s oprezom; u bilo kom od ovih slučajeva vrijeme odziva diska može biti nedovoljno brzo, tako da je ova opcija izvorno isključena.

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_mobile">User Agent Groups</a>" tab, specify any user agents, like mobile phones if a mobile theme is used.
bs_BA: <em>Opcionalno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_mobile">Grupe korisničkih agenata (User Agent Groups)</a>", navedite bilo koje korisničke agente, poput mobilnih telefona - ako se koristi mobilna tema.

en: <em>Optional:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_objectcache">Object Cache</a>" tab the recommended settings are preset. If using a shared hosting account use the "disk" method with caution, the response time of the disk may not be fast enough, so this option is disabled by default. Test this option with and without database cache to ensure that it provides a performance increase.
bs_BA: <em>Opcionalno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_objectcache">Objektna predmemorija (Object Cache)</a>" unaprijed su postavljene preporučene postavke. Ako koristite shared hosting, upotrijebite "disk" metodu s oprezom; u bilo kojem od ovih slučajeva vrijeme odziva diska može biti nedovoljno brzo, tako da je ova opcija izvorno isključena. Provjerite ovu opciju s i bez predmemorija baze podataka, kako bi bili sigurni da ona daje poboljšanje performanse.

en: <em>Recommended:</em> If you already have a content delivery network (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) provider, proceed to the "<a href="admin.php?page=w3tc_cdn">Content Delivery Network</a>" tab and populate the fields and set your preferences. If you do not use the Media Library, you will need to import your images etc into the default locations. Use the Media Library Import Tool on the "Content Delivery Network" tab to perform this task. If you do not have a <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> provider, you can still improve your site's performance using the "Self-hosted" method. On your own server, create a subdomain and matching <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone record; e.g. static.domain.com and configure <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> options on the "Content Delivery Network" tab accordingly. Be sure to <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> upload the appropriate files, using the available upload buttons.
bs_BA: <em>Preporučeno:</em> Ako već imate pružatelja mreže za dostavu sadržaja (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>), idite na karticu "<a href="admin.php?page=w3tc_cdn">Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)</a>" i popunite polja i postavite vaše postavke. Ako ne koristite medijsku biblioteku, trebati ćete uvesti svoje slike itd. na zadane lokacije. Upotrijebite Alat za uvoz, medijske biblioteke (Media Library Import Tool), na kartici "Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)" za ovaj zadatak. Ako nemate <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> pružatelja usluge, i dalje možete unaprijediti performanse vaše web-stranice koristeći "Samostalno hostani (Self-hosted)" metodu. Na svom poslužitelju kreirajte pod-domenu i odgovarajući zapis <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zone; npr. static.domain.com i konfigurirajte, u skladu s tim, <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> opcije na kartici "Mreža za dostavu sadržaja (Content Delivery Network)". Budite sigurni da ste prenijeli preko <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>-a odgovarajuće datoteke, koristeći raspoloživu dugmad za prijenos.

en: <em>Recommended:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a>" tab, <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression is enabled by default. Make sure to enable other options to suit your goals.
bs_BA: <em>Preporučeno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>" <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresija je izvorno uključena. Pobrinite  se uključiti druge opcije, koje odgovaraju vašim potrebama.

en: <em>Recommended:</em> On the "<a href="admin.php?page=w3tc_minify">Minify</a>" tab all of the recommended settings are preset. Use the help button to simplify discovery of your <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files and groups. Pay close attention to the method and location of your <acronym title="JavaScript">JS</acronym> group embeddings. See the plugin's <a href="admin.php?page=w3tc_faq">FAQ</a> for more information on usage.
bs_BA: <em>Preporučeno:</em> U kartici "<a href="admin.php?page=w3tc_minify">Minify</a>" sva preporučene postavke su unaprijed postavljene. Upotrijebite dugme help kako bi pojednostavili pronalaženje vaših <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka i grupa. Posebnu pažnju obratite na lokaciju vaših <acronym title="JavaScript">JS</acronym> grupnih ugrađivanja. Pogledajte <a href="admin.php?page=w3tc_faq">Stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a> dodatka za više informacija o korištenju.

en: <li>The files and directories have different ownership, they should have the same ownership.
    								 </li>
bs_BA: <li>Datoteke i mape imaju različito vlasništvo, trebaju imati isto vlasništvo.
    								 </li>

en: <p>You can now keep W3 Total Cache up-to-date without having to worry about new features breaking your website. There will be more releases with bug fixes, security fixes and settings updates. </p>
            <p>Also, you can now try out our new features as soon as they're ready. %s to enable "edge mode" and unlock pre-release features. %s</p>
bs_BA: <p>Od sada možete držati W3 Total Cache ažurnim bez brige o novim mogućnostima koje bi mogle prouzročiti probleme vaše web-stranice. Biti će više izdanja s popravcima grešaka, sigurnosnih popravaka i ažuriranja postavki. </p>
            <p>Također, sada možete isprobati nove mogućnosti čim postanu dostupne. %s kako bi uključili "edge mode" i otključali mogućnosti pred-izdanja. %s</p>

en: <span style="color: red; background: none;">Support</span>
bs_BA: <span style="color: red; background: none;">Podrška</span>

en: <span style="color: red;">Support</span>
bs_BA: <span style="color: red;">Podrška</span>

en: <span>Cache Hits:</span> %d (%d%%)
bs_BA: <span>Pogodci predmemorije:</span> %d (%d%%)

en: <span>Cache Misses (non-cache hits):</span> %d (%d%%)
bs_BA: <span>Promašaji predmemorije (pogodci mimo predmemorije):</span> %d (%d%%)

en: <span>Transferred:</span> %s
bs_BA: <span>Preneseno:</span> %s

en: <strong>%s</strong> could not be created, <strong>open_basedir
                        </strong> restriction in effect, please check your php.ini settings:<br />
                        <strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>
bs_BA: <strong>%s</strong> nije moguće kreirati, ograničenje <strong>open_basedir
                        </strong> je na snazi, provjerite vaše php.ini postavke:<br />
                        <strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>

en: <strong>%s</strong> could not be created, please run following command:<br />%s
bs_BA: <strong>%s</strong> nije moguće kreirati, izvršite sljedeću naredbu:<br />%s

en: <strong>%s</strong> could not be read, <strong>open_basedir</strong> restriction in effect,
            please check your php.ini settings:<br /><strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>
bs_BA: <strong>%s</strong> nije moguće pročitati, ograničenje <strong>open_basedir</strong> je na snazi,
            provjerite vaše php.ini postavke:<br /><strong style="color: #f00;">open_basedir = "%s"</strong>

en: <strong>%s</strong> could not be read, please run following command:<br />
            <strong style="color: #f00;">chmod 777 %s</strong>
bs_BA: <strong>%s</strong> nije moguće pročitati, izvršite sljedeću naredbu:<br />
            <strong style="color: #f00;">chmod 777 %s</strong>

en: <strong>%s</strong> is write-able. When finished installing the plugin,
                                            change the permissions back to the default: <strong>chmod 755 %s</strong>.
                                            Permissions are currently %s. %s
bs_BA: <strong>%s</strong> je upisiv. Kada se završi instaliranje dodatka,
                                            promjenite dozvole i vratite ih na izvorne: <strong>chmod 755 %s</strong>.
                                            Dozvole su trenutno %s. %s

en: <strong>%s</strong> permissions were changed during the setup process.
                                            Permissions are currently %s.<br />To restore permissions run
                                            <strong>chmod %s %s</strong>. %s
bs_BA: <strong>%s</strong> dozvole su promenjene tokom procesa instalacije.
                                            Dozvole su trenutno %s.<br />Kako bi vratili dozvole pokrenite
                                            <strong>chmod %s %s</strong>. %s

en: <strong>%swp-config.php</strong> could not be written, please edit config and add:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', '%s');</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.
bs_BA: u <strong>%swp-config.php</strong> nije moguće pisati, uredite config i dodajte:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', '%s');</strong> pre <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.

en: <strong>%swp-config.php</strong> could not be written, please edit config and add:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', false);</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.
bs_BA: u <strong>%swp-config.php</strong> nije moguće pisati, uredite config i dodajte:<br /><strong style="color:#f00;">define('COOKIE_DOMAIN', false);</strong> before <strong style="color:#f00;">require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');</strong>.

en: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Alternative PHP Cache (<acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym>) Installation (Recommended):</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
bs_BA: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Alternativna PHP predmemorija (Alternative PHP Cache) (<acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym>) Instalacija (Preporučeno):</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Memcache Module Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
bs_BA: <strong><acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> Instalacija memcache modula:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %s requires MySQL 4.1.2 or higher
bs_BA: <strong>GREŠKA</strong>: WordPress %s zahtjeva MySQL 4.1.2 ili noviju inačicu

en: <strong>Server Preparation:</strong><br /><em>Time required: ~1 minute</em>
bs_BA: <strong>Priprema poslužitelja:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: ~1 minuta</em>

en: <strong>W3 Total Cache Error:</strong>
    		                    Files and directories could not be automatically
    		                    deleted.
    		                    <table>
    		                    <tr>
    		                    <td>Please execute commands manually</td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr>
    		                    <tr>
    		                    <td>or use FTP form to allow
    		                    <strong>W3 Total Cache</strong> make it automatically.
    		                    </td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr></table>
bs_BA: <strong>W3 Total Cache greška:</strong>
    		                    Datoteke i mape nije moguće automatski
    		                    obrisati.
    		                    <table>
    		                    <tr>
    		                    <td>Izvršite naredbe manualno</td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr>
    		                    <tr>
    		                    <td>ili upotrijebite FTP formu kako bi dozvolili 
    		                    <strong>W3 Total Cache</strong>-u da ih izvrši automatski.
    		                    </td>
    		                    <td>
    								%s
    		                    </td>
    		                    </tr></table>

en: <strong>W3 Total Cache Error:</strong> The plugin tried to edit, %s, but failed.
    								Files and directories cannot be modified. Please review your
    								<a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">
    								file permissions</a>. A common cause is %s and %s having different ownership or permissions.
    								%s %s
bs_BA: <strong>W3 Total Cache greška:</strong> Dodatak je pokušao urediti, %s, ali nije uspio.
    								Datoteke i mape ne mogu se izmijeniti. Stoga pregledajte svoje
    								<a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">
    								dozvole za datoteke</a>. Obično je uzrok to što %s i %s imaju različito vlasništvo ili dozvole.
    								%s %s

en: <strong>XCache Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
bs_BA: <strong>XCache instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: <strong>eAccelerator Installation:</strong><br /><em>Time required: 1 minute</em>
bs_BA: <strong>eAccelerator instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 1 minuta</em>

en: @import handling:
bs_BA: @import obrada:

en: A 302 redirect is used to send this group of referrers to another hostname (domain).
bs_BA: 302 preusmjeravanje se koristi za slanje ove grupe referenata drugom host imenu (domeni).

en: A 302 redirect is used to send this group of users to another hostname (domain); recommended if a 3rd party service provides a mobile version of your site.
bs_BA: 302 preusmjeravanje se koristi kako bi se ova grupa korisnika poslala drugom host imenu (domeni); ovo se preporučuje ako servis treće strane poslužuju mobilnu inačicu vaše web-stranice.

en: A <a href="http://www.xml-sitemaps.com/validate-xml-sitemap.html" target="_blank">compliant</a> sitemap can be used to specify the pages to maintain in the primed cache. Pages will be cached according to the priorities specified in the <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> file. Due to its completeness and integrations, <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/" target="_blank">WordPress SEO</a> is recommended for use with this feature.
bs_BA: <a href="http://www.xml-sitemaps.com/validate-xml-sitemap.html" target="_blank">Standardizirana</a> mapa stranica može se upotrijebiti za navođenje stranica koje će se održavati u pripremljenoj predmemoriji. Stranice će se predmemorirati prema prioritetima navedenim u <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> datoteci. Zbog svoje potpunosti i integracija, <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/" target="_blank">WordPress SEO</a> preporučuje se za korištenje s ovom značajkom.

en: A configuration issue prevents <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> from working:
                                                The <strong>"Replace default hostname with"</strong>
                                                field cannot be empty. Enter <acronym
                                                title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
                                                provider hostname <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">here</a>.
                                                <em>(This is the hostname used in order to view objects
                                                in a browser.)</em>
bs_BA: Problem sa konfiguracijom sprječava rad <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a:
                                                Polje <strong>"Zamjena izvornog host imena s"</strong>
                                                ne može biti prazno. Unesite ime hosta <acronym
                                                title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
                                                -a <a href="?page=w3tc_cdn#configuration">ovdje</a>.
                                                <em>(Ovo je ime hosta koje se koristi kako bi se prikazali objekti 
                                                u pregledniku.)</em>

en: A configuration issue prevents <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> from working:
bs_BA: Problem sa konfiguracijom sprječava rad <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a:

en: AP-SouthEast (Singapore)
bs_BA: AP-SouthEast (Singapur)

en: APC system cache successfully emptied
bs_BA: APC sistemska predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: API Key is invalid.
bs_BA: API ključ je nevažeći.

en: API Key is not configured.
bs_BA: API ključ nije konfiguriran.

en: About
bs_BA: Informacije

en: Accepted query strings:
bs_BA: Prihvaćeni upitni nizovi:

en: Access key ID:
bs_BA: ID pristupnog ključa:

en: Account
bs_BA: Račun

en: Account #:
bs_BA: Račun #:

en: Account ID is not configured.
bs_BA: ID računa nije konfiguriran.

en: Account key:
bs_BA: Ključ računa:

en: Account name:
bs_BA: Ime računa:

en: Activate
bs_BA: Aktiviraj

en: Activate this extension
bs_BA: Aktiviraj ekstenziju

en: Active
bs_BA: Aktivno

en: Add CNAME
bs_BA: Dodati CNAME

en: Add a script
bs_BA: Dodati skriptu

en: Add a style sheet
bs_BA: Dodati stilski predložak

en: Add canonical header
bs_BA: Dodati kanoničko zaglavlje

en: Add the MaxCDN content delivery network to increase website speeds dramatically in just a few minutes!
bs_BA: Dodajte MaxCDN mrežu za dostavu sadržaja kako bi dramatično povećali brzinu web-stranice u samo nekoliko minuta!

en: Add the following directives to your .htaccess file or if there are several hundred they should be added directly to your configuration file:
bs_BA: Dodaj sljedeće direktive u vašu .htaccess datoteku, ili, ako ih ima nekoliko stotina, treba ih dodati direktno u vaš konfiguracijsku datoteku:

en: Add timestamp
bs_BA: Dodati vremensku oznaku (timestamp)

en: Add:
bs_BA: Dodati:

en: Added by W3 Total Cache
bs_BA: Dodao W3 Total Cache

en: Additional Information
bs_BA: Dodatne informacije

en: Additional Server Modules
bs_BA: Dodatni moduli poslužitelja

en: Additional URLs:
bs_BA: Dodatni URL-ovi:

en: Additional pages:
bs_BA: Dodatne stranice:

en: Adds canonical <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> header to assets files.
bs_BA: Dodavanje kanoničkog <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> zaglavlja assets datotekama.

en: Admin Notification
bs_BA: Administratorske obavijesti

en: Advanced
bs_BA: Napredno

en: Advanced optimizations
bs_BA: Napredne optimizacije

en: After <span class="html-tag">&lt;body&gt;</span>
bs_BA: Poslije <span class="html-tag">&lt;body&gt;</span> elementa

en: All Templates
bs_BA: Svi predlošci

en: All caches except CloudFlare successfully emptied.
bs_BA: Uspješno su ispražnjene svi predmemorije osim CloudFlare predmemorije.

en: All caches successfully emptied.
bs_BA: Sve predmemorije su uspješno ispražnjene.

en: All optimisations
bs_BA: Sve optimizacije

en: All submitted data will not be saved and is used solely for the purposes your support request. You will not be added to a mailing list, solicited without your permission, nor will your site be administered after this support case is closed.
bs_BA: Ništa od podataka koje šaljete neće biti sačuvano, i koristiti će se isključivo u svrhu vašeg zahtjeva za podršku. Nećete biti dodati na listu za slanje e-pošte, kontaktirani bez vašeg odobrenja, niti će vaša web-stranica biti administrirana poslije zaključivanja ovog slučaja podrške.

en: Always cache URLs with these query strings.
bs_BA: Uvijek predmemorirati URL-e s ovim upitnim nizovima.

en: Always ignore the specified CSS files.
bs_BA: Uvijek ignorirati navedene CSS datoteke.

en: Always ignore the specified JS files.
bs_BA: Uvijek ignorirati navedene JS datoteke.

en: Always ignore the specified pages / directories.
bs_BA: Uvijek ignorirati navedene stranice / mape.

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expression (See <a href="%s">FAQ</a>
bs_BA: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržava regularne izraze (Pogledaj <a href="%s">FAQ</a>

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>)
bs_BA: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržani su regularni izrazi (Pogledajte <a href="%s">stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a>)

en: Always ignore the specified pages / directories. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>).
bs_BA: Uvijek ignoriraj navedene stranice / mape. Podržava regularne izraze (Pogledajte <a href="%s">FAQ</a>).

en: An authorization key was not provided.
bs_BA: Autorizacijski ključ nije naveden.

en: Analytics
bs_BA: Analitike

en: And finally, let's start memcached:
bs_BA: I na kraju, pokrenimo memcached:

en: Append
bs_BA: Pridodati

en: Application ID is not configured. Enter/Select application name.
bs_BA: ID aplikacije nije konfiguriran. Unesite/odaberite ime aplikacije.

en: Application Monitoring using New Relic%s
bs_BA: Nadgledanje aplikacije, koristeći New Relic%s

en: Application Settings
bs_BA: Postavke aplikacije

en: Application monitoring has detected that your page load time is
                                                           higher than 300ms. It is recommended that you enable the following
                                                           features: %s %s
bs_BA: Praćenjem aplikacije je detektirano je da je vrijeme učitavanja vaše web-stranice
                                                           veće od 300ms. Preporučljivo je da uključite sljedeće
                                                           opcije: %s %s

en: Application name:
bs_BA: Naziv aplikacije:

en: Application request
bs_BA: Zahtjev aplikacije

en: Application settings are only visible when New Relic is enabled
bs_BA: Postavke aplikacije su vidljive samo kada je New Relic uključen

en: Application settings could not be retrieved. New Relic may not be properly configured, <a href="%s">review the settings</a>.
bs_BA: Nije moguće vratiti postavke aplikacije. New Relic možda nije pravilno konfiguriran, <a href="%s">pogledajte postavke</a>.

en: Apply
bs_BA: Primijeni

en: Apply &amp; close
bs_BA: Primijeniti i zatvoriti

en: Apply all changes
bs_BA: Primjeni sve promjene

en: Apply the %s settings to the entire network.
bs_BA: Primjeni %s postavke na cijelu mrežu.

en: Apply the settings above to the entire network.
bs_BA: Primijeniti gornje postavke na cijelu mrežu.

en: Are you a new customer? Click the Create Account button to receive a discount on a new MaxCDN account.
bs_BA: Jeste li novi korisnik? Kliknite dugme "Kreiraj račun" kako bi dobili popust na novi MaxCDN korisnički račun.

en: Assign this group of referrers to a specific theme. Selecting "Pass-through" allows any plugin(s) (e.g. referrer plugins) to properly handle requests for these referrers. If the "redirect users to" field is not empty, this setting is ignored.
bs_BA: Dodijelite ovu grupu referenata određenoj temi. Biranje opcije "Proslijediti (Pass-through)" omogućuje bilo kojem dodatku (npr. referent dodacima) da pravilno obrade zahtjeve za ove referente. Ako polje "preusmjeriti korisnike na (redirect users to)" nije prazno, ova postavka se ignorira.

en: Assign this group of user agents to a specific theme. Selecting "Pass-through" allows any plugin(s) (e.g. mobile plugins) to properly handle requests for these user agents. If the "redirect users to" field is not empty, this setting is ignored.
bs_BA: Dodijelite ovu grupu agenata određenoj temi. Biranje opcije "Proslijediti (Pass-through)" omogućuje bilo ko(ji)m dodatku(cima) (npr. mobilni dodaci) da pravilno obrade zahtjeve za ove korisničke agente. Ako polje "preusmjeriti korisnike na (redirect users to)" nije prazno, ova postavka se ignorira.

en: Attach file:
bs_BA: Pridodati datoteku:

en: Attach more files
bs_BA: Pridodajte više datoteka:

en: Attach template:
bs_BA: Pridodati predložak:

en: Attachment successfully purged.
bs_BA: Privitak je uspješno pročišćen.

en: Authenticated users will not receive minified pages if this option is enabled.
bs_BA: Autorizirani korisnici neće dobivati minificirane stranice, ako je ova opcija uključena.

en: Authentication Failure or Insufficient Access Rights
bs_BA: Autorizacija nije uspješna, ili su pristupna prava nedovoljna

en: Authorization key
bs_BA: Autorizacijski ključ

en: Authorize
bs_BA: Autoriziraj

en: Auto (determine connection type automatically)
bs_BA: Auto (automatsko određivanje vrste veze)

en: Auto upload interval:
bs_BA: Interval automatskog prijenosa:

en: Automatically attempt to find and upload changed files.
bs_BA: Automatski pokušati nalaženje i prijenos izmijenjenih datoteka.

en: Automatically import files hosted with 3rd parties of these types (if used in your posts / pages) to your media library.
bs_BA: Automatski uvesti datoteke ovih tipova, hostane od trećih strana (ako se koriste u vašim objavama), u vašu medijsku zbirku.

en: Automatically ping (purge) FeedBurner feeds when pages / posts are modified. Default URL: %s
bs_BA: Automatski pingaj (pročisti) FeedBurner kanale kada su stranice / objave modificirane. Izvorni URL: %s

en: Automatically prime the page cache
bs_BA: Automatski pripremiti predmemoriju stranice

en: Automatically upload minify files
bs_BA: Automatski prenesi minificirane datoteke

en: Available
bs_BA: Dostupno

en: Average times
bs_BA: Prosječna vremena

en: Bandwidth savings via Minify and <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression of <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, JavaScript and feeds
bs_BA: Uštede na protoku podataka, putem minificiranja i <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresije <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, JavaScripta i kanala

en: Before <span class="html-tag">&lt;/body&gt;</span>
bs_BA: Prije <span class="html-tag">&lt;/body&gt;</span> elementa

en: Before <span class="html-tag">&lt;/head&gt;
bs_BA: Prije <span class="html-tag">&lt;/head&gt; elementa

en: Behavior Settings
bs_BA: Postavke ponašanja

en: Best compatibility with <a href="http://www.iis.net/" target="_blank">IIS</a> is realized via <a href="http://www.microsoft.com/web/webmatrix/" target="_blank">WebMatrix</a>, which also includes the supported <a href="http://www.iis.net/download/wincacheforphp" target="_blank">WinCache</a> opcode cache.
bs_BA: Najbolja kompatibilnost s <a href="http://www.iis.net/" target="_blank">IIS</a>-om se postiže preko <a href="http://www.microsoft.com/web/webmatrix/" target="_blank">WebMatrixa</a>, koji također uključuje podržanu <a href="http://www.iis.net/download/wincacheforphp" target="_blank">WinCache</a> opcode predmemoriju.

en: Blog <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym>:
bs_BA: <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> bloga:

en: Blog feed
bs_BA: Blog kanal

en: Both Admin &amp; Email Notification
bs_BA: Obje obavijesti, administratorske i e-poštom

en: Browser Cache
bs_BA: Predmemorija preglednika

en: Browser Cache and use compression
bs_BA: Predmemorija preglednika i korištenje kompresije

en: Browser Cache:
bs_BA: Predmemorija preglednika:

en: Browser caching is currently %s.
bs_BA: Predmemorija preglednika  je trenutno %s.

en: Bucket:
bs_BA: "Buket" (jedinica memorije):

en: Bulk Actions
bs_BA: Grupne radnje

en: Buy now
bs_BA: Kupi odmah

en: By %s
bs_BA: Autor %s

en: By default the front page is cached when using static front page in reading settings.
bs_BA: Po izvornim postavkama, prva stranica se predmemorira kada se koristi statička prva stranica u postavkama čitanja.

en: CDN module: Required Database SQL
bs_BA: CDN modul: Potrebni SQL baze podataka (Required Database SQL)

en: CDN was successfully purged.
bs_BA: CDN je uspješno pročišćen.

en: Cache 404 (not found) pages
bs_BA: Predmemorirati 404 (nije pronađeno) stranice

en: Cache <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> (<acronym title="HyperText Transfer Protocol over SSL">https</acronym>) requests
bs_BA: Predmemorirati <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> (<acronym title="HyperText Transfer Protocol over SSL">https</acronym>) zahtjeve

en: Cache <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> requests (uniquely) for improved performance.
bs_BA: Predmemorirati <acronym title="Secure Socket Layer">SSL</acronym> zahtjeve (jedinstveno), za bolje performanse.

en: Cache <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>s with query string variables
bs_BA: Predmemorirati <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym> -je s varijablama upitnog niza (query string)

en: Cache Control policy:
bs_BA: Odredbe kontrole predmemorije:

en: Cache Preload
bs_BA: Učitavanje predmemorije unaprijed

en: Cache author/tag/categories/term post loop:
bs_BA: Predmemorirati autor/oznaka/kategorija/pojam petlju objava:

en: Cache comments:
bs_BA: Predmemorija komentara:

en: Cache exception list:
bs_BA: Lista izuzetaka predmemorije:

en: Cache feeds: site, categories, tags, comments
bs_BA: Predmemoriranje kanala: web-stranica, kategorija, oznaka, komentara

en: Cache footer:
bs_BA: Predmemorija podnožja:

en: Cache front page
bs_BA: Predmemoriraj početnu stranicu

en: Cache front page post loop:
bs_BA: Predmemorirati petlju objava početne stranice:

en: Cache header loop. This is the area where the logo is located.
bs_BA: Predmemorirati petlju zaglavlja. To je područje gdje se nalazi logo.

en: Cache header:
bs_BA: Predmemorija zaglavlja:

en: Cache only requests with the same <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym> as the site's <a href="options-general.php">site address</a>.
bs_BA: Predmemorirati samo zahtjeve s istim <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-om kao što je <a href="options-general.php">adresa web-stranice</a>.

en: Cache pings:
bs_BA: Predmemorija pingova:

en: Cache posts page
bs_BA: Predmemoriraj stranicu objava

en: Cache primary navigation:
bs_BA: Predmemorirati filter navigacije:

en: Cache requests only for %s site address
bs_BA: Predmemorirati zahtjeve samo za adresu %s web-stranice

en: Cache secondary navigation:
bs_BA: Predmemorirati filter sekundarne navigacije:

en: Cache sidebar:
bs_BA: Predmemorija bočne trake:

en: Cache single post / page:
bs_BA: Predmemorija samostalne objave / stranice:

en: Cache the specified pages / directories even if listed in the "never cache the following pages" field. Supports regular expression (See <a href="%s">FAQ</a>)
bs_BA: Predmemorirati navedene stranice / mape, čak i ako su navedeni u polju "nikada ne predmemorirati sljedeće stranice (never cache the following pages)". Podržani su regularni izrazi (Pogledajte <a href="%s">stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</a>)

en: Cache the specified pages even if they don't have tailing slash.
bs_BA: Predmemorirati navedene stranice čak i ako nemaju prateću kosu crtu.

en: Cache time:
bs_BA: Vrijeme predmemoriranja:

en: Cache wp_head loop:
bs_BA: Predmemorirati wp_head:

en: Cache wp_head. This includes the embedded CSS, JS etc.
bs_BA: Predmemorirati wp_head. To uključuje ugrađene CSS, JS itd.

en: Caches footer loop.
bs_BA: Predmemorira petlju podnožja (footer).

en: Caches secondary navigation filter; per page.
bs_BA: Predmemorira filter sekundarne navigacije; po stranici.

en: Caches sidebar loop, the widget area.
bs_BA: Predmemorira bočnu traku, petlju, widget područje.

en: Caches the comments loop, pagination is supported.
bs_BA: Predmemorira petlju komentara, numeriranje stranica je podržano.

en: Caches the front page post loop, pagination is supported.
bs_BA: Predmemorirati petlju objava početne stranice, numeriranje stranica je podržano.

en: Caches the navigation filter; per page.
bs_BA: Predmemorirati filter navigacije; po stranici.

en: Caches the ping loop, pagination is supported. One per line.
bs_BA: Predmemorira pin petlju, numeriranje stranica je podržano. Jedna stavka po retku.

en: Caches the posts listed on tag, categories, author and other term pages, pagination is supported.
bs_BA: Predmemorira objave izlistane na stranicama oznaka, kategorija, autora i stranicama ostalih pojamova, numeriranje stranica je podržano.

en: Caches the single post / page loop, pagination is supported.
bs_BA: Predmemorira samostalnu objavu / petlju stranice, numeriranje stranica je podržano.

en: Caches wp_footer loop.
bs_BA: Predmemorira wp_footer petlju.

en: Caching database objects decreases the response time of your site. Best used if object caching is not possible.
bs_BA: Predmemoriranje objekata baze podataka smanjuje vrijeme odziva vaše web-stranice. Najbolje je da se koristi ako nije moguće predmemoriranje objekata.

en: Caching of (minified) <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and JavaScript in memory, on disk or on <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>
bs_BA: Predmemoriranje (minificiranog) <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a i JavaScripta u memoriji, na disku ili na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u

en: Caching of database objects in memory or on disk
bs_BA: Predmemoriranje objekata baze podataka u memoriji ili na disku

en: Caching of feeds (site, categories, tags, comments, search results) in memory or on disk
bs_BA: Predmemoriranje kanala (web-stranica, kategorije, oznake, komentari, rezultati pretraga) u memoriji ili na disku

en: Caching of objects in memory or on disk
bs_BA: Predmemoriranje objekata u memoriji ili na disku

en: Caching of pages / posts in memory or on disk or on CDN (mirror only)
bs_BA: Predmemoriranje stranica / objava u memoriji ili na disku ili na CDN-u (samo kopija - mirror)

en: Caching of search results pages (i.e. <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>s with query string variables) in memory or on disk
bs_BA: Predmemoriranje stranica s rezultatima pretraga (npr. <acronym title="Uniform Resource Identifier">URI</acronym>-a s varijablama upitnog niza) u memoriji ili na disku

en: Caching pages will reduce the response time of your site and increase the scale of your web server.
bs_BA: Predmemorirana stranica smanjiti će vrijeme odziva vaše web-stranice i povećati opseg vašeg web poslužitelja.

en: Cancel
bs_BA: Prekini

en: Cancelled
bs_BA: Otkazano

en: Cascading Style Sheets:
bs_BA: Kaskadne liste stilova:

en: Case for properties:
bs_BA: Veličina slova za svojstva:

en: Change this value to decrease or determine the number of minified files that are generated.
                    The more <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> / <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files you have the more files will be generated because their file names are combined in
                    the final <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> of the minified file name. File name length is only applicable when minify is in auto mode and file name length testing is enabled. The maximum file name length value is 246.
bs_BA: Promijenite ovu vrijednost kako bi smanjili ili utvrdili broj minificiranih datoteka koje su generirane.
                    Što više <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> / <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka imate, više će datoteka biti generirano jer su njihovi nazivi kombinirani u
                    konačnom <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym>-u minificirane datoteke. Duljina imena datoteke je primjenjiva samo kada je minifikacija u auto režimu, i kada je uključeno testiranje duljine imena. Maksimalna vrijednost duljine imena je 246.

en: Charset:
bs_BA: Kodna tablica:

en: Check / Uncheck All
bs_BA: Označiti / od-značiti sve

en: Check out the <acronym title="Frequently Asked Questions">FAQ</acronym> for more details on <a href="admin.php?page=w3tc_faq">usage</a>
bs_BA: Pogledajte <acronym title="Frequently Asked Questions">Stranicu s često postavljanim pitanjima (FAQ)</acronym> za više detalja o <a href="admin.php?page=w3tc_faq">korištenju</a>

en: Choose Request Type
bs_BA: Izaberite vrstu zahtjeva

en: Clean
bs_BA: Očistiti

en: Click Here
bs_BA: Klikni ovdje

en: Click the Authorize button above, log in, paste the key below and save settings.
bs_BA: Kliknite na gornje dugme Autorizirati, prijavite se, zalijepite ključ ispod i spremite postavke.

en: Click the Create Pull Zone button above and create a pull zone manually for this site.
bs_BA: Kliknite iznad na dugme Kreiraj zonu povlačenja, i manualno kreirajte zonu povlačenja za ovu web-stranicu.

en: Click to toggle
bs_BA: Kliknite za prikazati/sakriti

en: Close
bs_BA: Zatvori

en: CloudFlare account email:
bs_BA: CloudFlare račun e-pošte:

en: CloudFlare plugin detected. We recommend removing the
                plugin as it offers no additional capabilities when W3 Total Cache is installed. This message will disappear
                when CloudFlare is removed.
bs_BA: Detektiran je CloudFlare dodatak. Predlažemo uklanjanje
                dodatka, pošto ne nudi dodatne mogućnosti kada je instaliran W3 Total Cache. Ova poruka će nestati
                kada se CloudFlare ukloni.

en: CloudFlare protects and accelerates websites.
bs_BA: CloudFlare štiti i ubrzava web-stranice.

en: CloudFlare protects and accelerates websites. <a href="%s" target="_blank">Sign up now for free</a> to get started,
            	or if you have an account simply log in to obtain your <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> key from the <a target="_blank" href="https://www.cloudflare.com/my-account">account page</a> to enter it on the General Settings box that appears after plugin activation.
            	Contact the CloudFlare <a href="http://www.cloudflare.com/help.html" target="_blank">support team</a> with any questions.
bs_BA: CloudFlare štiti i ubrzava web-stranice. <a href="%s" target="_blank">Besplatno se registrirajte</a> kako bi započeli,
            	ili ako imate račun jednostavno se prijavite kako bi dobili vaš <abbr title="Application Programming Interface">API</abbr> ključ od <a target="_blank" href="https://www.cloudflare.com/my-account">stranice korisničkog računa</a> za unos u okviru u Općim postavkama koje se pojavi nakon aktivacije dodatka.
            	Kontaktirajte CloudFlare <a href="http://www.cloudflare.com/help.html" target="_blank">tim za podršku</a> s bilo kojim pitanjem.

en: CloudFlare requires "API key" to be set.
bs_BA: CloudFlare zahtjeva da se postavi "API ključ".

en: CloudFlare requires "domain" to be set.
bs_BA: CloudFlare zahtjeva da se postavi "domena".

en: CloudFlare requires "email" to be set.
bs_BA: CloudFlare zahtjeva da se postavi "adresa e-pošte".

en: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IPs</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 4">IP4</abbr> addresses
bs_BA: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IP</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 4">IP4</abbr> adrese

en: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IPs</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 6">IP6</abbr> addresses
bs_BA: Cloudflare <abbr title="Internet Protocol">IP</abbr> <abbr title="Internet Protocol version 6">IP6</abbr> adrese

en: Collapse all
bs_BA: Skupiti sve

en: Combine only
bs_BA: Samo kombinirati

en: Comment cookie lifetime:
bs_BA: Vrijeme trajanja "kolačića" komentara:

en: Compatibility Test
bs_BA: Test kompatibilnosti

en: Compatibility mode
bs_BA: Kompatibilni režim

en: Compilation level:
bs_BA: Nivo kompiliranja:

en: Complete header management including <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_ETag">Etags</a>
bs_BA: Potpuno upravljanje zaglavljem, uključujući <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_ETag">Etagove</a>

en: Compress colors
bs_BA: Komprimirati boje

en: Compress font-weight
bs_BA: Komprimirati debljinu slova

en: Compression:
bs_BA: Kompresija:

en: Configuration
bs_BA: Konfiguracija

en: Configuration file could not be imported.
bs_BA: Konfiguracijska datoteka se nije mogla uvesti.

en: Configure
bs_BA: Podesi

en: Configure your server for the new install:
bs_BA: Konfigurirajte vaš poslužitelj za novu instalaciju:

en: Configured license key does not match license key(s) in account: <br />%s <br />%s
bs_BA: Konfigurirani licencni ključ ne odgovara licencnom(im) ključu(evima) u računu: <br />%s <br />%s

en: Configures W3 Total Cache to comply with WordPress SEO requirements automatically.
bs_BA: Konfigurira W3 Total Cache da automatski poštuje WordPress SEO zahtjeve.

en: Consider using memcached for objects that must persist across web server restarts or that you wish to share amongst your pool of servers (or cluster), e.g.: database objects or page cache.
bs_BA: Razmislite o korištenju memcacheda za objekte koji moraju odoliti ponovnim pokretanjima poslužitelja, ili koje želite dijeliti između poslužitelja iz vaše grupe (ili klastera), npr. objekti baze podataka, ili predmemorija stranica.

en: Consists of alias+key+secret . Example: bluewidgets+asd897asd98a7sd+798a7sd9 . If you use "Authorize" its already formatted correctly.
bs_BA: Sastoji se od alijas + ključ + tajni kod. Primjer: bluewidgets+asd897asd98a7sd+798a7sd9 . Ako koristite "Autorizirati" onda je već pravilno formatirano.

en: Constructor error (%s).
bs_BA: Greška konstruktora (%s).

en: Container:
bs_BA: Kontejner:

en: Content Breakdown
bs_BA: Prekid u sadržaju

en: Content Delivery Network
bs_BA: Mreža za dostavu sadržaja

en: Content Delivery Network (CDN): Purge Tool
bs_BA: Mreža za dostavu sadržaja (CDN): Alat za pročišćavanje

en: Content Delivery Network support via %1$s is currently %2$s.
bs_BA: Content Delivery Network (mreža za dostavljanje sadržaja) podrška preko %1$s je trenutno %2$s.

en: Content Delivery Network via %s%s
bs_BA: Mreža za dostavu sadržaja preko %s%s

en: Content Zone: %s
bs_BA: Zona sadržaja: %s

en: Content-Disposition: attachment; filename=%s.php
bs_BA: Dispozicija sadržaja: attachment; filename=%s.php

en: Cookie is rejected
bs_BA: Kolačić je odbijen

en: Create Account
bs_BA: Kreiraj račun

en: Create Default Zone
bs_BA: Kreiraj zadanu zonu

en: Create Pull Zone
bs_BA: Kreirati zonu povlačenja

en: Create a group
bs_BA: Kreirati grupu

en: Create a list of permanent (301) redirects for use in your site's .htaccess file
bs_BA: Kreirati listu stalnih (301) preusmjeravanja, za korištenje u .htaccess datoteci vaše web-stranice

en: Create a list of redirects to <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> (hostname specified in hostname field #1.)
bs_BA: Kreiranje liste preusmjeravanja prema <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u (host ime je navedeno u hostname polju #1.)

en: Create account:
bs_BA: Kreiraj račun:

en: Create bucket
bs_BA: Kreirati "buket" (jedinicu memorije)

en: Create bucket &amp; distribution
bs_BA: Kreirati "buket" (jedinicu memorije) i distribuciju

en: Create container
bs_BA: Kreirati kontejner

en: Create distribution
bs_BA: Kreirati distribuciju

en: Create new pull zone
bs_BA: Kreirati novu zonu povlačenja

en: Create new pull zone:
bs_BA: Kreirati novu zonu povlačenja:

en: Create pull zone
bs_BA: Kreirati zonu povlačenja

en: Create pull zone:
bs_BA: Kreirati zonu povlačenja:

en: Create the <strong>%s</strong> file and paste the following text into it:
                        <textarea>%s</textarea> <br />
bs_BA: Kreirajte <strong>%s</strong> datoteku i zalijepite sljedeći tekst u nju:
                        <textarea>%s</textarea> <br />

en: Create zone:
bs_BA: Kreiraj zonu:

en: Created successfully.
bs_BA: Uspješno kreirano.

en: Current customers
bs_BA: Trenutni klijenti

en: Custom file list:
bs_BA: Korisnička lista datoteka:

en: Custom files export
bs_BA: Izvoz prilagođenih datoteka

en: DOING_AJAX constant is defined
bs_BA: Definirana je konstanta DOING_AJAX

en: DONOTAUTORUM constant is defined
bs_BA: Definirana je konstanta DONOTAUTORUM

en: DONOTCACHEDB constant is defined
bs_BA: DONOTCACHEDB konstanta je definirana

en: DONOTCACHEOBJECT constant is defined
bs_BA: Definirana je konstanta DONOTCACHEOBJECT

en: Daily archive pages
bs_BA: Stranice dnevne arhive

en: Dashboard
bs_BA: Nadzorna ploča

en: Dashboard Settings
bs_BA: Postavke kontrolne ploče

en: Data not available to this subscription level.
bs_BA: Podaci nisu dostupni na ovom nivou pretplate.

en: Database
bs_BA: Baza podataka

en: Database Cache
bs_BA: Predmemorija baze podataka

en: Database Cache Method:
bs_BA: Metoda predmemoriranja baze podataka:

en: Database Cache:
bs_BA: Predmemorija baze podataka:

en: Database Cache: %s.
bs_BA: Predmemorija baze podataka: %s.

en: Database Caching %d/%d queries in %.3f seconds using %s%s
bs_BA: Predmemoriranje baze podataka %d/%d upita u %.3f sekundi, koristeći %s%s

en: Database Caching using %s%s
bs_BA: Predmemoriranje baze podataka, koristeći %s%s

en: Database Cluster Configuration File
bs_BA: Konfiguracijska datoteka klastera baza podataka

en: Database Cluster configuration file has been successfully saved
bs_BA: Konfiguracijska datoteka klastera baza podataka je uspješno snimljena.

en: Database cache successfully emptied.
bs_BA: Predmemorija baze podataka je uspješno ispražnjena.

en: Database caching is disabled
bs_BA: Predmemoriranje baze podataka je isključeno

en: Database caching via %s is currently %s.
bs_BA: Predmemoriranje baze podataka, preko %s je trenutno %s.

en: Database times
bs_BA: Vremena baze podataka

en: Date
bs_BA: Datum

en: Deactivate
bs_BA: Deaktiviraj

en: Deactivate this extension
bs_BA: Deaktiviraj ekstenziju

en: Deactivate this plugin
bs_BA: Deaktiviraj ovaj dodatak

en: Debug
bs_BA: Ispravljanje grešaka

en: Debug Mode:
bs_BA: Režim za otklanjanje programskih grešaka:

en: Decreases performance by ~20% at scale in exchange for increasing interoperability with more hosting environments and WordPress idiosyncrasies. This option should be enabled for most sites
bs_BA: Performanse se smanjuju razmjerno za ~20% u zamjenu za povećanje interoperatibilnosti s većim brojem hosting okruženja i WordPress sklopova. Ova opcija bi trebala biti uključena za većinu web-stranica

en: Dedicated / Virtual Server:
bs_BA: Namjenski / Virtualni poslužitelj:

en: Default
bs_BA: Standardno

en: Default (blocking)
bs_BA: Izvorno (blokirajuće)

en: Default lifetime of cache objects:
bs_BA: Izvorno trajanje objekata predmemorije:

en: Default lifetime of cached fragments:
bs_BA: Izvorno vrijeme trajanja predmemoriranih fragmenata:

en: Default settings could not be restored. Please run <strong>chmod 777 %s</strong> to make the configuration file write-able, then try again.
bs_BA: Nije moguće vratiti izvorne postavke. Pokrenite <strong>chmod 777 %s</strong> kako bi omogućili upis u konfiguracijsku datoteku, a zatim pokušajte ponovo.

en: Defined
bs_BA: Definirano

en: Delete
bs_BA: Izbriši

en: Delete group
bs_BA: Obrisati grupu

en: Delete queue
bs_BA: Lista čekanja za brisanje

en: Delete queue is empty
bs_BA: Lista čekanja za brisanje je prazna

en: Deploy
bs_BA: Postaviti

en: Description
bs_BA: Opis

en: Description:
bs_BA: Opis:

en: Detailed information about each cache will be appended in (publicly available) <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> comments in the page's source code. Performance in this mode will not be optimal, use sparingly and disable when not in use.
bs_BA: Detaljne informacije o svakom kešu biti će pridodate u (javno dostupnim) <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> komentarima, u izvornom kodu stranice. U ovom režimu performanse neće biti optimalne, koristite umjereno i isključite kada se ne koristi.

en: Determines the natural expiration time of unchanged cache items. The higher the value, the larger the cache.
bs_BA: Određuje prirodno vrijeme isteka neizmijenjenih elemenata predmemorije. Što je veća vrijednost, veća je predmemorija.

en: Development mode:
bs_BA: Razvojni režim:

en: Directory permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    											<strong>755</strong>.
bs_BA: Dozvole za mapu su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    											<strong>755</strong>.

en: Directory: <strong>%s</strong> %s File owner: %s
bs_BA: Mapa: <strong>%s</strong> %s Vlasnik datoteke: %s

en: Disable
bs_BA: Isključiti

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> for the following roles
bs_BA: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> za sljedeće uloge

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> on <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> pages
bs_BA: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> na <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym> stranicama

en: Disable <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> on the following pages:
bs_BA: Onemogući <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> na sljedećim stranicama:

en: Disable Edge mode
bs_BA: Isključi Edge režim

en: Disable UTF-8 blog charset support
bs_BA: Onemogući podršku za UTF-8 blog znakove

en: Disable all the built-in micro optimizations
bs_BA: Isključiti sve ugrađene mikro optimizacije

en: Disable cookies for static files
bs_BA: Isključiti "kolačiće" (cookies) za statičke datoteke

en: Disable fragment cache:
bs_BA: Isključi fragment predmemoriju:

en: Disable minify automatic file name length test
bs_BA: Onemogući test automatskog smanjivanja duljine imena datoteke

en: Disable minify for logged in users
bs_BA: Isključiti minifikaciju za prijavljene korisnike

en: Disabled
bs_BA: Onemogućeno

en: Disabled (always use HTTP)
bs_BA: Isključeno (uvijek koristiti HTTP)

en: Disabled: Unsupported
bs_BA: Onemogućeno: Nije podržano

en: Discard invalid properties
bs_BA: Odbaciti nevažeća svojstva

en: Disk cache(s) successfully emptied.
bs_BA: Predmemorija(e) diska je(su) uspješno ispražnjena.

en: Disk: Basic
bs_BA: Disk: Osnovni

en: Disk: Enhanced
bs_BA: Disk: Poboljšani

en: Display Google Page Speed results on the WordPress dashboard.
bs_BA: Prikazati Google Page Speed rezultate na WordPress Nadzornoj ploči.

en: Do not add the prevent caching query string to the specified files. Supports regular expressions.
bs_BA: Bez dodavanja spriječavanja predmemoriranja upitnog niza za navedene datoteke. Podržava regularne izraze.

en: Do not automatically attempt to determine the optimal file name length minify files created in auto mode.
bs_BA: Nemoj automatski pokušavati odrediti optimalnu duljinu imena datoteke minificiranih datoteka kreiranih u auto režimu.

en: Do not cache queries that contain these terms. Any entered prefix (set in wp-config.php) will be replaced with current database prefix (default: wp_). Query stems can be identified using debug mode.
bs_BA: Ne predmemorirati upite koji sadrže ove pojmove. Bilo koji unijeti prefiks (postavljen u wp-config.php) biti će zamijenjen prefiksom trenutno korištene baze podataka (izvorno je: wp_). Stabla upita mogu se identificirati korištenjem režima za otklanjanje programskih grešaka.

en: Do not cache queries that contain these words or regular expressions.
bs_BA: Ne predmemorirati upite koji sadrže ove riječi ili regularne izraze.

en: Do not change anything
bs_BA: Ne mijenjati ništa

en: Do not process 404 errors for static objects with WordPress
bs_BA: Ne obrađivati greške 404 za statičke objekte s WordPressom

en: Do not remove comments that contain these terms.
bs_BA: Ne uklanjati komentare koji sadrže ove pojmove.

en: Doing AJAX
bs_BA: Obavlja se AJAX

en: Doing cron
bs_BA: Obavalja se cron

en: Domain to purge:
bs_BA: Domen za pročišćavanje:

en: Domain:
bs_BA: Domena:

en: Domains to rename:
bs_BA: Domena za preimenovanje:

en: Don't cache front page
bs_BA: Ne predmemorirati početnu stranicu

en: Don't cache pages for following user roles
bs_BA: Ne predmemorirati stranice za sljedeće korisničke uloge

en: Don't cache pages for logged in users
bs_BA: Ne predmemorirati stranice za prijavljene korisnike

en: Don't cache queries for logged in users
bs_BA: Ne predmemorirati upite za prijavljene korisnike

en: Don't minify feeds
bs_BA: Ne minificirati kanale (feeds)

en: Don't optimise
bs_BA: Ne optimizirati

en: Don't set cookies for static files
bs_BA: Nemoj postaviti kolačiće za statične datoteke

en: Download
bs_BA: Preuzimanje

en: Download attachments hosted elsewhere into your media library and deliver them via <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Preuzmite u vašu medijsku zbirku privitke koji su hostani drugdje, i isporučite ih preko <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a.

en: Download the <a href="http://xcache.lighttpd.net/wiki/ReleaseArchive" target="_blank">latest compatible version</a> and extract:
bs_BA: Preuzmite <a href="http://xcache.lighttpd.net/wiki/ReleaseArchive" target="_blank">posljednju kompatibilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: Download the active settings file.
bs_BA: Preuzimanje datoteke s aktivnim postavkama.

en: E-Mail:
bs_BA: E-pošta:

en: Edge mode has been disabled.
bs_BA: Edge režim je isključen.

en: Edge mode has been enabled.
bs_BA: Edge režim je uključen.

en: Edit file <strong>%s
                            </strong> and replace all lines between and including <strong>%s</strong> and
                            <strong>%s</strong> markers with:
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s
                            </strong> i zamijenite sve linije između <strong>%s</strong> i
                            <strong>%s</strong> markera (uključujući i njih), s:

en: Edit file <strong>%s</strong> and add the following rules
                                    above the WordPress directives:
bs_BA: Uredite datoteka <strong>%s</strong> i dodajte sljedeća pravila
                                    iznad WordPress direktiva:

en: Edit file <strong>%s</strong> and add the following rules above the WordPress
                                        directives:
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i dodajte sljedeća pravila iznad WordPress
                                        direktiva:

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including
                                    <strong>%s</strong> and <strong>%s</strong> markers.
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera 
                                    <strong>%s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i same markere.

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including <strong>
                                    %s</strong> and <strong>%s</strong> markers.
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera <strong>
                                    %s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i same markere.

en: Edit file <strong>%s</strong> and remove all lines between and including <strong>%s</strong>
                and <strong>%s</strong> markers.
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i uklonite sve linije između markera <strong>%s</strong>
                i <strong>%s</strong>, uključujući i njih.

en: Edit file <strong>%s</strong> and replace all lines between and including
                                        <strong>%s</strong> and <strong>%s</strong> markers with:
bs_BA: Uredite datoteku <strong>%s</strong> i zamijenite sve linije između markera 
                                        <strong>%s</strong> i <strong>%s</strong>, uključujući i markere s:

en: Either the PHP configuration, web server configuration or a script in the WordPress installation has <strong>zlib.output_compression</strong> enabled.<br />Please locate and disable this setting to ensure proper HTTP compression behavior. %s
bs_BA: PHP konfiguracija, konfiguracija web poslužitelja ili neka skripta u WordPress instalaciji, imaju uključenu <strong>zlib.output_compression</strong> (zlib izlaznu kompresiju).<br />Pronađite i isključite ovu postavku, kako bi osigurali pravilno ponašanje HTTP kompresije. %s

en: Either use <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> (and skip to #4 if successful):
bs_BA: Ili upotrijebite <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> (i pređite na #4, ako bude uspješno):

en: Email Notification
bs_BA: Obavijesti e-poštom

en: Email notification:
bs_BA: Obavijesti e-pošte:

en: Embed Location:
bs_BA: Ugraditi lokaciju:

en: Embed after &lt;body&gt;
bs_BA: Ugraditi poslije elementa &lt;body&gt;

en: Embed before &lt;/body&gt;
bs_BA: Ugraditi prije elementa &lt;/body&gt;

en: Embed in &lt;head&gt;
bs_BA: Ugraditi u &lt;head&gt;

en: Embed type:
bs_BA: Vrsta ugradnje:

en: Empty All Caches
bs_BA: Isprazniti sve predmemorije

en: Empty Authorization Key.
bs_BA: Obrisati autorizacijski ključ.

en: Empty Caches
bs_BA: Isprazniti predmemorije

en: Empty Database Cache
bs_BA: Isprazniti predmemoriju baze podataka

en: Empty Disc Cache(s)
bs_BA: Isprazniti Disk predmemoriju(e)

en: Empty Fragment Cache
bs_BA: Isprazniti fragmentnu predmemoriju

en: Empty JAR file path.
bs_BA: Prazna putanja JAR datoteke.

en: Empty JAVA executable path.
bs_BA: Prazna putanja JAVA izvršne datoteke.

en: Empty Memcached Cache(s)
bs_BA: Isprazniti Memcached predmemoriju(e)

en: Empty Minify Cache
bs_BA: Isprazniti Minify predmemoriju

en: Empty Modules
bs_BA: Isprazniti Module

en: Empty Object Cache
bs_BA: Isprazniti objektnu predmemoriju

en: Empty Opcode Cache
bs_BA: Isprazniti Opcode predmemoriju

en: Empty Page Cache
bs_BA: Isprazniti predmemoriju stranice

en: Empty account #.
bs_BA: Obrisati račun #.

en: Empty cache
bs_BA: Isprazniti predmemoriju

en: Empty delete queue
bs_BA: Isprazniti listu čekanja za brisanje

en: Empty files list.
bs_BA: Prazna lista datoteka.

en: Empty password.
bs_BA: Obrisati lozinku.

en: Empty purge queue
bs_BA: Isprazniti listu čekanja za pročišćavanje

en: Empty the entire cache
bs_BA: Isprazniti cijelu predmemoriju

en: Empty the minify cache
bs_BA: Isprazniti minify predmemoriju

en: Empty the object cache
bs_BA: Isprazniti objektnu predmemoriju

en: Empty token.
bs_BA: Obrisati token.

en: Empty upload queue
bs_BA: Isprazniti listu čekanja za prijenos

en: Empty username.
bs_BA: Obrisati korisničko ime.

en: Empty zones list.
bs_BA: Isprazniti listu zona.

en: Enable
bs_BA: Uključi

en: Enable "edge mode" to opt-in to pre-release features or simply close this window to opt-in to bug fixes, security fixes and settings updates only.
bs_BA: Uključite "edge mode" kako bi dobili mogućnosti pred-izdanja, ili jednostavno zatvorite ovaj prozor kako bi odabrali mogućnost popravki grešaka, sigurnosnih popravaka i ažuriranja postavki.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) compression
bs_BA: Omogućiti <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) kompresiju

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) compression</label>
bs_BA: Omogućiti <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> (gzip) kompresiju</label>

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression and add headers to reduce server load and decrease file load time.
bs_BA: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju i dodajte zaglavlja, kako bi smanjili opterećenje poslužitelja i vrijeme učitavanja datoteka.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
bs_BA: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" sekciji na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednik</a>.

en: Enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "Cascading Style Sheets &amp; JavaScript" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
bs_BA: Uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u sekciji "Kaskadne liste stilova i JavaScript (Cascading Style Sheets &amp; JavaScript)" na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>.

en: Enable Edge Mode
bs_BA: Uključi Edge Mode

en: Enable Edge mode
bs_BA: Uključi Edge režim

en: Enable Google Page Speed dashboard widget
bs_BA: Uključiti widget Google Page Speed kontrolne ploče

en: Enable XMIT
bs_BA: Uključi XMIT

en: Enable compatibility mode
bs_BA: Uključiti kompatibilni režim rada

en: Enable database caching to reduce post, page and feed creation time.
bs_BA: Uključite predmemoriranje baze podataka kako bi smanjili vrijeme kreiranja objava, stranica i kanal.

en: Enable file locking
bs_BA: Uključiti zaključavanje datoteka

en: Enable mirroring of pages
bs_BA: Uključiti preslikavanje stranica

en: Enable object caching to further reduce execution time for common operations.
bs_BA: Uključite predmemoriranje objekata kako bi još više  smanjili vrijeme izvršenja uobičajenih operacija.

en: Enable page caching to decrease the response time of the site.
bs_BA: Uključite predmemoriranje stranica kako bi se smanjilo vrijeme odziva web-stranice.

en: Enable this option only if there are connectivity issues, otherwise it's not recommended.
bs_BA: Uključite ovu opciju samo ako imate probleme s povezivanjem, u drugim slučajevima to nije preporučljivo.

en: Enable this to dynamically set proper application name. (See New Relic <a href="https://newrelic.com/docs/php/per-directory-settings">Per-directory settings</a> for other methods.
bs_BA: Omogućite ovo kako bi dinamički postavili pravilno ime aplikacije.(Pogledajte New Relic <a href="https://newrelic.com/docs/php/per-directory-settings">Postavke po mapama (Per-directory settings)</a>, za druge metode.

en: Enable this to try out new functionality under development. Might cause issues on some sites. If you have issues and can't access wp-admin, remove "define('W3TC_EDGE_MODE', true);" from your wp-config.php file and edge mode features will be disabled.
bs_BA: Uključite ovo za isprobavanje novih funkcionalnosti koje se još razvijaju. Mogu prouzrokovati probleme na nekim web-stranicama. Ako imate problema i ne možete pristupiti wp-admin, uklonite "define('W3TC_EDGE_MODE', true);" iz vaše wp-config.php datoteke i mogućnosti edge režima biti će onemogućene.

en: Enable varnish cache purging
bs_BA: Omogući čišćenje varnish predmemorije

en: Enabled
bs_BA: Omogućeno

en: Enabled (always use SSL)
bs_BA: Uključeno (uvijek koristiti SSL)

en: Enabled:
bs_BA: Uključeno:

en: Enables support for WordPress functionality in fragment caching for the page caching engine. Use of this feature may increase response times.
bs_BA: Omogućuje podršku za WordPress funkcionalnost u fragmentnom predmemoriranju za mehanizam predmemorije stranica. Korištenje ove mogućnosti može povećati vrijeme odziva.

en: Enabling even a single user agent group will set a cookie called "w3tc_referrer." It is used to ensure a consistent user experience across page views. Make sure any reverse proxy servers etc respect this cookie for proper operation.
bs_BA: Uključivanje čak i grupe sa jednim korisničkim agentom, postaviti će "kolačić" nazvan "w3tc_referrer." On se koristi kako bi se osigurao dosljedan korisnički doživljaj kroz pregled cijele web-stranice. Provjerite da li svi reverse proxy poslužitelji, itd. poštuju ovaj "kolačić", za pravilno funkcioniranje.

en: Enabling this option allows the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> to handle requests for unauthenticated pages thereby reducing the traffic load on the origin server(s). Purge policies are set on the <a href="%s">Page Cache settings</a> tab.
bs_BA: Uključivanje ove opcije omogućava <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> -u da obradi zahtjeve za neprovjerene stranice, čime se smanjuje prometno opterećenje na poslužitelju(ima) porijekla. Politike pročišćavanja se podešavaju u kartici <a href="%s">Postavke predmemorije stranice</a>.

en: Enabling this option is recommended to maintain default WordPress behavior.
bs_BA: Uključivanje ove opcije je preporučeno, kako bi se održalo izvorno WordPress ponašanje.

en: Enabling this option will increase load on server on certain actions but will guarantee that
                        the Object Cache is always clean and contains latest changes. <em>Enable if you are experiencing issues
                         with options displaying wrong value/state (checkboxes etc).</em>
bs_BA: Uključivanje ove opcije povećati će opterećenje poslužitelja kod nekih akcija, ali će osigurati da
                        Objektna predmemorija uvijek bude čista i sadrži najnovije izmijene. <em>Uključite ako imate problema
                         s opcijama koje prikazuju pogrešnu vrijednost/stanje (okvir za označavanje itd.).</em>

en: Encountered issue with CDN: %s.
bs_BA: Primijećen je problem s CDN-om: %s.

en: Encountered issue with CDN: %s. See %s for instructions of creating correct table.
bs_BA: Primijećen je problem s CDN-om: %s. Proučite %s za instrukcije o kreiranju ispravne tablice.

en: Enter application name below:
bs_BA: Ispod unesite naziv aplikacije:

en: Enter the hostname or CNAME(s) of your <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> server configured above, these values will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
bs_BA: Unesite host ime ili CNAME(-ove) vašeg <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> poslužitelja, konfiguriranog iznad; ove vrijednosti će zamijeniti vaše host ime u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Enter the hostname provided by Rackspace Cloud Files, this value will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
bs_BA: Unesite host ime dobiveno preko Rackspace Cloud Files, ova vrijednost će zamijeniti vaše host ime u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Enter the hostname provided by your <acronym>CDN</acronym> provider, this value will replace your site's hostname in the <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
bs_BA: Unesite host ime koje vam je dao vaš <acronym>CDN</acronym> pružatelj usluga, ova vrijednost će zamijeniti host ime vaše web-stranice u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-u.

en: Error:
bs_BA: Greška:

en: Error: %s
bs_BA: Greška: %s

en: Even if using a feed proxy service (like <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FeedBurner" target="_blank">FeedBurner</a>), enabling this option is still recommended.
bs_BA: Čak i ako koristite proxy servis (poput <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/FeedBurner" target="_blank">FeedBurner</a>), uključivanje ove opcije se i dalje preporučuje.

en: Exclude pages:
bs_BA: Izuzeti stranice:

en: Excluded single pages / posts:
bs_BA: Izuzete samostalne stranice / objave:

en: Execute next commands in a shell:
bs_BA: Izvršite sljedeće naredbu u komandnom okruženju (shell-u):

en: Expand all
bs_BA: Proširiti sve

en: Expires header lifetime:
bs_BA: Trajanje isteka zaglavlja:

en: Export changed files automatically
bs_BA: Automatski izvesti izmijenjene datoteke

en: Export configuration:
bs_BA: Izvoz konfiguracije:

en: Extension
bs_BA: Ekstenzija

en: Extension has been successfully activated.
bs_BA: Ekstenzija je uspješno aktivirana.

en: Extension support is always %s
bs_BA: Podrška ekstenzija je uvijek %s

en: Extensions
bs_BA: Ekstenzije

en: FAQ
bs_BA: ČPP

en: FTP credentials don't allow to chmod
bs_BA: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju izvršavanje chmod-a

en: FTP credentials don't allow to delete
bs_BA: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju brisanje

en: FTP credentials don't allow to delete folder
bs_BA: FTP vjerodajnice ne dozvoljavaju brisanje mape

en: Failed with error code
bs_BA: Nije uspjelo, uz kod greške

en: Failed with error code %s Please check your alias, consumer key, and private key.
bs_BA: Nije uspjelo, uz kod greške %s Provjerite vaš alijas, korisnički ključ, i privatni ključ.

en: Failed with error code %s. Please check your alias, consumer key, and private key.
bs_BA: Nije uspjelo, uz kod greške %s. Provjerite vaš alijas, korisnički ključ, i privatni ključ.

en: Failure to pull zone:
bs_BA: Nije uspjelo povlačenje zone:

en: Fancy permalinks are disabled. Please %s it first, then re-attempt to enabling enhanced disk mode.
bs_BA: Lijepe stalne veze su isključene. %s ih prvo, a zatim pokušajte ponovo uključiti režim poboljšanog diska (enhanced disk mode).

en: Fancy permalinks are disabled. Please %s it first, then re-attempt to enabling the 'Do not process 404 errors for static objects with WordPress'.
bs_BA: Lijepe stalne veze su isključene. %s ih prvo, a zatim pokušajte ponovo uključiti 'Ne obrađivati 404 greške za statičke objekte s WordPress-om (Do not process 404 errors for static objects with WordPress)'.

en: Fancy permalinks:
bs_BA: Lijepe stalne veze:

en: File
bs_BA: Datoteka

en: File URI:
bs_BA: URI datoteke:

en: File permissions are <strong>%s</strong>
bs_BA: Dozvole za datoteke su <strong>%s</strong>

en: File permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    											<strong>644</strong>.
bs_BA: Dozvole za datoteku su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    											<strong>644</strong>.

en: File permissions are <strong>%s</strong>, however they should be
    					<strong>644</strong>.
bs_BA: Dozvole za datoteke su <strong>%s</strong>, međutim, trebale bi biti
    					<strong>644</strong>.

en: File successfully deleted from the queue.
bs_BA: Datoteka je uspješno obrisana s liste čekanja.

en: File types to import:
bs_BA: Vrste datoteka za uvoz:

en: File: <strong>%s</strong> %s File owner: %s
bs_BA: Datoteka: <strong>%s</strong> %s Vlasnik datoteke: %s

en: Filename length:
bs_BA: Duljina imena datoteke:

en: Files are minified by template. First select the theme to manage, then add scripts used in all templates to the "All Templates" group. Use the menu above to manage scripts unique to a specific template. If necessary drag &amp; drop to resolve dependency issues (due to incorrect order).
bs_BA: Datoteke se minificiraju po predlošku. Prvo odaberite temu za upravljanje, zatim dodajte skripte koje se koriste u svim predlošcima u grupu "Svi predlošci". Koristite gornji izbornik kako bi organizirali skripte jedinstvene za određeni predložak. Ako je neophodno, povucite i ispustite (drag &amp; drop) kako bi riješili pitanja zavisnosti (zbog nepravilnog redoslijeda).

en: Files are minified by template. First select the theme to manage, then add style sheets used in all templates to the "All Templates" group. Use the menu above to manage style sheets unique to a specific template. If necessary drag &amp; drop to resolve dependency issues (due to incorrect order).
bs_BA: Datoteke se smanjuju po predlošku. Prvo odaberite temu za upravljanje, zatim dodajte skripte koje se koriste u svim predlošcima u grupu "Svi predlošci". Koristite gornji izbornik kako bi organizirali skripte jedinstvene za određeni predložak. Ako je neophodno, povucite i ispustite (drag &amp; drop) kako bi riješili pitanja zavisnosti (zbog nepravilnog redoslijeda).

en: Files deleted successfully.
bs_BA: Datoteke su uspješno obrisane.

en: Files did not successfully delete with error %s
bs_BA: Datoteke nisu uspješno obrisane, uz grešku %s

en: Files did not successfully delete with message:
bs_BA: Datoteke su uspješno obrisane, uz poruku:

en: Files did not successfully purge with error %s
bs_BA: Datoteke nisu uspješno pročišćene, uz grešku %s

en: Files did not successfully reload with error %s
bs_BA: Datoteke nisu uspješno ponovo učitane, uz grešku %s

en: Files did not successfully reload with message:
bs_BA: Datoteke nisu uspješno ponovo učitane, uz poruku:

en: Files purged successfully.
bs_BA: Datoteke su uspješno pročišćene.

en: Files reloaded successfully.
bs_BA: Datoteke su uspješno ponovo učitane.

en: Files to purge:
bs_BA: Datoteke za pročišćavanje:

en: Finally restart apache:
bs_BA: Na kraju ponovno pokrenite apache:

en: Flush all cache on post, comment etc changes.
bs_BA: Isprazniti svu predmemoriju pri izmjenama objava, komentara itd.

en: Flush posts loop:
bs_BA: Pročisti petlju objava:

en: Flushes the posts loop cache on post updates. See setting above for affected loops.
bs_BA: Pročišćava predmemoriju petlje objava pri ažuriranju objava. Pogledajte postavke iznad, kako bi znali na koje petlje se odnosi.

en: Flushing the DB cache failed.
bs_BA: Čišćenje DB predmemorije nije uspjelo.

en: Flushing the minify cache failed.
bs_BA: Čišćenje minify predmemorije nije uspjelo.

en: Flushing the object cache failed.
bs_BA: Čišćenje objektne predmemorije nije uspjelo.

en: Flushing the page cache failed.
bs_BA: Čišćenje predmemorije stranice nije uspjelo.

en: Flushing the page from cache failed.
bs_BA: Čišćenje stranice iz predmemorije nije uspjelo.

en: For many blogs this is your most visited page, it is recommended that you cache it.
bs_BA: Za mnoge blogove, ovo je vaša najposjećenija stranica, preporučljivo je da je predmemorirate.

en: Force over-writing of existing files
bs_BA: Forsirati prebrisavanje postojećih datoteka

en: Forum Topic URL:
bs_BA: URL teme na forumu:

en: Forums
bs_BA: Forumi

en: Fragment Cache
bs_BA: Fragmentna predmemorija

en: Fragment Cache Method:
bs_BA: Metoda Fragmentirana predmemorija

en: Fragment Cache:
bs_BA: Predmemorija fragmenata:

en: Fragment Caching %d/%d fragments using %s%s
bs_BA: Fragmentno predmemoriranje %d/%d fragmenata, koristeći %s%s

en: Fragment cache successfully emptied.
bs_BA: Fragmentna predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Fragment caching is disabled
bs_BA: Fragmentno predmemoriranje je isključeno

en: Fragment caching via %s is currently %s.
bs_BA: Fragmentno predmemoriranje preko %s je trenutno %s.

en: Fraud
bs_BA: Zloupotreba

en: Front page
bs_BA: Početna stranica

en: Garbage collection interval:
bs_BA: Interval sakupljanja smeća:

en: General
bs_BA: Osnovno

en: General Settings
bs_BA: Općenite postavke

en: Generic Mirror
bs_BA: Generička kopija

en: Get minify hints using the
bs_BA: Dobijte savijete o minifikaciji koristeći

en: Global groups:
bs_BA: Globalne grupe:

en: Group name:
bs_BA: Ime grupe:

en: Groups shared amongst sites in network mode.
bs_BA: Grupe koje se dijele između web-stranica u mrežnom režimu.

en: Groups that should not be cached.
bs_BA: Grupe koje ne treba predmemorirati.

en: HTML Tidy extension:
bs_BA: HTML Tidy ekstenzija:

en: Handle <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> mime type
bs_BA: Obraditi <acronym title="Extensible Markup Language">XML</acronym> mime tip

en: Hash function:
bs_BA: Heš (hash) funkcija:

en: Hide comments
bs_BA: Sakrij komentare

en: Hide performance settings
bs_BA: Sakrij postavke performansi

en: Hide this message
bs_BA: Sakrij ovu poruku

en: High (moderate readability, smaller size)
bs_BA: Visok nivo (srednja čitljivost, manja veličina)

en: Highest (no readability, smallest size)
bs_BA: Najviši nivo (nečitljivo, najmanja veličina)

en: Hits
bs_BA: Pogodci

en: Host attachments
bs_BA: Smještaj privitaka

en: Host custom files
bs_BA: Smještaj prilagođenih datoteka

en: Host minified <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files
bs_BA: Smještaj smanjenih <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka

en: Host static files with your content delivery network provider to reduce page load time.
bs_BA: Smjestite statičke datoteke kod vašeg CDN (mreža za dostavu sadržaja) pružatelja usluga, kako bi smanjili vrijeme učitavanja stranica.

en: Host theme files
bs_BA: Smještaj datoteka teme

en: Host wp-includes/ files
bs_BA: Smještaj wp-includes/ datoteka

en: How many minutes data retrieved from New Relic should be stored. Minimum is 1 minute.
bs_BA: Koliko minuta se trebaju čuvati podaci dobiveni od New Relica. Minimum je 1 minuta.

en: If <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> is enabled (and not using the origin pull method), your minified files will be automatically uploaded.
bs_BA: Ako je <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> uključen (i ne koristi režim povlačenja porijekla - origin pull method), vaši minificirane datoteke biti će automatski prenijete.

en: If caching to disk, specify how frequently expired cache data is removed. For busy sites, a lower value is best.
bs_BA: Ako se koristi predmemorija na disku, navedite koliko često se uklanjaju istekli podaci. Za web-stranice s velikim prometom najbolja je manja vrijednost.

en: If checked, WordPress static core file types specified in the "wp-includes file types to upload" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Ako je označeno, WordPress statičke osnovne vrste datoteka, navedene u donjem polju "wp-includes vrste datoteka za prijenos", biti će hostani s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: If checked, all attachments will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Ako je označeno, svi privitci biti će hostani s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: If checked, all theme file types specified in the "theme file types to upload" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Ako je označeno, sve vrste datoteka teme, navedeni u donjem polju "datoteke teme za prijenos", biti će hostane s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: If checked, any file names or paths specified in the "custom file list" field below will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>. Supports regular expressions (See <a href="%s">FAQ</a>)
bs_BA: Ako je označeno, sve datoteke ili putanje navedene u "lista prilagođenih datoteka" polju ispod, biti će hostane s <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.Podržava regularne izraze (Pogledaj <a href="%s">FAQ</a>)

en: If checked, minified <acronym>CSS</acronym> and <acronym>JS</acronym> files will be hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Ako je označeno, minificirane <acronym>CSS</acronym> i <acronym>JS</acronym> datoteke biti će hostane sa <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-om.

en: If disabled, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> embeddings will use GET variables instead of "fancy" links.
bs_BA: Ako je isključeno, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> ugrađivanja koristiti će GET varijable umjesto "lijepih" poveznica.

en: If disabled, HEAD requests can often be cached resulting in "empty pages" being returned for subsequent requests for a <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>.
bs_BA: Ako je isključeno, HEAD zahtjevi često mogu biti predmemorirani što rezultira s vraćanjem "praznih stranica" za naknadne zahtjeve <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-a.

en: If empty the default path will be used..
bs_BA: Ako je polje prazno, koristiti će se izvorno zadana putanja..

en: If enabled - tou may get 404 File Not Found response for some files generated on-the-fly by WordPress plugins. You may add those file URIs to 404 error exception list below to avoid that.
bs_BA: Ako je uključeno - moguće je dobiti kao odgovor 404 Datoteka nije pronađen, za neke datoteke koje je su generirali WordPress dodaci "u-letu". Možete dodati URI-e tih datoteka ispod u listu iznimki kako bi izbjegli ovaj problem.

en: If modified files are not always detected and replaced, use this option to over-write them.
bs_BA: Ako se izmijenjene datoteke ne detektiraju i ne zamjenjuju uvijek, upotrijebite ovu opciju kako bi ih prepisali.

en: If permission allow this can be done automatically, by clicking here:
bs_BA: Ako dozvola to omogućava, ovo se može automatski obaviti, kliknuvši ovdje:

en: If permission allow this can be done using the <a href="#ftp_upload_form">FTP form</a> below.
bs_BA: Ako dozvola to omogućava, ovo se može napraviti koristeći donju <a href="#ftp_upload_form">FTP formu</a>.

en: If selected, detailed caching information will be appear at the end of each page in a <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> comment. View a page's source code to review.
bs_BA: Ako je izabrano, detaljne informacije o predmemoriranju pojaviti će se na kraju svake stranice, u <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> komentaru. Pogledajte izvorni kod stranice kako bi ih vidjeli.

en: If so you can:
bs_BA: Ako je tako, možete:

en: If this succeeds skip to #5. If this fails, then let's compile. Download and extract the <a href="http://www.monkey.org/~provos/libevent/" target="_blank">latest stable version</a>:
bs_BA: Ako ovo uspije, pređite na #5. Ako ne uspije, onda kompiliramo. Preuzmite i raspakirajte <a href="http://www.monkey.org/~provos/libevent/" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a>:

en: If using <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> v5+, download the <a href="http://eaccelerator.net/" target="_blank">lastest compatible version</a> and extract. Remember v0.9.5.3 is the last version that supports user objects, later versions only support opcode caching.
bs_BA: Ako koristite <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> v5+, preuzmite <a href="http://eaccelerator.net/" target="_blank">posljednju kompatibilnu inačicu</a> i raspakirajte ju. Zapamtite da je v0.9.5.3 posljednja inačica koja podržava korisničke objekte, kasnije inačice podržavaju samo opcode predmemoriranje.

en: If using Amazon Web Services or Self-Hosted <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> types, enable <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> compression in the "Media &amp; Other Files" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
bs_BA: Ako koristite Amazon Web Services ili samostalno hostane <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> tipove, uključite <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> kompresiju u sekciji "Medijske i druge datoteke", u kartici <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika</a>.

en: If using subdomain for <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> functionality, this setting helps prevent new users from sending cookies in requests to the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> subdomain.
bs_BA: Ako se za <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> funkcionalnost koristi pod-domena, ova postavka pomaže u sprječavanju da novi korisnici šalju "kolačiće" u zahtjevima prema <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> pod-domeni.

en: If you do not have a <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> provider try MaxCDN. <a href="%s" target="_blank">Sign up and save 25&#37;</a>.
bs_BA: Ako nemate pružatelja <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> usluga, pokušajte s MaxCDN. <a href="%s" target="_blank">Pretplatite se i uštedite 25&#37;</a>.

en: If you have already added a <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonCloudFront/latest/DeveloperGuide/index.html?CNAMEs.html" target="_blank">CNAME</a> to your <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone, enter it here.
bs_BA: Ako ste već dodali <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonCloudFront/latest/DeveloperGuide/index.html?CNAMEs.html" target="_blank">CNAME</a> u vašu <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zonu, unesite ga ovdje.

en: If you have already added a <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonS3/latest/DeveloperGuide/VirtualHosting.html#VirtualHostingCustomURLs" target="_blank">CNAME</a> to your <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> Zone, enter it here.
bs_BA: Ako ste već dodali <a href="http://docs.amazonwebservices.com/AmazonS3/latest/DeveloperGuide/VirtualHosting.html#VirtualHostingCustomURLs" target="_blank">CNAME</a> u vašu <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> zonu, unesite ga ovdje.

en: Ignored comment stems:
bs_BA: Ignorirani korjeni komentara:

en: Ignored query stems:
bs_BA: Ignorirana stabla upita:

en: Import / Export Settings
bs_BA: Uvoz / izvoz postavki

en: Import configuration:
bs_BA: Uvoz konfiguracije:

en: Import external media library attachments
bs_BA: Uvoz eksternih priloga medijske biblioteke

en: Import post attachments directly into the Media Library (and <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>)
bs_BA: Uvoz priloga iz objava direktno u medijsku zbirku (i <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>)

en: Improved Google search engine ranking
bs_BA: Poboljčano rangiranje na Google tražilici

en: In the case where Apache is not used, the .htaccess file located in the root directory of the WordPress installation, wp-content/w3tc/pgcache/.htaccess and wp-content/w3tc/min/.htaccess contain directives that must be manually created for your web server software.
bs_BA: U slučaju kada se ne koristi Apache, datoteka .htaccess, smještena u osnovnoj mapi WordPress instalacije, wp-content/w3tc/pgcache/.htaccess i wp-content/w3tc/min/.htaccess sadrži direktive koje se moraju manualno napraviti za softver vašeg web poslužitelja.

en: In the output you should see:
bs_BA: Na outputu treba vidjeti:

en: Include <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> in compressed or cached pages
bs_BA: Uključiti <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> u komprimirane ili predmemorirane stranice

en: Include external files/libaries:
bs_BA: Uključiti vanjske  datoteke/biblioteke:

en: Include network sites stats in network:
bs_BA: Uključiti statistike mrežnih web-stranica u mrežu:

en: Includes files export
bs_BA: Izvoz includes datoteka

en: Incorrect engine.
bs_BA: Pogrešan mehanizam.

en: Incorrect type.
bs_BA: Pogrešna vrsta.

en: Increased visitor time on site
bs_BA: Produženo zadržavanje posjetilaca na web-stranici

en: Increased web server concurrency and increased scale (easily sustain high traffic spikes)
bs_BA: Povećana konkurentnost web poslužitelja i povećana opseg (lako izdržava "pikove" velikog prometa)

en: Inline <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> minification
bs_BA: Minificiranje linijskog <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> -a

en: Inline <acronym title="JavaScript">JS</acronym> minification
bs_BA: Minificiranje linijskog <acronym title="JavaScript">JS</acronym> -a

en: Install
bs_BA: Instalacija

en: Install <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> using the <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> command (and skip to #5 if successful):
bs_BA: Instalirajte <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> koristeći <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym> naredbu (i pređite na #5, ako bude uspješno):

en: Install <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym>:
bs_BA: Instalirajte <acronym title="PHP Extension Community Library">PECL</acronym>:

en: Install apxs with the following command:
bs_BA: Instalirajte apxs pomoću sljedeće naredbe:

en: Install page
bs_BA: Instalacijska stranica

en: Install the <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> Development package:
bs_BA: Instalirajte <acronym title="Hypertext Preprocessor">PHP</acronym> razvojni paket:

en: Installed
bs_BA: Instalirano

en: Installed (APC)
bs_BA: Instalirano (APC)

en: Installed (Fileinfo)
bs_BA: Instalirano (Fileinfo)

en: Installed (XCache)
bs_BA: Instalirano (XCache)

en: Installed (eAccelerator)
bs_BA: Instalirano (eAccelerator)

en: Installed (hash)
bs_BA: Instalirano (hash)

en: Installed (mhash)
bs_BA: Instalirano (mhash)

en: Installed (mime_content_type)
bs_BA: Instalirano (mime_content_type)

en: Installing shared extensions: %s
bs_BA: Instaliranje dijeljenih ekstenzija: %s

en: Instead of providing your primary administrative or <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> accounts, create a new administrator account that can be disabled when the support case is closed.
bs_BA: Umjesto davanja vaših primarnih administratorskih ili <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> / <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> računa, kreirajte novi administratorski račun koji se može isključiti po završavanju konkretne podrške.

en: Invalid API key or Account ID
bs_BA: Nevažeći API ključ, ili ID računa

en: Invalid Request
bs_BA: Nevažeći zahtjev

en: Invalid Request Parameter
bs_BA: Nevažeći parametar zahtjeva

en: Invalid Request URI
bs_BA: Nevažeći URI zahtjeva

en: Invalid engine.
bs_BA: Nevažeći mehanizam.

en: Invalid response.
bs_BA: Nevažeći odgovor.

en: Issue description:
bs_BA: Opis problema:

en: It appears that activating the <a href="%s">%s</a> extension for W3 Total Cache will be helpful for your site. <a class="button" href="%s">Click here</a> to try it. %s
bs_BA: Izgleda da će aktiviranje <a href="%s">%s</a> ekstenzije za W3 Total Cache biti od pomoći za vašu web-stranicu. <a class="button" href="%s">Kliknite ovdje</a> kako bi ju isprobali. %s

en: It's quite difficult to recall all of the innovators that have shared their thoughts, code and experiences in the blogosphere over the years, but here are some names to get you started:
bs_BA: Prilično je teško spomenuti sve inovatore koji su podijelili svoja razmišljanja, kod, i višegodišnja iskustva iz blogosfere, ali evo nekih imena od kojih možete početi:

en: JSMin (default)
bs_BA: JSMin (izvorno)

en: JavaScript embedding group and location management
bs_BA: Upravljanje grupiranjem i lokacijama kod JavaScript ugrađivanja

en: Jump to:
bs_BA: Skoči na:

en: Jump to:
bs_BA: Preći na:

en: Last Error
bs_BA: Posljednja greška

en: Last response:
bs_BA: Posljednji odziv:

en: Late initialization:
bs_BA: Kasna inicijalizacija:

en: Legend
bs_BA: Natpis

en: Less than 15 Minute Email Support Response %s
bs_BA: Podrška e-poštom za manje od 15 minuta %s

en: Less than 15 Minute Email Support Response (M-F 9AM - 5PM EDT): $75 USD
bs_BA: Odgovor podrške e-poštom za manje od 15 minuta (M-F 9AM - 5PM EDT): $75 USD

en: Less than 15 Minute Phone Support Response %s
bs_BA: Podrška telefonom za manje od 15 minuta %s

en: Less than 15 Minute Phone Support Response (M-F 9AM - 5PM EDT): $150 USD
bs_BA: Telefonski odgovor podrške za manje od 15 minuta (M-F 9AM - 5PM EDT): $150 USD

en: Let's compile:
bs_BA: Sad kompiliramo:

en: Libraries have been installed in: %s
bs_BA: Zbirke su instalirane u: %s

en: License
bs_BA: Licenca

en: License key could not be detected.
bs_BA: Nije moguće detektirati Licencni ključ.

en: Licensing
bs_BA: Licenciranje

en: Limit the number of pages to create per batch. Fewer pages may be better for under-powered servers.
bs_BA: Ograničavanje broja stranica koje će se kreirati po paketu. Manji broj stranica može biti bolji za poslužitelje manje snage.

en: Line break after:
bs_BA: Prelomiti red poslije:

en: Line break removal
bs_BA: Uklanjanje prijeloma redova

en: Line break removal (not applied when combine only is active)
bs_BA: Uklanjanje prijeloma redova (ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Line break removal (not safe, not applied when combine only is active)
bs_BA: Uklanjanje prijeloma redova (nije sigurno, ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Link:
bs_BA: Poveznica:

en: Linux Server Optimization & Plugin Configuration %s
bs_BA: Linux poslužitelj optimizacija i Konfiguracija dodatka %s

en: Linux Server Optimization & Plugin Configuration: Starting @ $200 USD
bs_BA: Optimizacija Linux poslužitelja i konfiguriranje dodatka: Počevši od $200 USD

en: List of pages / posts that should not have the single post / post loop cached. Specify one page / post per line. This area supports regular expressions.
bs_BA: Popis stranica / objava koje ne bi trebali imati predmemoriranu samostalnu objavu / petlju objave. Navedite jednu stranicu / objavu po retku. Podržava regularne izraze.

en: List of pages that should not have sidebar cached. Specify one page / post per line. This area supports regular expressions.
bs_BA: Popis stranica koje ne bi trebali imati predmemoriranu bočnu traku. Navedite jednu stranicu / objavu po retku. Podržava regularne izraze.

en: Loading&#8230;
bs_BA: Učitavanje&#8230;

en: Local Path
bs_BA: Lokalna putanja

en: Location:
bs_BA: Lokacija:

en: Login & Rate Us
bs_BA: Prijavite se i ocijenite nas

en: Low (higher readability)
bs_BA: Niže (bolja čitljivost)

en: Lowercase
bs_BA: Mala slova

en: Lowercase selectors
bs_BA: Selektori malih slova

en: Main Menu
bs_BA: Glavni izbornik

en: Make Payment
bs_BA: Izvršite plaćanje

en: Make sure GCC is up-to-date:
bs_BA: Provjerite jeli GCC u potpunosti instaliran:

en: Make sure PCRE is fully installed:
bs_BA: Provjerite jeli PCRE u potpunosti instaliran:

en: Make sure ZLIB is fully installed:
bs_BA: Provjerite jeli ZLIB u potpunosti instaliran:

en: Make sure memcached is starts automatically on server boot:
bs_BA: Provjerite jeli se memcached pokreće automatski pri podizanju sistema na poslužitelju:

en: Make sure to %s and upload the %s, files to the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> to ensure proper operation. %s
bs_BA: Provjerite da %s i prenesete %s datoteke na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>, kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: Make sure to whitelist your servers IPs. Follow the instructions on %s. The IP for this server is %s. %s
bs_BA: Uvjerite se da ste stavili IP adresu vašeg poslužitelja na bijelu listu. Pratite upute na %s. IP adresa ovog poslužitelja je %s. %s

en: Malformed Authorization Key.
bs_BA: Loše formiran autorizacijski ključ.

en: Manage
bs_BA: Upravljanje

en: Manage Referrer Groups
bs_BA: Upravljanje grupama referenata

en: Manage User Agent Groups
bs_BA: Upravljanje grupama korisničkih agenata

en: Manage the cache purge queue via <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym>
bs_BA: Upravljajte redom čekanja čišćenja predmemorije putem <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym>

en: Manual
bs_BA: Manualno

en: Manual fragment groups:
bs_BA: Manualne grupe fragmenata:

en: MaxCDN encountered an error trying to retrieve data, make sure your host support cURL and outgoing requests: %s
bs_BA: MaxCDN je zadesila greška pri dohvaćanju podataka, pobrinite se da vaš host podržava cURL i odlazne zahtjeve: %s

en: MaxCDN is a service that lets you speed up your site even more with W3 Total Cache.
bs_BA: MaxCDN je servis koji vam omogućuje da svoju web-stranicu ubrzate čak i više nego s W3 Total Cache.

en: MaxCDN is a service that lets you speed up your site even more with W3 Total Cache. 100% Money Back Guarantee (30 Days)!
bs_BA: MaxCDN je servis koji vam omogućuje ubrzavanje vaše web-stranice čak i više s W3 Total Cache. 100% povrat novca (30 dana)!

en: Maximum lifetime of cache objects:
bs_BA: Maksimalno trajanje objekata predmemorije:

en: Media
bs_BA: Mediji

en: Media &amp; Other Files
bs_BA: Medijske i druge datoteke

en: Media Library export
bs_BA: Izvoz medijske zbirke

en: Media Library import
bs_BA: Uvoz medijske zbirke

en: Media Query string has been successfully updated.
bs_BA: Medijski upitni niz je uspješno ažuriran.

en: Memcache extension:
bs_BA: Memcache ekstenzija:

en: Memcached (Daemon) Installation:</strong><br /><em>Time required: 2 minutes</em>
bs_BA: Memcached (Daemon) instalacija:</strong><br /><em>Potrebno vrijeme: 2 minute</em>

en: Memcached cache(s) successfully emptied.
bs_BA: Memcached predmemorija(e) je(su) uspješno ispražnjena(e).

en: Merge selectors with the same properties (fast)
bs_BA: Spojiti selektore s istim svojstvima (brzo)

en: Mime type detection:
bs_BA: Detekcija mime vrste:

en: Minification (concatenation and white space removal) of inline, external or 3rd party JavaScript / <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> with automated updates
bs_BA: Minifikacija (spajanje i uklanjanje praznog prostora) linijskog, eksternog, ili JavaScript / <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a trećih strana, s automatiziranim ažuriranjima

en: Minification can decrease file size of <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> and feeds respectively by ~10% on average.
bs_BA: Minifikacija može smanjiti veličinu datoteka <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>-a i kanala za otprilike ~10% u prosjeku.

en: Minification of posts / pages and feeds
bs_BA: Minifikacija objava / stranica i kanala

en: Minification:
bs_BA: Minifikacija:

en: Minified using %s%s
bs_BA: Minificiranje korištenjem %s%s

en: Minify
bs_BA: Minificiranje

en: Minify Auto encountered an error. The filename length value is most likely too high for
                                your host. It is currently %d. The plugin is trying to solve the issue for you:
                                <span id="minify_auto_test_loading">(solving ...)</span>.
bs_BA: Minify Auto je naišao na grešku. Vrijednost dužine imena datoteke je vjerojatno prevelika za
                                vaš hosting. Ona je trenutno %d. Dodatak pokušava riješiti ovaj problem umjesto vas:
                                <span id="minify_auto_test_loading">(riješavanje ...)</span>.

en: Minify cache method:
bs_BA: Minifikacijska metoda predmemorije:

en: Minify cache successfully emptied.
bs_BA: Minify predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Minify error notification:
bs_BA: Smanjiti obavijesti o greškama:

en: Minify files export
bs_BA: Izvoz minify datoteka

en: Minify is disabled because CloudFlare minification is enabled.
bs_BA: Minify smanjivanje je isključeno, pošto je uključeno CloudFlare smanjivanje.

en: Minify mode:
bs_BA: Režim minifikacije:

en: Minify only, do not obfuscate local symbols
bs_BA: Samo smanjiti, ne pomiješati lokalne simbole

en: Minify via %s is currently %s.
bs_BA: Minificiranje putem %s je trenutno %s.

en: Minify:
bs_BA: Minificiranje:

en: Minify: %s.
bs_BA: Minifikacija: %s.

en: Miscellaneous
bs_BA: Razno

en: Modify attachment URLs
bs_BA: Izmijeniti URL-e privitaka

en: Monitoring
bs_BA: Nadziranje

en: Monitoring via New Relic is currently
bs_BA: Praćenje preko New Relica je trenutno

en: Monthly archive pages
bs_BA: Stranice mjesečne arhive

en: Multibyte String support:
bs_BA: Podrška za višebajtne nizove:

en: Multiple Servers:
bs_BA: Višestruki poslužitelji:

en: Multiple servers may be used and seperated by a comma; e.g. 192.168.1.100:11211, domain.com:22122
bs_BA: Može se koristiti više poslužitelja, razdvojenih zapetom; npr. 192.168.1.100:11211, domain.com:22122

en: My Websites
bs_BA: Moje web-stranice

en: Name:
bs_BA: Ime:

en: NetDNA encountered an error trying to retrieve data, make sure your host support cURL and outgoing requests: %s
bs_BA: NetDNA se suočio s greškom pri dohvaćanju podataka, provjerite da vaš host podržava cURL i odlazne zahtjeve: %s

en: Network Admin has no main URL.
bs_BA: Mrežni Admin nema glavni URL.

en: Network Deactivate
bs_BA: Mrežno deaktiviranje

en: Network Performance &amp; Security powered by CloudFlare
bs_BA: Mrežne performanse i sigurnost, pokretani CloudFlareom

en: Network mode:
bs_BA: Mrežni režim:

en: Network policy:
bs_BA: Mrežna politika:

en: Never cache pages that use the specified cookies.
bs_BA: Nikada ne predmemorirati stranice koje koriste navedene "kolačiće".

en: Never cache the following pages:
bs_BA: Nikada ne predmemorirati sljedeće stranice:

en: Never minify the following CSS files:
bs_BA: Nikada ne minificirati sljedeće CSS datoteke:

en: Never minify the following JS files:
bs_BA: Nikada ne minificirati sljedeće JS datoteke:

en: Never minify the following pages:
bs_BA: Nikada ne minificirati sljedeće stranice:

en: Never process 404 (not found) events for the specified files.
bs_BA: Nikada se ne obrađuju 404 (nije pronađeno) događaji za navedene datoteke.

en: Never send cache pages for these user agents.
bs_BA: Nikada ne slati predmemorirane stranice za ove korisničke agente.

en: New Relic is not running correctly. The plugin has detected the following issues:
bs_BA: New Relic ne radi ispravno. Dodatak je detektirao sljedeće probleme:

en: New customers
bs_BA: Novi klijenti

en: New relic settings have been updated.
bs_BA: New relic postavke su ažurirane.

en: News
bs_BA: Vijesti

en: Nginx server configuration file path
bs_BA: Putanja konfiguracijske datoteke Nginx poslužitelja

en: No
bs_BA: Ne

en: No <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> files added
bs_BA: Ni jedna <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> datoteka nije dodana

en: No <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files added
bs_BA: Ni jedna <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka nije dodana

en: No files found.
bs_BA: Nije pronađena ni jedna datoteka.

en: No groups added. All referrers recieve the same page and minify cache results.
bs_BA: Ni jedna grupa nije dodana. Svi referenti dobivaju istu stranicu i rezultate minify predmemorije.

en: No groups added. All user agents recieve the same page and minify cache results.
bs_BA: Ni jedna grupa nije dodana. Svi korisnički agenti dobivaju istu stranicu i umanjuju se rezultati predmemorije.

en: No groups have been registered.
bs_BA: Nema registriranih grupa.

en: No registered CNAMEs match %s.
bs_BA: Ni jedan registrirani CNAME ne odgovara %s.

en: No site-wide groups have been registered.
bs_BA: Nema registriranih grupa na razini cijele web-stranice.

en: No zones match custom domain.
bs_BA: Ni jedna zona ne odgovara prilagođenoj domeni.

en: No zones match site: %s or %s.
bs_BA: Ni jedna zona ne odgovara web-stranici: %s ili %s.

en: No zones match site: %s.
bs_BA: Ni jedna zona ne odgovara web-stranici: %s.

en: Non-blocking using "async"
bs_BA: Ne-blokirajuće koristeći "async"

en: Non-blocking using "asyncsrc"
bs_BA: Ne-blokirajuće koristeći "asyncsrc"

en: Non-blocking using "defer"
bs_BA: Ne-blokirajuće koristeći "defer"

en: Non-blocking using "extsrc"
bs_BA: Ne-blokirajuće koristeći "extsrc"

en: Non-blocking using JS
bs_BA: Ne-blokirajuće koristeći JS

en: Non-persistent groups:
bs_BA: Kratkotrajne grupe:

en: Non-trailing slash pages:
bs_BA: Stranice bez prateće kose crte:

en: None
bs_BA: Nijedno

en: Not Supported. (%s %s See %s page.)
bs_BA: Nije podržano. (%s %s Proučite %s stranicu.)

en: Not available
bs_BA: Nije dostupno

en: Not defined
bs_BA: Nije definirano

en: Not detected
bs_BA: Nije detektirano

en: Not enough data
bs_BA: Nema dovoljno podataka

en: Not installed
bs_BA: Nije instalirano

en: Not recommended for <acronym title="Network File System">NFS</acronym> systems.
bs_BA: Ne preporučuje se za <acronym title="Network File System">NFS</acronym> sisteme.

en: Not supported: %s. Supported versions are %s.
bs_BA: Nije podržano: %s. Podržane inačice su %s.

en: Not write-able
bs_BA: Nije moguć upis

en: Note the path returned for the following command:
bs_BA: Zabilježite putanju koju bude vratila sljedeća komanda:

en: Note the paths returned for the following commands:
bs_BA: Obratite pažnju na putanje vraćene za sljedeće komande:

en: Note(s)
bs_BA: Napomena(e)

en: Note(s):
bs_BA: Napomena(e):

en: Note: Changes will have immediate effect on your database configuration. If the application stops working creating the settings file, edit or remove this configuration file manually at <strong>/wp-content/db-cluster-config.php</strong>.
bs_BA: Napomena: Izmjene će se odmah odraziti na konfiguraciju vaše baze podataka. Ako aplikacija prestane s radom dok se kreira datoteka s postavkama, ručno uredite ili uklonite ovu konfiguracijsku datoteku u <strong>/wp-content/db-cluster-config.php</strong>.

en: Note: Changing application name may create a new application in New Relic if no application with that name already exists.
bs_BA: Napomena: Mijenjanjem naziva aplikacije može se kreirati nova aplikacija u New Relicu, ako ne postoji aplikacija s takvim nazivom.

en: Notes
bs_BA: Napomene

en: Notify of server configuration errors, if this option is disabled, the server configuration for active settings can be found on the <a href="admin.php?page=w3tc_install">install</a> tab.
bs_BA: Obavještavanje o greškama konfiguracije poslužitelja, ako je ova opcija isključena, konfiguracija poslužitelja za aktivne postavke može se pronaći u kartici <a href="admin.php?page=w3tc_install">instaliranje</a>.

en: Notify when minify cache creation errors occur.
bs_BA: Obavijestiti kada se pojavi greška kreiranja minificirane predmemorije.

en: Now find the <a href="http://memcached.org/" target="_blank">latest stable memcached</a>, download and extract:
bs_BA: Sada pronađite <a href="http://memcached.org/" target="_blank">posljednji stabilni memcached</a>, preuzmite i raspakirajte:

en: Now we start to compile:
bs_BA: Sada počinjemo kompilirati:

en: Number of files processed per upload attempt.
bs_BA: Broj obrađenih datoteka po pokušaju prijenosa.

en: Number of processed queue items: %d
bs_BA: Broj obrađenih stavki s liste čekanja: %d

en: Object Cache
bs_BA: Objektna predmemorija

en: Object Cache Method:
bs_BA: Metoda predmemoriranja objekata:

en: Object Cache:
bs_BA: Objektna predmemorija:

en: Object Cache: %s.
bs_BA: Objektna predmemorija: %s.

en: Object Caching %d/%d objects using %s%s
bs_BA: Objektno predmemoriranje %d/%d objekata, koristeći %s%s

en: Object cache successfully emptied.
bs_BA: Objektna predmemorija je uspješno ispražnjena.

en: Object caching greatly increases performance for highly dynamic sites that use the <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Object_Cache" target="_blank">Object Cache <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym></a>.
bs_BA: Predmemoriranje objekata u velikoj mjeri poboljšava performanse za visoko dinamične web-stranice koje koriste <a href="http://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Object_Cache" target="_blank">Object Cache <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym></a>.

en: Object caching is disabled
bs_BA: Objektno predmemoriranje je isključeno.

en: Object caching via %1$s is currently %2$s
bs_BA: Objektno predmemoriranje preko %1$s je trenutno %2$s

en: Obtain application ID via:
bs_BA: Dobiti ID aplikacije preko:

en: Off
bs_BA: Isključeno

en: On
bs_BA: Uključeno

en: On the "<a href="admin.php?page=w3tc_general">General</a>" tab and select your caching methods for page, database and minify. In most cases, "disk enhanced" mode for page cache, "disk" mode for minify and "disk" mode for database caching are "good" settings.
bs_BA: Idite na karticu "<a href="admin.php?page=w3tc_general">Opće</a>" i izaberite vaše metode predmemoriranja za stranicu, bazu podataka i minificiranje. U većini slučajeva "dobre" su postavke režima "poboljšani disk (disk enhanced)" za predmemoriju stranice, režim "disk" za minifikaciju i režim  "disk" za predmemoriranje baze podataka.

en: On:
bs_BA: Na:

en: Once you've signed up or if you're an existing MaxCDN customer, to enable CDN:
bs_BA: Kada se prijavite, ili ako ste već postojeći MaxCDN korisnik, za uključivanje CDN-a:

en: Once you've signed up or if you're an existing NetDNA customer, to enable CDN:
bs_BA: Kada se prijavite, ili ako ste postojeći NetDNA korisnik, za uključivanje CDN-a:

en: One or more plugins have been activated or deactivated, please %s. %s
bs_BA: Jedan ili više dodataka je aktivirano, ili deaktivirano, %s. %s

en: Only one configuration file for whole network will be created and used. Recommended if all sites have the same configuration.
bs_BA: Kreirati će se i koristiti samo jedan konfiguracijska datoteka za cijelu mrežu. Ovo se preporučuje ako sve web-stranice imaju istu konfiguraciju.

en: Only seperate selectors (split at ,)
bs_BA: Samo razdvojiti selektore (razdvojiti s ,)

en: Opcode cache(s) successfully emptied.
bs_BA: Opcode predmemorija(e) je(su) uspješno ispražnjena.

en: Opcode: Alternative PHP Cache (APC)
bs_BA: Opcode: Alternativna PHP predmemorija (APC)

en: Open basedir:
bs_BA: Otvoriti basedir:

en: Operating System
bs_BA: Operacijski sustav

en: Operations in areas:
bs_BA: Operacije u području:

en: Optimize disk enhanced page and minify disk caching for <acronym title="Network File System">NFS</acronym>
bs_BA: Optimizirati disk poboljšanu stranicu i smanjiti disk predmemoriju za <acronym title="Network File System">NFS</acronym>

en: Optimize shorthands:
bs_BA: Optimizirati kratice

en: Optimized progressive render (pages start rendering immediately)
bs_BA: Optimizirano progresivno iscrtavanje (stranice se odmah počinju iscrtavati)

en: Or manually place a link, here is the code:
bs_BA: Ili manualno postavite poveznicu, ovdje se nalazi kod:

en: Or via compilation. Download the <a href="http://pecl.php.net/package/APC" target="_blank">latest stable version</a> and extract:
bs_BA: Ili putem kompajliranja. Preuzmite <a href="http://pecl.php.net/package/APC" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: Or via compilation. Download the <a href="http://pecl.php.net/package/memcache" target="_blank">latest stable version</a> and extract:
bs_BA: Ili putem kompiliranja. Preuzmite <a href="http://pecl.php.net/package/memcache" target="_blank">posljednju stabilnu inačicu</a> i raspakirajte ju:

en: Origin <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>:
bs_BA: Ishodište <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>-a:

en: Origin:
bs_BA: Porijeklo:

en: Other
bs_BA: Drugo

en: Overview
bs_BA: Pregled

en: Owner of current file: %s
bs_BA: Vlasnik trenutne datoteke: %s

en: PHP Version:
bs_BA: PHP inačica:

en: PHP agent is not enabled.
bs_BA: PHP agent nije omogućen.

en: PHP module is not enabled.
bs_BA: PHP modul nije omogućen.

en: PHP version
bs_BA: PHP inačica

en: Page Cache
bs_BA: Predmemorija stranice

en: Page Cache: %s.
bs_BA: Predmemorija stranice: %s.

en: Page Caching using %s%s
bs_BA: Predmemoriranje stranica, koristeći %s%s

en: Page Speed <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Key:
bs_BA: Page Speed <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ:

en: Page Speed Report
bs_BA: Izvještaj brzine stranice

en: Page Speed Score:
bs_BA: Rezultat provjere brzine stranice:

en: Page cache method:
bs_BA: Metoda predmemoriranja stranica:

en: Page cache successfully emptied.
bs_BA: Predmemorija stranice je uspješno ispražnjena.

en: Page cache:
bs_BA: Predmemorija stranica:

en: Page caching via %1$s is currently %2$s
bs_BA: Predmemoriranje stranica preko %1$s je trenutno %2$s

en: Page load time
bs_BA: Vreme učitavanja stranice

en: Page load times
bs_BA: Vremena učitavanja stranice

en: Page successfully purged.
bs_BA: Stranica je uspješno pročišćena.

en: PageCache Garbage cleanup did not start with error %s
bs_BA: PageCache sakupljanje smeća nije pokrenuto s greškom %s.

en: PageCache Garbage cleanup triggered successfully.
bs_BA: PageCache sakupljanje smeća je uspješno pokrenuto.

en: Pages per interval:
bs_BA: Stranica po intervalu:

en: Password:
bs_BA: Lozinka:

en: Path to JAR file:
bs_BA: Putanja do JAR datoteke:

en: Path to JAVA executable:
bs_BA: Putanja do JAVA izvršne datoteke:

en: Pending
bs_BA: Čeka odobrenje

en: Per the above, make sure that visitors are notified about the cookie as per any regulations in your market.
bs_BA: Vezano za gore navedeno, provjerite jesu li posjetioci upozoreni o "kolačiću", u skladu sa svim propisima na vašem tržištu.

en: Performance
bs_BA: Performanse

en: Performance Optimization %s by W3 EDGE
bs_BA: W3 EDGE optimizacija performansi %s

en: Phone:
bs_BA: Telefon:

en: Please add the domain w3-edge.com to your <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Whitelist" target="_blank">email whitelist</a> as soon as possible.
bs_BA: Dodajte domen w3-edge.com u vašu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Whitelist" target="_blank">bijelu listu e-pošte</a>, što prije.

en: Please describe the issue in the issue description field.
bs_BA: Opišite problem u polju za opis problema (issue description).

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host for the site.
bs_BA: Unesite <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> host za web-stranicu.t.

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> login for the server. Create a temporary one just for this support case if needed.
bs_BA: Unesite korisničko ime za <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> poslužitelj. Kreirajte jedan privremeni račun samo za ovaj slučaj podrške, ako je potrebno.

en: Please enter <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> or <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> password for the <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> account.
bs_BA: Unesite <acronym title="Secure Shell">SSH</acronym> ili <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> lozinku za <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> račun.

en: Please enter FTP details <a href="#ftp_upload_form">below</a> to remove the disabled modules.
bs_BA: Unesite FTP detalje <a href="#ftp_upload_form">ispod</a>, kako bi uklonili isključene module.

en: Please enter WP Admin password, be sure it's spelled correctly.
bs_BA: Unesite WP administratorsku lozinku, provjerite jeste li ispravno unijeli sva slova.

en: Please enter an administrator login. Create a temporary one just for this support case if needed.
bs_BA: Unesite administratorsko korisničko ime. Kreirajte jedan privremeni račun samo za ovaj slučaj podrške, ako je potrebno.

en: Please enter it again.
bs_BA: Ponovno unesite.

en: Please enter subject in the subject field.
bs_BA: Unesite naslov u polje za naslov (subject).

en: Please enter the address of the site in the site <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> field.
bs_BA: Unesite adresu web-stranice u polje <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> web-stranice.

en: Please enter the license key provided you received after %s.
bs_BA: Unesite licencni ključ koji ste dobili nakon %s.

en: Please enter the license key you received after successful checkout %s.
bs_BA: Unesite licencni ključ koji ste dobili nakon uspješne kupnje %s.

en: Please enter valid email address in the E-Mail field.
bs_BA: Unesite vaš adresu e-pošte u polje za e-poštu.

en: Please enter your name in the Name field
bs_BA: Unesite vaše ime u polje za ime (Name)

en: Please enter your phone in the phone field.
bs_BA: Unesite vaš broj telefona u polje za telefon (phone).

en: Please reach out to all of these people and support their projects if you're so inclined.
bs_BA: Ako ste u mogućnosti javite se svim ovim ljudima i podržite njihove projekte.

en: Please review the <a href="%s">settings</a>.
bs_BA: Pregledajte <a href="%s">postavke</a>.

en: Please select config file.
bs_BA: Odaberite konfiguracijsku datoteku.

en: Please select request type.
bs_BA: Odaberite tip zahtjeva.

en: Plugin Version:
bs_BA: Inačica dodatka:

en: Plugin configuration successfully updated.
bs_BA: Konfiguracija dodatka je uspješno ažurirana.

en: Post author feed
bs_BA: Kanal autora objava

en: Post author pages
bs_BA: Stranice autora objava

en: Post comments feed
bs_BA: Kanal komentara objave

en: Post comments pages
bs_BA: Stranice s komentarima objava

en: Post page
bs_BA: Stranica objave

en: Post successfully purged.
bs_BA: Objava je uspješno pročišćena.

en: Post terms feeds
bs_BA: Kanal pojmova objava

en: Post terms pages
bs_BA: Stranice pojmova objava

en: Posts page
bs_BA: Stranica objava

en: Prefix network sites:
bs_BA: Prefiks mrežnih web-stranica:

en: Preload the post cache upon publish events.
bs_BA: Učitaj unaprijed predmemoriju objave prilikom objavljivanja.

en: Premium Services
bs_BA: Premium servisi

en: Prepare the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> by:
bs_BA: Pripremiti <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> po:

en: Preserve CSS
bs_BA: Sačuvati CSS

en: Preserve unnecessary semicolons
bs_BA: Sačuvati znakove točke i zareza, koji nisu neophodni

en: Preserved comment removal (not applied when combine only is active)
bs_BA: Uklanjanje sačuvanog komentara (ne primjenjuje se kada je aktivno samo kombiniranje)

en: Pretty print
bs_BA: Lijepi ispis

en: Prevent caching exception list:
bs_BA: Lista izuzetaka predmemorije:

en: Prevent caching of objects after settings change
bs_BA: Spriječava predmemoriranje objekata nakon izmijene postavki

en: Prevent sites from independently managing their performance settings.
bs_BA: Spriječiti web-stranice da nezavisno upravljaju postavkama svojih performansi.

en: Preview
bs_BA: Pretpregled

en: Preview mode is active: Changed settings will not take effect until preview mode is %s or %s.
bs_BA: Režim pretregleda je aktivan: Promijenjene postavke neće neće postati aktivne dok je režim pretpregleda %s ili %s.

en: Preview mode was successfully disabled
bs_BA: Režim pretpregleda je uspješno isključen.

en: Preview mode was successfully enabled
bs_BA: Režim pretpregleda je uspješno isključen.

en: Preview settings successfully deployed. Preview mode remains enabled until it's disabled. Continue testing new settings or disable preview mode if done.
bs_BA: Postavke pretpregleda su uspješno postavljena. Režim pretpregleda ostaje uključen, dok se ne isključi. Nastavite sa testiranjem novih postavki, ili isključite režim pretpregleda, ako ste završili.

en: Price: %.2f USD
bs_BA: Cijena: %.2f USD

en: Process CDN queue now
bs_BA: Obraditi CDN listu čekanja odmah

en: Processed:
bs_BA: Obrađeno:

en: Professional Plugin Configuration %s
bs_BA: Profesionalna konfiguracija dodatka %s

en: Professional Plugin Configuration: Starting @ $100 USD
bs_BA: Profesionalno konfiguriranje dodatka: Počevši od $100 USD

en: Pull Zone Name. Length: 3-32 chars; only letters, digits, and dash (-) accepted
bs_BA: Ime zone povlačenja. Dužina: 3-32 znakova; prihvaćaju se samo slova, brojke i crtica (-)

en: Pull Zone could not be automatically created.
bs_BA: Nije moguće automatski kreirati Zonu povlačenja.

en: Pull Zone was automatically created.
bs_BA: Zona povlačenja je automatski kreirana.

en: Purge
bs_BA: Očistiti

en: Purge CDN
bs_BA: Pročistiti CDN

en: Purge CDN Completely
bs_BA: Pročistiti CDN u potpunosti

en: Purge From Cache
bs_BA: Pročistiti iz predmemorije

en: Purge Limit:
bs_BA: Limit pročišćavanja:

en: Purge Policy
bs_BA: Politika pročišćavanja

en: Purge Policy:
bs_BA: Način pročišćavanja:

en: Purge Varnish Cache
bs_BA: Pročistiti Varnish predmemoriju

en: Purge action:
bs_BA: Akcija pročišćavanja:

en: Purge cache
bs_BA: Pročistiti predmemoriju

en: Purge from CDN
bs_BA: Pročistiti s CDN-a

en: Purge from cache
bs_BA: Pročistiti iz predmemorije

en: Purge policies are set on the <a href="%s">Page Cache settings</a> page.
bs_BA: Politike pročišćavanja su postavljene na stranici <a href="%s">Postavke predmemorije stranice</a>.

en: Purge queue
bs_BA: Lista čekanja za pročišćavanje

en: Purge queue is empty
bs_BA: Lista čekanja za pročišćavanje je prazna

en: Purge sitemaps:
bs_BA: Pročistiti mape stranica:

en: Query is rejected
bs_BA: Upit je odbijen

en: Queue successfully emptied.
bs_BA: Lista čekanja je uspješno ispražnjena.

en: Rate:
bs_BA: Ocjena:

en: Re-transfer cycle interval:
bs_BA: Interval ciklusa ponovnog prijenosa:

en: Re-transfer cycle limit:
bs_BA: Ograničenje ciklusa ponovnog prijenosa:

en: Recently an error occurred while creating the CSS / JS minify cache: %s. %s
bs_BA: Nedavno je došlo do greške u toku kreiranja CSS / JS minify predmemorije: %s. %s

en: Redirect users to:
bs_BA: Preusmjeriti korisnike na:

en: Reduce load time by decreasing the size and number of <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> and <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files. Automatically remove unncessary data from <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>, feed, page and post <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>.
bs_BA: Smanjivanje vremena učitavanja smanjivanjem veličine i broja <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym> i <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteka. Automatsko uklanjanje nepotrebnih podataka iz <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>-a, <acronym title="JavaScript">JS</acronym>-a, i <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a, kanala, stranica i objava.

en: Reduce server load and decrease response time by using the cache available in site visitor's web browser.
bs_BA: Smanjite opterećenje poslužitelja i vrijeme odziva, koristeći raspoloživu predmemoriju u web pregledniku posjetitelja web-stranice.

en: Reduce server load by allowing the web server to handle 404 (not found) errors for static files (images etc).
bs_BA: Smanjivanje opterećenja poslužitelja, omogućavajući web poslužitelju da obradi greške 404 (nije pronađeno) za statičke datoteke (slike itd.).

en: Reduce server load by caching 404 pages. If the disk enhanced method of disk caching is used, 404 pages will be returned with a 200 response code. Use at your own risk.
bs_BA: Smanjiti opterećenje poslužitelja predmemoriranjem 404 stranica. Ako se koristi disk i poboljšana metoda disk predmemoriranja, 404 stranice će se vraćati s odzivnim kodom 200. Ovo koristite na osobni rizik.

en: Reduce the download time for text-based files.
bs_BA: Smanjiti vrijeme preuzimanja za tekstualne datoteke.

en: Reduced <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> Transactions, <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> lookups and reduced document load time
bs_BA: Smanjene <acronym title="Hypertext Transfer Protocol">HTTP</acronym> transakcije, <acronym title="Domain Name System">DNS</acronym> traženja, i smanjeno vrijeme učitavanja dokumenata

en: Referrer Groups
bs_BA: Grupe referenata

en: Referrer group support is always <span class="w3tc-enabled">enabled
bs_BA: Podrška za grupu referenata je uvijek <span class="w3tc-enabled">uključena

en: Referrer groups
bs_BA: Referentne grupe

en: Referrers:
bs_BA: Referenti:

en: Refresh Analysis
bs_BA: Osvježiti analizu

en: Refresh analysis
bs_BA: Osvježiti analizu

en: Registered fragment groups:
bs_BA: Registrirane grupe fragmenata:

en: Registered site-wide fragment groups:
bs_BA: Registrirane grupe fragmenata na razini cijele web-stranice:

en: Regroup selectors:
bs_BA: Pregrupirati selektore:

en: Reject HEAD requests:
bs_BA: Odbij HEAD zahtjeve:

en: Reject query words:
bs_BA: Odbaciti riječi upita:

en: Rejected cookies:
bs_BA: Odbijeni kolačići (cookies):

en: Rejected files:
bs_BA: Odbijene datoteke:

en: Rejected user agents:
bs_BA: Odbijeni korisnički agenti:

en: Remote Path
bs_BA: Udaljena putanja

en: Remove
bs_BA: Ukloni

en: Remove it for me
bs_BA: Ukloni to za mene

en: Remove last ;
bs_BA: Ukloniti posljednje ;

en: Remove objects from the CDN by specifying the relative path on individual lines below and clicking the "Purge" button when done. For example:
bs_BA: Uklonite objekte s CDN-a navođenjem relativne putanje u pojedinačnim redovima, ispod, i klikom na dugme "Pročistiti", kada ste završili. Na primjer:

en: Remove unnecessary backslashes
bs_BA: Ukloniti kose crte koje nisu neophodne

en: Removes Set-Cookie header for responses.
bs_BA: Uklanja Set-Cookie (podesiti "kolačić") zaglavlje za odgovore.

en: Renew
bs_BA: Obnovi

en: Replace
bs_BA: Zamjeni

en: Replace default hostname with
bs_BA: Zamjena izvornog host imena s

en: Replace site's hostname with:
bs_BA: Zamijeniti host ime web-stranice s:

en: Reports
bs_BA: Izvještaji

en: Reports - 30 days
bs_BA: Izvještaji - 30 dana

en: Request URI is rejected
bs_BA: URI zahtjeva je odbijen

en: Request premium services, suggest a feature or submit a bug using the form below:
bs_BA: Zatražite premium usluge, predložite značajku, ili pošaljite informaciju o programskoj grešci, koristeći donju formu:

en: Request professional <a href="admin.php?page=w3tc_support" style="color: red;"><strong>support</strong></a> or troubleshoot issues using the common questions below:
bs_BA: Zatražite profesionalnu <a href="admin.php?page=w3tc_support" style="color: red;"><strong>podršku</strong></a>, ili otklonite probleme, koristeći uobičajena pitanja, ispod.

en: Request type:
bs_BA: Vrsta zahtjeva:

en: Request-wide
bs_BA: Širina zahtjeva

en: Requests
bs_BA: Zahtjevi

en: Required Information
bs_BA: Potrebne informacije

en: Required files and directories have been automatically created
bs_BA: Tražene datoteke i mape su automatski kreirane

en: Requirements: %s
bs_BA: Zahtjevi: %s

en: Reset configuration:
bs_BA: Ponovno postavljenje konfiguracije:

en: Resolution:
bs_BA: Rezolucija:

en: Resolve issues incorrect odd character encoding that may appear in cached pages.
bs_BA: Riješi probleme neispravnih prikaza znakova koji se mogu pojaviti na predmemoriranim stranicama.

en: Restart apache when ready:
bs_BA: Ponovno pokrenite apache kada budete spremni:

en: Restarting the web server will empty the opcode cache, which means it will have to be rebuilt over time and your site's performance will suffer during this period. Still, an opcode cache should be installed in any case to maximize WordPress performance.
bs_BA: Ponovno pokretanje web poslužitelja isprazniti će opcode predmemoriju, što znači da će on morati ponovo kreirati tokom vremena i performanse vaše web-stranice će opadati u toku tog perioda. Ipak, opcode predmemorija u svakom slučaju treba se instalira da maksimizira performanse WordPressa.

en: Restore Default Settings
bs_BA: Vratiti izvorne postavke

en: Return correct Content-Type header for XML files. Slows down cache engine.
bs_BA: Vraćanje ispravnog Content-type zaglavlja za XML datoteke. Usporava mehanizam za predmemoriju.

en: Reverse Proxy
bs_BA: Reversni proxy

en: Revert all settings to the defaults. Any settings staged in preview mode will not be modified.
bs_BA: Vraćanje svih postavki na izvorne. Sve postavke, postavljene u režimu prethodnog pregleda, neće biti izmijenjene.

en: Rewrite <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> structure
bs_BA: Prepravite <acronym title="Uniform Resource Locator">URL</acronym> strukturu

en: Rewrite rules
bs_BA: Pravila prepravljanja

en: SNS region:
bs_BA: SNS regija:

en: SSH / FTP login
bs_BA: SSH / FTP prijava

en: Safe mode:
bs_BA: Sigurnosni režim:

en: Safe optimisations
bs_BA: Sigurne optimizacije

en: Save all settings
bs_BA: Spremi sve postavke

en: Save configuration file
bs_BA: Spremi konfiguracijsku datoteku

en: Save network settings
bs_BA: Spremi mrežne postavke

en: Save settings
bs_BA: Spremi postavke

en: Scripts that were not already detected above may require <a href="admin.php?page=w3tc_support&amp;request_type=plugin_config">professional consultation</a> to implement.
bs_BA: Skripte koje nisu već detektirane gore potrebna je moguće <a href="admin.php?page=w3tc_support&amp;request_type=plugin_config">profesionalna konzultacija</a> za implementiranje.

en: Search result (and similar) pages will be cached if enabled.
bs_BA: Ako se omogući, stranice s rezultatima pretrage (i slične) će se predmemorirati.

en: Secret key:
bs_BA: Tajni ključ:

en: Security level:
bs_BA: Sigurnosni nivo:

en: Select %s
bs_BA: Odaberi %s

en: Select All
bs_BA: Odaberi sve

en: Select from the following list:
bs_BA: Izaberite sa sljedeće liste:

en: Select hooks from the list that should not be cached if user belongs to any of the roles selected below.
bs_BA: Odaberite kuke (hooks) iz liste koje ne bi trebale biti predmemorirane ako korisnik pripada bilo kojoj ulozi navedenoj ispod.

en: Select hooks:
bs_BA: Odabir kuka:

en: Select manual mode to use fields on the minify settings tab to specify files to be minified, otherwise files will be minified automatically.
bs_BA: Odaberite manualni režim kako bi upotrijebili polja na kartici s postavkama minifikacije za određivanje datoteka koje treba smanjiti, u suprotnom će datoteke biti smanjene automatski.

en: Select pull zone:
bs_BA: Odabir zone povlačenja:

en: Select roles:
bs_BA: Odabir uloga:

en: Select the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> type you wish to use.
bs_BA: Odaberite vrstu <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a koji želite koristiti.

en: Select the pull zone to use with this site.
bs_BA: Odabrati zonu povlačenja za korištenje s ovom web-stranicom.

en: Select user roles that <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> should be enabled for:
bs_BA: Odaberite korisničke uloge za koje bi trebao biti omogućen <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym>:

en: Select user roles that should not receive cached pages:
bs_BA: Odaberite korisničke uloge koje ne trebaju dobiti predmemorirane stranice:

en: Select user roles that should not use the fragment cache.
bs_BA: Odaberite korisničke uloge koje ne bi trebale koristiti fragment predmemoriju.

en: Select user roles that will use the origin server exclusively:
bs_BA: Odaberite korisničke uloge koje će isključivo koristiti poslužitelj porijekla:

en: Self-hosted / File Transfer Protocol Upload
bs_BA: Samostalno hostani / File Transfer Protocol prijenos

en: Server Error
bs_BA: Greška poslužitelja

en: Server Modules &amp; Resources:
bs_BA: Moduli i resursi poslužitelja:

en: Set Last-Modified header
bs_BA: Podesiti zaglavlje koje je posljednje izmijenjeno

en: Set W3 Total Cache header
bs_BA: Podesiti W3 Total Cache zaglavlje

en: Set cache control header
bs_BA: Podesiti zaglavlje kontrole predmemorije

en: Set cookie domain to &quot;%s&quot
bs_BA: Postavi kolačiće domene na &quot;%s&quot

en: Set entity tag (ETag)
bs_BA: Postavi entity tag (ETag)

en: Set entity tag (eTag)
bs_BA: Podesiti oznaku entiteta (eTag)

en: Set expires header
bs_BA: Podesiti zaglavlje isteka

en: Set pragma and cache-control headers to encourage browser caching of files.
bs_BA: Podesiti zaglavlja pragme i kontrole predmemorije, kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set the Etag header to encourage browser caching of files.
bs_BA: Podesiti Etag zaglavlje kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set the Last-Modified header to enable 304 Not Modified response.
bs_BA: Podesiti zaglavlje koje je posljednje izmijenjeno, kako bi se omogućio odgovor 304 Nije izmijenjeno (Not Modified).

en: Set the expires header to encourage browser caching of files.
bs_BA: Podesiti zaglavlje isteka, kako bi potaknuli preglednik da predmemorira datoteke.

en: Set the permissions of wp-content/ back to 755, e.g.:
bs_BA: Postavite dozvole za wp-content/ ponovo na 755, npr.:

en: Set this header to assist in identifying optimized files.
bs_BA: Podesiti ovo zaglavlje kao pomoć u identificiranju optimiziranih datoteka.

en: Settings
bs_BA: Postavke

en: Settings successfully imported.
bs_BA: Postavke su uspješno uvežene.

en: Settings successfully restored.
bs_BA: Postavke su uspješno vraćene.

en: Settings that affect Browser Cache settings for files hosted by the CDN have been changed. To apply the new settings %s and %s. %s
bs_BA: Promijenjene su postavke koja utječu na postavke predmemorije preglednika (Browser Cache), za datoteke smještene na CDN-u. Za primjenu novih postavki %s i %s. %s

en: Shared Server (disk enhanced is best):
bs_BA: Dijeljeni poslužitelj (najbolji je disk poboljšani):

en: Shared Server (disk is best):
bs_BA: Dijeljeni poslužitelj (najbolji je disk):

en: Shared Server:
bs_BA: Dijeljeni poslužitelj:

en: Short init
bs_BA: Kratka inicijalizacija

en: Sign Up Now and Save 25%
bs_BA: Registrirajte se sad i uštedite 25%

en: Sign up for a (free) account
bs_BA: Prijavite se za (besplatan) račun

en: Significantly reduce the default <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> for comment cookies to reduce the number of authenticated user traffic. Enter -1 to revert to default <acronym title="Time to Live">TTL</acronym>.
bs_BA: Značajno se smanjuje izvorni <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> za "kolačiće" komentara, kako bi se smanjio promet od autoriziranih korisnika. Unesite -1 za povrataka na izvorni <acronym title="Time to Live">TTL</acronym>.

en: Simple optimizations
bs_BA: Jednostavne optimizacije

en: Site has been subscribed.
bs_BA: Web-stranica je pretplaćena.

en: Sitemap <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>:
bs_BA: <acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym> mape stranica:

en: Software Installation for Dedicated / Virtual Dedicated / Multiple Servers (Optional)
bs_BA: Instalacija softvera za Namjenske / Virtualne namjenske / Višestruke poslužitelje (opcionalno)

en: Some <acronym>CDN</acronym> providers may or may not support <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym>, contact your vendor for more information.
bs_BA: Neki <acronym>CDN</acronym> pružatelj usluga mogu podržavati, ili ne podržavati <acronym title="Secure Sockets Layer">SSL</acronym>, kontaktirajte vašeg dobavljača za više informacija.

en: Some yum or mirrors may not have the necessary packages, in such cases you may have to do a manual installation.
bs_BA: Neki yumovi, ili zrcalni poslužitelji možda nemaju neophodne pakete, u tom slučaju morati ćete napraviti manualnu instalaciju.

en: Something that describes your zone. Length: 1-255 chars
bs_BA: Nešto što opisuje vašu zonu. Dužina: 1-255 znakova

en: Sort Properties
bs_BA: Poredaj svojstva

en: Sort Selectors (caution)
bs_BA: Poredati selektore (oprez)

en: Specify a regular expression that matches your sitemaps.
bs_BA: Navedite regularni izraz koji odgovara vašim mapama stranica.

en: Specify account credentials:
bs_BA: Navedite vjerodajnice računa:

en: Specify additional page headers to cache.
bs_BA: Navedite dodatna zaglavlja stranice za predmemoriju.

en: Specify additional pages to purge. Including parent page in path. Ex: parent/posts.
bs_BA: Navedite dodatne stranice koje treba pročistiti. Uključujući matičnu stranicu u putanji. Primjer: matično/objave.

en: Specify any additional feed URLs to ping on FeedBurner.
bs_BA: Navedite dodatni URL RSS kanala za pinganje na FeedBurneru.

en: Specify any files outside of theme or other common directories to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Navedite bilo koje datoteke, izvan teme ili zajedničkih mapa, za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Specify browser cache policy for Cascading Style Sheets and JavaScript files.
bs_BA: Navesti politiku predmemorije preglednika za CSS i JavaScript datoteke.

en: Specify browser cache policy for posts, pages, feeds and text-based files.
bs_BA: Navesti politiku predmemorije preglednika za objave, stranice, izvore podataka i tekstualne datoteke.

en: Specify email addresses for completed removal notifications. One email per line.
bs_BA: Navedite adrese e-pošte za slanje obavijesti o završenom uklanjanju. Jedan adresa e-pošte po redu.

en: Specify external files/libraries that should be combined.
bs_BA: Navedite vanjske datoteke/biblioteke koje se trebaju kombinirati.

en: Specify fragment groups that should be managed by W3 Total Cache. Enter one action per line comma delimited, e.g. (group, action1, action2). Include the prefix used for a transient by a theme or plugin.
bs_BA: Navedite grupe fragmenata kojima bi trebao upravljati W3 Total Cache. Unesite jednu akciju po retku odvojene zarezom, npr. (grupa, akcija1, akcija2). Navedite i prefiks koji tema ili dodataka koriste za transient.

en: Specify global browser cache policy.
bs_BA: Navesti globalnu politiku preglednika, po pitanju predmemorije.

en: Specify number of pages that lists posts (archive etc) that should be purged on post updates etc, i.e example.com/ ... example.com/page/5. <br />0 means all pages that lists posts are purged, i.e example.com/page/2 ... .
bs_BA: Navedite broj stranica, koje prikazuju liste objava (arhiva itd.), a koje treba pročistiti pri ažuriranju objava itd., npr. example.com/ ... example.com/page/5. <br />0 znači da se pročišćavaju sve stranice koje prikazuju liste objava, npr. example.com/page/2 ... .

en: Specify page headers:
bs_BA: Navedite zaglavlja stranice:

en: Specify the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Key.
bs_BA: Navedite <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ.

en: Specify the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> secret.
bs_BA: Navedite <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> tajni ključ.

en: Specify the Amazon SNS service endpoint hostname. If empty, then default "sns.us-east-1.amazonaws.com" will be used.
bs_BA: Navedite Amazon SNS service host ime krajnje točke. Ako se polje ostavi prazno, koristiti će se izvorno "sns.us-east-1.amazonaws.com".

en: Specify the IP addresses of your varnish instances above. The <acronym title="Varnish Configuration Language">VCL</acronym>'s <acronym title="Access Control List">ACL</acronym> must allow this request.
bs_BA: Navedite IP adrese vaših varnish instanci, iznad. <acronym title="Varnish Configuration Language">VCL</acronym>-ov <acronym title="Access Control List">ACL</acronym> mora dozvoliti ovaj zahtjev.

en: Specify the directory where files must be uploaded to be accessible in a web browser (the document root).
bs_BA: Navedite mape u kojim datoteke moraju biti prenesene kako bi bile dostupni u web pregledniku (osnovna mapa dokumenta).

en: Specify the feed types to purge:
bs_BA: Navedite vrste izvora podataka koje treba pročistiti:

en: Specify the file types in the active theme to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Navedite vrste datoteka u aktivnoj temi za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Specify the file types within the WordPress core to host with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Navedite vrste datoteka u WordPress jezgri za hostanje na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Specify the interval between download and update of external files in the minify cache. Hint: 6 hours is 21600 seconds. 12 hours is 43200 seconds. 24 hours is 86400 seconds.
bs_BA: Navedite interval između preuzimanja i ažuriranja vanjskih datoteka u minify predmemoriji. Natuknica: 6 sati je 21600 sekundi. 12 sati je 43200 sekundi. 24 sata je 86400 sekundi.

en: Specify the interval between upload of changed files.
bs_BA: Navedite interval između prijenosa izmijenjenih datoteka.

en: Specify the pages and feeds to purge when posts are created, edited, or comments posted. The defaults are recommended because additional options may reduce server performance:
bs_BA: Navedite stranice i kanale koje treba pročistiti kada su objave kreirane, uređene ili kad se objave komentari. Preporučuju se izvorne postavke jer dodatne opcije mogu smanjiti performanse poslužitelja.

en: Specify the path of files that should not use the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Navedite putanju datoteka koji ne trebaju koristiti <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.

en: Specify the referrers for this group. Remember to escape special characters like spaces, dots or dashes with a backslash. Regular expressions are also supported.
bs_BA: Navedite referente za ovu grupu. Ne zaboravite izbaciti specijalne znakove, kao što su razmaci, točke ili crtice sa kosom crtom. Regularni izrazi su također podržani.

en: Specify the server's address, e.g.: "ftp.domain.com". Try "127.0.0.1" if using a sub-domain on the same server as your site.
bs_BA: Navedite adresu poslužitelja, npr."ftp.domain.com". Pokušajte "127.0.0.1", ako koristite pod-domenu na istom poslužitelju gdje je vaša web-stranica.

en: Specify the user agents for this group. Remember to escape special characters like spaces, dots or dashes with a backslash. Regular expressions are also supported.
bs_BA: Navedite korisničke agente za ovu grupu. Zapamtite izbaciti posebne znakove, kao što su razmaci, točke ili crtice sa kosom crtom. Regularni izrazi su također podržani.

en: Specify user agents that should not access files hosted with the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>.
bs_BA: Navedite korisničke agente koji ne bi trebali pristupati datotekama smještenim na <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-u.

en: Specify user agents that will never receive minified content.
bs_BA: Navedite korisničke agente koji nikada neće dobiti minificirani sadržaj.

en: Spread The Word
bs_BA: Prošitite glas

en: Standard (balance between readability and size)
bs_BA: Standardno (balans između čitljivosti i veličine)

en: Stop Previewing
bs_BA: Prekid pretpregleda

en: Subject:
bs_BA: Predmet:

en: Submit
bs_BA: Pošalji

en: Submit a Bug Report
bs_BA: Pošaljite izveštaj o grešci

en: Submit request
bs_BA: Pošaljite zahtjev

en: Subscribe to Go Faster Now
bs_BA: Pretplatite se na Go Faster Now

en: Subscribe to the <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym> topic.
bs_BA: Prijavite se na <acronym title="Simple Notification Service">SNS</acronym> temu.

en: Subscription level:
bs_BA: Nivo pretplate:

en: Suggest a New Feature
bs_BA: Predložite novu mogućnost

en: Support
bs_BA: Podrška

en: Support Us, It's Free!
bs_BA: Podržite nas, besplatno je!

en: Supported
bs_BA: Podržano

en: Suspended
bs_BA: Suspendirano

en: Table of Contents
bs_BA: Sadržaj

en: Take a minute to update, here's why:
bs_BA: Odvojite minutu za ažuriranje, evo zašto:

en: Technical info
bs_BA: Tehničke informacije

en: Tell Your Friends
bs_BA: Recite svojim prijateljima

en: Template:
bs_BA: Predložak:

en: Test
bs_BA: Testirati

en: Test Closure Compiler
bs_BA: Testirati Closure Compiler

en: Test Cloud Files upload
bs_BA: Testirati Cloud prijenos datoteka

en: Test CloudFront distribution
bs_BA: Testirati CloudFront distribuciju

en: Test Cotendo
bs_BA: Testirati Cotendo

en: Test EdgeCast
bs_BA: Testirati EdgeCast

en: Test FTP server
bs_BA: Testirati FTP poslužitelj

en: Test MaxCDN
bs_BA: Testiraj MaxCDN

en: Test Microsoft Azure Storage upload
bs_BA: Testirati Microsoft Azure Storage prijenos

en: Test Mirror
bs_BA: Testiraj zrcalni poslužitelj

en: Test NetDNA
bs_BA: Testirati NetDNA

en: Test S3 upload
bs_BA: Testirati S3 prijenos

en: Test S3 upload &amp; CloudFront distribution
bs_BA: Testirati S3 prijenos ii CloudFront distribuciju

en: Test YUI Compressor
bs_BA: Testirati YUI Compressor

en: Test akamai
bs_BA: Testirati akamai

en: Test failed.
bs_BA: Test nije uspio.

en: Test passed
bs_BA: Test uspješno završen

en: Test passed.
bs_BA: Test uspješno završen.

en: Thank you for linking to us!
bs_BA: Hvala što ste postavili poveznicu do nas!

en: The %s has unresolved errors. Empty the queue to restore normal operation.
bs_BA: %s ima neriješene greške. Ispraznite listu čekanja da vratite normalno funkcioniranje.

en: The <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> of page cache files is set via the "Expires header lifetime" field in the "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
bs_BA: <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> datoteka predmemorije stranice se podešava preko polja "Istek vremena trajanja zaglavlja (Expires header lifetime)" u "<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>" sekciji na kartici s postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika</a>.

en: The <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> of page cache files is set via the "Expires header lifetime" field in the "Cascading Style Sheets &amp; JavaScript" section on <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Browser Cache</a> Settings tab.
bs_BA: <acronym title="Time to Live">TTL</acronym> predmemorija stranice se postavlja putem polja "Istek trajanje zaglavlja isteka (Expires header lifetime)" u sekciji "Kaskadne liste stilova i JavaScript (Cascading Style Sheets &amp; JavaScript)" na kartici sa postavkama <a href="admin.php?page=w3tc_browsercache">Predmemorija preglednika (Browser Cache)</a>.

en: The <strong>"Access key", "Secret key" and "Bucket"</strong> fields cannot be empty.
bs_BA: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)" i "Bucket"</strong>ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Access key", "Secret key" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
bs_BA: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Access key", "Secret key", "Bucket" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
bs_BA: Polja <strong>"Pristupni ključ (Access key)", "Tajni ključ (Secret key)", "Buket - jedinica memorije (Bucket)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Account name", "Account key" and "Container"</strong> fields cannot be empty.
bs_BA: Polja <strong>"Ime računa (Account name)", "Ključ računa (Account key)" i "Kontejner (Container)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>"Authorization key"</strong> is not correct.
bs_BA: <strong>"Autorizacijski ključ"</strong> nije ispravan.

en: The <strong>"Replace default hostname with"</strong> field cannot be empty.
bs_BA: Polje <strong>"Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne može biti prazno.

en: The <strong>"Username", "API key", "Container" and "Replace default hostname with"</strong> fields cannot be empty.
bs_BA: Polja <strong>"Korisničko ime (Username)", "API ključ (API key)", "Kontejner (Container)" i "Zamjena izvornog host imena s (Replace default hostname with)"</strong> ne mogu biti prazna.

en: The <strong>%s</strong> field(s) cannot be empty.
bs_BA: <strong>%s</strong> polje ne može biti prazno.

en: The <strong>CURL PHP</strong> extension is not available. Please install it to enable S3 or CloudFront functionality. %s
bs_BA: <strong>CURL PHP</strong> ekstenzija nije dostupna. Instalirajte je, kako bi omogućili S3 ili CloudFront funkcionalnost. %s

en: The DB cache is flushed successfully.
bs_BA: DB predmemorija je uspješno očišćena.

en: The Database add-in file db.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        Remove it or disable Database Caching. %s
bs_BA: Add-in datoteka db.php Baze podataka nije W3 Total Cache drop-in.
                        Uklonite ju ili onemogućite Predmemoriranje baze podataka. %s

en: The FeedBurner extension is currently %s
bs_BA: FeedBurner ekstenzija je trenutno %s

en: The Genesis Framework extension is currently %s
bs_BA: Genesis Framework ekstenzija je trenutno %s

en: The Object Cache add-in file object-cache.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        Remove it or disable Object Caching. %s
bs_BA: Add-in datoteka object-cache.php Objektne predmemorije nije W3 Total Cache drop-in.
                        Uklonite ju ili onemogućite Objektno predmemoriranje. %s

en: The Page Cache add-in file advanced-cache.php is not a W3 Total Cache drop-in.
                        It should be removed. %s
bs_BA: Add-in datoteka advanced-cache.php Predmemorije stranice nije W3 Total Cache drop-in.
                        Treba ju uklonit. %s

en: The W3 Total Cache license key can't be verified.
bs_BA: Nije moguće provjeriti W3 Total Cache licencni ključ.

en: The W3 Total Cache license key has expired. Please renew it: %s
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ je istekao. Obnovite ga :%s

en: The W3 Total Cache license key is activated for this site.
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ je aktiviran za ovu web-stranicu.

en: The W3 Total Cache license key is deactivated for this site.
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ je deaktiviran za ovu web-stranicu.

en: The W3 Total Cache license key is not active for this site.
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ nije aktiviran za ovu web-stranicu.

en: The W3 Total Cache license key is not active.
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ nije aktiviran.

en: The W3 Total Cache license key you entered is not valid.
bs_BA: W3 Total Cache licencni ključ koji ste unijeli nije ispravan.

en: The WordPress SEO extension is currently %s
bs_BA: WordPress SEO ekstenzije je trenutno %s

en: The active theme has changed, please %s now to ensure proper operation. %s
bs_BA: Aktivna tema je promijenjena, odmah %s kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: The add-in has been removed.
bs_BA: Add-in je uklonjen.

en: The directory w3tc can be deleted. %s: %s. However, <em>do not remove the w3tc-config directory</em>. %s
bs_BA: Mapa w3tc može se obrisati. %s: %s. Međutim, <em>ne uklanjajte mapu w3tc-config</em>. %s

en: The following configuration changes are needed to ensure optimal performance:
bs_BA: Sljedeće izmijene konfiguracije su potrebne kako bi se osigurale optimalne performanse:

en: The following memcached servers are not responding or not running:</p><ul>
bs_BA: Sljedeći memcached poslužitelji ne odgovaraju, ili ne funkcioniraju:</p><ul>

en: The following plugins are not compatible with W3 Total Cache and will cause unintended results:
bs_BA: Sljedeći dodaci nisu kompatibilni s W3 Total Cache-om i izazvati će neželjene posljedice:

en: The groups above will be flushed upon setting changes.
bs_BA: Gore navedene grupe biti će pročišćene pri promjeni postavki.

en: The highest rated and most complete WordPress performance plugin. Dramatically improve the speed and user experience of your site. Add browser, page, object and database caching as well as minify and content delivery network (CDN) to WordPress.
bs_BA: Najocjenjeniji i najkompletniji WordPress dodatak za performanse. Dramatično poboljšajte brzinu i korisničko iskustvo vaše web-stranice. Dodajte predmemoriju za preglednike, stranice, objekte i baze podataka, kao i minifikaciju i mrežu za dostavljanje sadržaja (CDN) WordPressu.

en: The minify cache is flushed successfully.
bs_BA: Minify predmemorija je uspješno očišćena.

en: The network administrator has not provided the API Key.
bs_BA: Mrežni administrator nije unio API ključ.

en: The number of seconds to wait before creating another set of cached pages.
bs_BA: Broj sekundi koje treba pričekati prije kreiranja drugog seta predmemoriranih stranica.

en: The number of seconds to wait before upload attempt.
bs_BA: Broj sekundi koje treba sačekati prije pokušaja prijenosa.

en: The object cache is flushed successfully.
bs_BA: Objektna predmemorija je uspješno očišćena.

en: The page cache is flushed successfully.
bs_BA: Predmemorija stranice je uspješno očišćena.

en: The page is flushed from cache successfully.
bs_BA: Stranica je uspješno očišćena iz predmemorija.

en: The plugin is currently <span class="w3tc-%s">%s</span> in <strong>%s%s</strong> mode.
bs_BA: Dodatak je trenutno <span class="w3tc-%s">%s</span> u <strong>%s%s</strong> režimu.

en: The provided authorization key is
                                 not in the correct format: %s.
bs_BA: Navedeni autorizacijski ključ nije
                                 u ispravnom formatu: %s.

en: The provided instructions are for 32-bit CentOS, however we can provide others based on <a href="mailto:wordpressexperts@w3-edge.com">your requests</a>.
bs_BA: Date instrukcije su za 32-bitni CentOS, međutim možemo pružiti i druge, prema <a href="mailto:wordpressexperts@w3-edge.com">vašim zahtjevima</a>.

en: The provided zone id was not connected to the provided authorization key.
bs_BA: ID navedene zone nije spojen s autorizacijskim ključem pružatelja usluga.

en: The query string was updated successfully.
bs_BA: Upitni niz je uspješno ažuriran.

en: The required directives for fancy permalinks could not be detected, please confirm they are available: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks#Creating_and_editing_.28.htaccess.29">Creating and editing</a> %s
bs_BA: Potrebne direktive za lijepe stalne veze nisu pronađene, potvrdite da su dostupne: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks#Creating_and_editing_.28.htaccess.29">Kreiranje i uređivanje (Creating and editing)</a> %s

en: The result should be similar to:
bs_BA: Rezultat bi trebao biti sličan ovome:

en: The setting change(s) made either invalidate the cached data or modify the behavior of the site. %s now to provide a consistent user experience.
bs_BA: Napravljena(e) izmijena(e) postavki, ili poništava(ju) predmemorirane podatke, ili mijenja(ju) ponašanje web-stranice. %s odmah, kako bi osigurali konzistentan korisnički doživljaj.

en: The site-wide groups above will be purged upon setting changes.
bs_BA: Gore navedene grupe na razini cijele web-stranice biti će pročišćene pri promjeni postavki.

en: The support request has been successfully sent.
bs_BA: Zahtjev za podršku je uspješno poslan.

en: The uploads directory is not available. Default WordPress directories will be created: <strong>%s</strong>.
bs_BA: Mapa prijenosa nije dostupan. Biti će kreirani izvorne WordPress mape: <strong>%s</strong>.

en: The uploads path found in the database (%s) is inconsistent with the actual path. Please manually adjust the upload path either in miscellaneous settings or if not using a custom path %s automatically to resolve the issue.
bs_BA: Putanja prijenosa, pronađena u bazi podataka (%s) se ne slaže s stvarnom putanjom. Manuslno podesite putanju prijenosa, ili, ako ne koristite prilagođenu putanju, %s automatski, kako bi otklonili problem.

en: Theme Performance Optimization & Plugin Configuration %s
bs_BA: Optimizacija performansi teme i Konfiguracija dodatka %s

en: Theme Performance Optimization & Plugin Configuration: Starting @ $150 USD
bs_BA: Optimizacija performansi teme i konfiguriranje dodatka: Počevši od $150 USD

en: Theme file types to upload:
bs_BA: Vrste datoteka teme za prijenos:

en: Theme files export
bs_BA: Izvoz datoteka teme

en: Theme files, media library attachments, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> files etc will appear to load instantly for site visitors.
bs_BA: Datoteke teme, privitci medijske zbirke, <acronym title="Cascading Style Sheet">CSS</acronym>, <acronym title="JavaScript">JS</acronym> datoteke, itd., posjetiteljima web-stranice izgledati će kao da se učitavaju istog trena.

en: Theme:
bs_BA: Tema:

en: There is no post with this permalink.
bs_BA: Ne postoji objava s ovom stalnom vezom.

en: This enables inclusion of <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> when using Page Cache together with Browser Cache gzip or when using Page Cache with Disc: Enhanced
bs_BA: Ovo omogućava uključivanje <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym>a onda kada se predmemorija stranice (Page Cache) koristi zajedno s gzip-om predmemorije preglednika (Browser Cache gzip), ili kada se predmemorija stranice (Page Cache) koristi s Disk: poboljšano (Disc: Enhanced)

en: This is not a valid post id.
bs_BA: Ovo nije važeći id objave.

en: This is required when using New Relic on a network install to set the proper names for sites.
bs_BA: Ovo je potrebno kada se New Relic koristi na mrežnoj instalaciji, kako bi se ispravno podesila imena za web-stranice.

en: This means that the data collected for sites in the network will be included in the main network sites data on New Relic.
bs_BA: Ovo znači da će podaci sakupljeni za ove web-stranice u mreži, biti uključeni u glavne podatke o web-stranicama mreže, na New Relicu.

en: This tool allows you to modify the URL of Media Library attachments. Use it if the "WordPress address (<acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>)" value has been changed in the past.
bs_BA: Ovaj alat vam omogućuje izmjenu URL-a privitaka Medijske zbirke. Upotrijebite ga ako se vrijednost "WordPress adresa (<acronym title="Uniform Resource Indicator">URL</acronym>)" mijenjala u prošlosti.

en: This tool lists the pending file uploads and deletions.
bs_BA: Ovaj alat prikazuje listu prijenosa i brisanja datoteka, koja su na čekanju.

en: This tool will copy post or page attachments into the Media Library allowing WordPress to work as intended.
bs_BA: Ovaj alat će kopirati privitke iz objava, ili stranica, u medijsku zbirku, omogućujući WordPressu da radi kako treba.

en: This tool will upload files of the selected type to content delivery network provider.
bs_BA: Ovaj alat će prenijeti datoteke izabrane vrste pružatelju mreže za dostavu sadržaja.

en: This widget requires JavaScript.
bs_BA: Ovaj widget zahtjeva JavaScript.

en: Time elapsed:
bs_BA: Proteklo vrijeme:

en: To acquire an <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key, visit the <a href="https://code.google.com/apis/console" target="_blank"><acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>s Console</a>. Go to the Project Home tab, activate the Page Speed Online <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>, and accept the Terms of Service.
                        Then go to the <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access tab. The <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> key is in the Simple <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access section.
bs_BA: Da dobijete <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ, posjetite <a href="https://code.google.com/apis/console" target="_blank"><acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> konzolu</a>. Idite na karticu Project Home, aktivirajte Page Speed Online <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym>, i prihvatite uslove korištenja.
                        Zatim idite na <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access karticu. <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> ključ se nalazi u Simple <acronym title="Application Programming Interface">API</acronym> Access sekciji.

en: To get started with minify, we've identified the following external CSS and JS objects in the
bs_BA: Za početak rada s minifyem, identificirali smo sljedeće eksterne CSS i JS objekte u

en: To preview any changed settings (without deploying): %s
bs_BA: Za pretpregled promijenjenih postavki (bez objave): %s

en: To rebuild the database cache use the
bs_BA: Za ponovnu izgradnju predmemorije baze podataka, upotrijebite

en: To rebuild the minify cache use the %s operation.
bs_BA: Za ponovo kreiranje minificirane predmemorije, upotrijebite %s operaciju.

en: To rebuild the page cache use the %s operation
bs_BA: Za ponovu izradu predmemorije stranice upotrijebite %s operaciju

en: To upload files in blogs.dir for current blog write wp-content/&lt;currentblog&gt;/.
bs_BA: Za prijenos datoteka u blogs.dir za trenutni blog, napišite wp-content/&lt;currentblog&gt;/.

en: Toggle all caching types on or off (at once)
bs_BA: Uključiti ili isključiti sve vrste predmemorije (odjednom)

en: Top 5 slowest times
bs_BA: 5 najsporijih vremena

en: Topic <acronym title="Identification">ID</acronym>:
bs_BA: <acronym title="Identification">ID</acronym> teme:

en: Topic:
bs_BA: Tema:

en: Total files:
bs_BA: Ukupno datoteka:

en: Total media library attachments:
bs_BA: Ukupno priloga za medijsku zbirku:

en: Total posts:
bs_BA: Ukupno objava:

en: Transparent content delivery network (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) integration with Media Library, theme files and WordPress core
bs_BA: Transparentna integracija mreže za dostavljanje sadržaja (<acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>) s medijskom zbirkom, datoteka teme i WordPress jezgrom

en: Try this option if your hosting environment uses a network based file system for a possible performance improvement.
bs_BA: Probajte ovu opciju ako vaše hosting okruženje koristi mrežno zasnovan datotečni sistem za moguće unapređenje performansi.

en: Try to install with yum:
bs_BA: Pokušajte instalirati s yum-om:

en: Typically minification of advertiser code, analytics/statistics or any other types of tracking code is not recommended.
bs_BA: Obično nije preporučljiva minifikacija koda reklama, analitičkih/statističkih alata, ili bilo kakve druge vrste koda za praćenje.

en: URL rewrite:
bs_BA: Prepravljanje URL-a:

en: US-West (Northern California)
bs_BA: US-West (Sjeverna California)

en: Unable to fetch Page Speed results.
bs_BA: Nije moguće preuzeti Page Speed rezultate (brzine stranice).

en: Unable to make CloudFlare API request.
bs_BA: Nije moguće napraviti CloudFlare API zahtjev.

en: Unable to purge (%s).
bs_BA: Pročišćavanje nije moguće (%s).

en: Unable to purge attachment.
bs_BA: Nije moguće pročistiti privitak.

en: Unable to purge page.
bs_BA: Nije moguće pročistiti stranicu.

en: Unable to purge post.
bs_BA: Nije moguće pročistiti objavu.

en: Unable to send the support request.
bs_BA: Nije moguće poslati zahtjev za podršku.

en: Unable to upload config file.
bs_BA: Nije moguće prenijeti konfiguracijsku datoteku.

en: Unauthenticated users may view a cached version of the last authenticated user's view of a given page. Disabling this option is not recommended.
bs_BA: Neautorizirani korisnici mogu vidjeti predmemoriranu inačicu pregleda date stranice od posljednjeg autoriziranog korisnika. Isključivanje ove opcije se ne preporučuje.

en: Unfortunately the PHP installation is incomplete, the <strong>zlib module is missing</strong>. This is a core PHP module. Notify the server administrator. %s
bs_BA: Nažalost, PHP instalacija je nepotpuna, <strong>zlib modul nedostaje</strong>. Ovo je osnovni PHP modul. Obavijestite o tome administratora poslužitelja. %s

en: Unsuccessful file transfer queue.
bs_BA: Lista čekanja za neuspjele prijenose datoteka.

en: Unsuccessful file transfers
bs_BA: Neuspješni prijenosi datoteka

en: Update Media Query String
bs_BA: Ažurirati medijski upitni niz

en: Update external files every:
bs_BA: Ažurirati vanjske datoteke svakih:

en: Update interval:
bs_BA: Interval obnove:

en: Update media query string
bs_BA: Ažurirati media upitni niz

en: Update via FTP
bs_BA: Ažurirati putem FTP-a

en: Upgrade your New Relic account to enable more metrics.
bs_BA: Nadogradite svoj New Relic račun, kako bi omogućili više metrika.

en: Upgraded WordPress? Please %s files now to ensure proper operation. %s
bs_BA: Nadogradili ste WordPress? Odmah, %s datoteke kako bi osigurali pravilan rad. %s

en: Upgrading database
bs_BA: Nadogradnja baze podataka

en: Upload
bs_BA: Prijenos

en: Upload and replace the active settings file.
bs_BA: Prijenos i zamjena datoteka s aktivnim postavkama.

en: Upload attachments
bs_BA: Prijenos privitaka

en: Upload custom files
bs_BA: Prenesi prilagođene datoteke

en: Upload includes files
bs_BA: Prijenos includes datoteka

en: Upload minify files
bs_BA: Prijenos minificiranih datoteka

en: Upload queue
bs_BA: Lista čekanja za prijenos

en: Upload queue is empty
bs_BA: Lista čekanja za prijenos je prazna

en: Upload theme files
bs_BA: Prijenos datoteka teme

en: Uppercase
bs_BA: Velika slova

en: Use <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> only for following user roles
bs_BA: Upotrijebite <acronym title="Real User Monitoring">RUM</acronym> samo za sljedeće korisničke uloge

en: Use PHP function to set application name:
bs_BA: Upotrijebiti PHP funkciju za podešavanje imena aplikacije:

en: Use Zone
bs_BA: Koristiti zonu

en: Use above application name and ID for all sites in network:
bs_BA: Koristiti gornji naziv aplikacije i ID za sve web-stranice u mreži:

en: Use passive <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> mode
bs_BA: Koristiti pasivni <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> režim

en: Use preview mode to test configuration scenarios prior to releasing them (deploy) on the actual site. Preview mode remains active even after deploying settings until the feature is disabled.
bs_BA: Upotrijebite pretpregled kako bi provjerili konfiguracijske scenarije prije nego ih objavite (postavite) na stvarnu web-stranicu. Pretpregled ostaje aktivan čak i nakon postavljanja postavki, sve dok se značajka ne isključi.

en: Use single network configuration file for all sites.
bs_BA: Koristiti jednu mrežnu konfiguracijsku datoteku za sve web-stranice.

en: Use the output from #2 to modify the --with-apxs and --with-php-config flags in the following compile command:
bs_BA: Upotrijebite output od #2 da izmijenite --with-apxs i --with-php-config indikatore u sljedećoj kompilirajućoj naredbi:

en: Use the output from #2 to modify the --with-php-config flag in the following compile command:
bs_BA: Upotrijebite output od #2 da izmijenite --with-php-config indikator u sljedećoj kompilirajućoj naredbi:

en: User Agent Groups
bs_BA: Grupe korisničkih agenata

en: User Agent groups
bs_BA: Grupe korisničkih agenata

en: User Agents:
bs_BA: Korisnički agenti:

en: User agent group support is always <span class="w3tc-enabled">enabled</span>.
bs_BA: Podrška grupe korisničkog agenta je uvijek <span class="w3tc-enabled">uključena</span>.

en: User agents:
bs_BA: Korisnički agenti:

en: User experience is an important aspect of every web site and all web sites can benefit from effective caching and file size reduction. We have applied web site optimization methods typically used with high traffic sites and simplified their implementation. Coupling these methods either <a href="http://memcached.org/" target="_blank">memcached</a> and/or opcode caching and the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> of your choosing to provide the following features and benefits:
bs_BA: Korisničko iskustvo je važan aspekt svake web-stranice i sve web-stranice mogu imati koristi od efikasne predmemorije i smanjenja veličine datoteka. Mi smo primijenili metode optimizacije web-stranica koje se obično koriste za web-stranice s velikim prometom, i pojednostavili njihovu implementaciju. Kombiniranjem ovih metoda, bilo <a href="http://memcached.org/" target="_blank">memcached</a> i/ili opcode predmemoriranja i <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a po vašem izboru, kako bi se pružile sljedeće mogućnosti i prednosti:

en: User is logged in
bs_BA: Korisnik je prijavljen

en: Username:
bs_BA: Korisničko ime:

en: Validate
bs_BA: Potvrditi

en: Varnish servers successfully purged.
bs_BA: Vanish poslužitelji su uspješno pročišćeni.

en: Varnish servers:
bs_BA: Varnish poslužitelji:

en: Verify %s
bs_BA: Provjeriti %s

en: Verify URI
bs_BA: Provjeriti URI

en: Verify license key
bs_BA: Provjera licencnog ključa

en: Verify rewrite rules
bs_BA: Provjeriti pravila prepravljanja

en: Version %s
bs_BA: Inačica %s

en: View all
bs_BA: Pregledati sve

en: View required changes
bs_BA: Pogledati zahtjevane izmijene

en: View technical information
bs_BA: Pregled tehničkih informacija

en: Visit author homepage
bs_BA: Posjeti web-stranicu autora

en: Visit extension site
bs_BA: Posjeti web-stranicu ekstenzije

en: W3 Total Cache <span>by W3 EDGE <sup>&reg;</sup></span>
bs_BA: W3 Total Cache <span>od W3 EDGE <sup>&reg;</sup> -a</span>

en: WP_CACHE define:
bs_BA: WP_CACHE definicija:

en: We noticed you've been using W3 Total cache for at least 30 days, please help us improve WordPress:
bs_BA: Primijetili smo da koristite W3 Total cache najmanje 30 dana, hoćete nam pomoći poboljšati WordPress:

en: We recommend that you use <a href="http://docs.amazonwebservices.com/IAM/latest/UserGuide/AccessPolicyLanguage_KeyConcepts.html" target="_blank"><acronym title="AWS Identity and Access Management">IAM</acronym></a> to create a new policy for <acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> services that have limited permissions. A helpful tool: <a href="http://awspolicygen.s3.amazonaws.com/policygen.html" target="_blank"><acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> Policy Generator</a>
bs_BA: Preporučujemo korištenje <a href="http://docs.amazonwebservices.com/IAM/latest/UserGuide/AccessPolicyLanguage_KeyConcepts.html" target="_blank"><acronym title="AWS Identity and Access Management">IAM</acronym></a> za kreiranje nove politike za <acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> servise koji imaju ograničene dozvole. Koristan alat: <a href="http://awspolicygen.s3.amazonaws.com/policygen.html" target="_blank"><acronym title="Amazon Web Services">AWS</acronym> Policy Generator</a>

en: We're working to make WordPress better. Please support us, here's how:
bs_BA: Radimo na tome da WordPress učinimo boljim. Podržite nas, evo kako:

en: Web Server
bs_BA: Web poslužitelj

en: Web Transaction
bs_BA: Web transakcija

en: Web Transaction times
bs_BA: Vremena web transakcija

en: Whenever settings are changed, a new query string will be generated and appended to objects allowing the new policy to be applied.
bs_BA: Kad god se izmijene postavke, novi upitni niz će se generirati i pridodati objektima, omogućavajući da se primijeni nova politika.

en: Whitespace only
bs_BA: Samo prazan prostor

en: Who do I thank for all of this?
bs_BA: Kome zahvaliti za sve ovo?

en: Will automatically turn off at %s
bs_BA: Automatski će se isključiti u %s

en: WordPress Resources
bs_BA: WordPress resursi

en: Would you like to be notified when products are announced and updated?
bs_BA: Želite li biti obaviješteni kada se objave novi, ili ažuriraju postojeći proizvodi?

en: Wrap after:
bs_BA: Prelomiti poslije:

en: Write-able
bs_BA: Moguć je upis

en: XMLRPC request
bs_BA: XMLRPC zahtjev

en: Yearly archive pages
bs_BA: Stranice godišnje arhive

en: Yes
bs_BA: Da

en: Yes, please notify me.
bs_BA: Da, obavijestite me.

en: Yes, remove it for me
bs_BA: Da, ukloni to za mene

en: Yes, sign me up.
bs_BA: Da, registriraj me.

en: You are no longer linking to us. Please support us in other ways instead.
bs_BA: Više ne dijelite poveznicu do nas. Molimo vas da nas podržite na drugi način.

en: You can also use the apc.ini file we prepared for you:
bs_BA: Također možete upotrijebiti apc.ini datoteku koji smo pripremili za vas:

en: You can also use the eaccelerator.ini file we prepared for you:
bs_BA: Također možete upotrijebiti eaccelerator.ini datoteku koju smo pripremili za vas:

en: You can also use the memcache.ini file we prepared for you:
bs_BA: Također možete upotrijebiti memcache.ini datoteku, koji smo pripremili za vas:

en: You can now keep up-to-date on all of the web performance optimization (WPO) techniques that will make your website as fast as possible without having to worry about new features breaking your website when you update!
bs_BA: Sada možete biti u toku sa svim tehnikama optimizacije performansi web-stranice (WPO) koje će učiniti vašu web-stranicu bržom bez potrebe da brinete o novim mogućnostima koje bi mogle uzrokovati probleme pri ažuriranju!

en: You can use placeholders {wp_content_dir}, {plugins_dir}, {uploads_dir} instead of writing folder paths (wp-content, wp-content/plugins, wp-content/uploads).
bs_BA: Možete koristiti zamijene (placeholders) {wp_content_dir}, {plugins_dir}, {uploads_dir} umjesto pisanja putanja mapa (wp-content, wp-content/plugins, wp-content/uploads).

en: You do not have the rights to perform this action.
bs_BA: Nemate potrebne dozvole za izvođenje ove akcije.

en: You have no zone connected with this site. Click button to create a default zone automatically.
bs_BA: Nemate spojenu ni jednu zonu s ovom web-stranicom. Kliknite dugme kako bi automatski kreirali zadanu zonu.

en: You have no zone connected with this site. Click button to create a default zone.
bs_BA: Nemate zona povezanih s ovom web-stranicom. Kliknite dugme kako bi kreirali zadanu zonu.

en: You have not configured API key and Account Id.
bs_BA: Niste konfigurirali API ključ i ID računa.

en: You need to select / create a pull zone.
bs_BA: Trebate odabrati / kreirate zonu povlačenja.

en: You're done! <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
bs_BA: Završili ste! <acronym title="Alternative PHP Cache">APC</acronym> bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, podesili ste sve:

en: You're done! Memcache should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
bs_BA: Završili ste! Memcache bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati išta, sve ste podesili:

en: You're done! XCache should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
bs_BA: Završili ste! XCache bi sada trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, sve je podešeno:

en: You're done! eAccelerator should now be available. If the following command retuns anything, you're all set:
bs_BA: Završili ste! eAccelerator bi sada bi trebao biti dostupan. Ako sljedeća naredba vrati bilo što, sve je podešeno:

en: Your server's hostname or domain
bs_BA: Host ime ili domena vašeg poslužitelja

en: Your users have less data to download, you can now serve more visitors at once without upgrading your hardware and you don't have to change how you do anything; just set it and forget it.
bs_BA: Vaši korisnici imaju manje podataka za preuzimanje, sada možete posluživati više posjetilaca odjednom, bez unaprjeđenja vašeg hardvera i bez promijene bilo čega u vašem načinu rada; samo podesite i zaboravite na to.

en: Zone for %s was created by W3 Total Cache
bs_BA: Zonu za %s je kreirao W3 Total Cache

en: Zones to purge:
bs_BA: Zone za pročišćavanje:

en: action %s does not exist for %s
bs_BA: akcija %s ne postoji za %s

en: all files in the directory whose extension is "jpg".
bs_BA: sve datoteke u mapi, čija ekstenzija je "jpg".

en: all files in the directory with no extension, with all parameter variations.
bs_BA: sve datoteke u mapi, bez ekstenzije, sa svim varijacijama parametara.

en: and caching via <strong>%s</strong>
bs_BA: i predmemorirati putem <strong>%s</strong>

en: at once
bs_BA: od jednom

en: at once or
bs_BA: odjednom ili

en: cURL extension:
bs_BA: cURL ekstenzija:

en: cache ("public")
bs_BA: predmemorija ("public")

en: cache with max-age ("public, max-age=EXPIRES_SECONDS")
bs_BA: predmemorirati s max-age ("public, max-age=EXPIRES_SECONDS")

en: cache with max-age and validation ("max-age=EXPIRES_SECONDS, public, must-revalidate, proxy-revalidate")
bs_BA: predmemorirati s max-age i validacijom ("max-age=EXPIRES_SECONDS, public, must-revalidate, proxy-revalidate")

en: cache with validation ("public, must-revalidate, proxy-revalidate"
bs_BA: predmemorirati s validacijom ("public, must-revalidate, proxy-revalidate"

en: cache with validation ("public, must-revalidate, proxy-revalidate")
bs_BA: predmemorija s validacijom ("public, must-revalidate, proxy-revalidate")

en: cache without proxy ("private, must-revalidate")
bs_BA: predmemorija bez proxya ("private, must-revalidate")

en: check again
bs_BA: provjerite ponovno

en: check the %s to maintain the desired user experience
bs_BA: provjeravajte %s da održite željeni korisnički doživljaj

en: compatibility check
bs_BA: provjera kompatibilnosti

en: deploy
bs_BA: postaviti

en: disable
bs_BA: onemogući

en: disabled
bs_BA: isključeno

en: e.g.: domain.com
bs_BA: npr.: domena.com

en: empty all caches
bs_BA: isprazniti sve predmemorije

en: empty all caches except CloudFlare
bs_BA: isprazniti sve predmemorije osim CloudFlarea

en: empty cache
bs_BA: isprazniti predmemoriju

en: empty only the APC system cache
bs_BA: isprazniti samo APC sistemsku predmemoriju

en: empty only the disk cache(s)
bs_BA: isprazniti samo predmemoriju(e) diska

en: empty only the memcached cache(s)
bs_BA: isprazniti samo memcached predmemorije

en: empty only the opcode cache
bs_BA: isprazniti samo opcode predmemoriju

en: empty the page cache
bs_BA: isprazniti predmemoriju stranice

en: enabled
bs_BA: uključen

en: export the media library
bs_BA: izvezi medijsku zbirku

en: find it here
bs_BA: pronađite ga ovdje

en: help
bs_BA: pomoć

en: here
bs_BA: ovdje

en: if needed.
bs_BA: ako je potrebno.

en: if some objects appear to be missing.
bs_BA: ako se pokaže da neki objekti nedostaju.

en: if the domain name of your site has ever changed.
bs_BA: ako se ime domene vaše web-stranice ikada mjenjalo.

en: importing attachments into the Media Library
bs_BA: uvoz privitaka u Medijsku zbirku

en: logged in role is rejected
bs_BA: prijavljena uloga je odbijena

en: minify settings
bs_BA: minify postavke

en: no-cache ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate"
bs_BA: bez predmemorije ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate"

en: no-cache ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate")
bs_BA: bez predmemoriranja ("max-age=0, private, no-store, no-cache, must-revalidate")

en: objects from the <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym> if needed.
bs_BA: objekti iz <acronym title="Content Delivery Network">CDN</acronym>-a, ako je potrebno.

en: of referrers by specifying names in the referrers field. Assign a set of referrers to use a specific theme, redirect them to another domain, create referrer groups to ensure that a unique cache is created for each referrer group. Drag and drop groups into order (if needed) to determine their priority (top -&gt; down).
bs_BA: referenata navođenjem imena u polju referenti (refferrers ). Dodijelite setu referenata korištenje određene teme, preusmjerite ih na drugu domenu, kreirajte grupe referenata kako bi osigurali da se jedinstvena predmemorija napravi za svaku grupu referanata. Poredajte grupe po redoslijedu (ako je potrebno) kako bi odredili njihov prioritet (gore -&gt; dolje).

en: of user agents by specifying names in the user agents field. Assign a set of user agents to use a specific theme, redirect them to another domain or if an existing mobile plugin is active, create user agent groups to ensure that a unique cache is created for each user agent group. Drag and drop groups into order (if needed) to determine their priority (top -&gt; down).
bs_BA: korisničkih agenata, navodeći imena u polju Korisnički agenti (user agents). Dodijelite skup korisničkih agenata određenoj temi, preusmjerite ih na drugu domenu, ili ako je postojeći mobilni dodatak aktivan, napravite grupe korisničkih agenata, kako bi osigurali da se jedinstvena predmemorija kreira za svaku od grupa korisničkih agenata. Složite s povuci i ispusti, grupe po redoslijedu (ako je potrebno), kako bi im odredili prioritet (gore -&gt; dolje).

en: operation.
bs_BA: operaciju.

en: or
bs_BA: ili

en: or CNAME:
bs_BA: ili CNAME:

en: purge CDN completely
bs_BA: očistiti CDN u potpunosti

en: seconds
bs_BA: sekundi

en: select location
bs_BA: postavite lokaciju

en: select one
bs_BA: odaberite jedno

en: symbols (set to 0 to disable)
bs_BA: simboli (za isključivanje postaviti na vrijednost 0)

en: the directory itself (only when accessed directly without any file).
bs_BA: sama mapa (samo kada mu se pristupa direktno, bez ikakve datoteke).

en: the specific file (when the file does not have an extension), and without parameters.
bs_BA: određena datoteka (kada datoteka nema ekstenziju), i bez parametara.

en: the specific file with its extension, and without parameters.
bs_BA: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, i bez parametara.

en: the specific file with its extension, with all variation of parameters.
bs_BA: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, i sa svim varijantama parametara.

en: the specific file with its extension, with the specific parameters.
bs_BA: određena datoteka, sa svojom ekstenzijom, s određenim parametrima.

en: theme. Select "add" the files you wish to minify, then click "apply &amp; close" to save the settings.
bs_BA: temi. Odaberite "dodati", kako bi minify dodali datoteke koje želite, a zatim kliknite na "primijeniti i zatvoriti", kako bi sačuvali postavke.

en: to make existing file modifications visible to visitors with a primed cache.
bs_BA: da se postojeće izmijene datoteka učine vidljivim za posjetitelje s pripremljenom  predmemorijom.

en: unknown
bs_BA: nepoznato

en: unsuccessful file transfers
bs_BA: neuspješni prijenosi datoteka

en: unsuccessful transfer queue
bs_BA: red čekanja neuspjelih prijenosa

en: update Media Query String
bs_BA: ažurirati medijski upitni string

en: update the path
bs_BA: ažuriraj putanju

en: updating the query string failed. with error %s
bs_BA: ažuriranje upitnog niza nije uspjelo. Uz grešku %s

en: upgrade
bs_BA: nadogradnja

en: upgrading
bs_BA: nadograđivanje

en: upload active theme files
bs_BA: prenesi aktivne datoteke teme

en: view visualizations
bs_BA: pogledaj vizualizacije

en: wizard.
bs_BA: čarobnjak.

en: wp-includes file types to upload:
bs_BA: wp-includes vrste datoteka za prijenos:

en: zlib output compression:
bs_BA: zlib izlazna kompresija:
