Development - en to sr translation catalogue (1675 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='https://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
sr: 
    <h1>Грешка приликом успостављања везе са базом података</h1>
    <p>То значи или да су корисничко и лозинка у вашој датотеци <code>wp-config.php</code> нетачни или ми не можемо да успоставимо везу са сервером базе на <code>%s</code>. То може да значи да је сервер ваше базе недоступан.</p>
    <ul>
    	<li>Да ли сте сигурни да имате исправно корисничко име и лозинку?</li>
    	<li>Да ли сте сигурни да сте унели тачну адресу домаћина базе?</li>
    	<li>Да ли сте сигурни да сервер базе ради?</li>
    </ul>
    <p>Уколико нисте сигурни шта ови изрази значе вероватно би требало да контактирате домаћине вашег сервера. Уколико вам још увек треба помоћ, увек можете посетити <a href='http://sr.forums.wordpress.org/'>Вордпресове форуме за подршку</a>.</p>

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
sr: "caller_get_posts" је застарело. Уместо тога користите "ignore_sticky_posts".

en: #%d (no title)
sr: #%d (без наслова)

en: % Comments
sr: % коментара

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
sr: %1$s %2$s довод категорије %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
sr: %1$s %2$s довод коментара на %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Feed
sr: %1$s %2$s довод за %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
sr: %1$s %2$s довод ознаке %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
sr: %1$s %2$s довод коментара

en: %1$s %2$s Feed
sr: %1$s %2$s довод

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
sr: %1$s %2$s довод за корисника %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
sr: %1$s %2$s довод резултата претраге за &#132;%3$s&#147;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
sr: %2$s %1$s %3$s у %4$s:%5$s

en: %1$s - Comments on %2$s
sr: %1$s - Коментари на %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
sr[0]: %1$s коментар<span class="screen-reader-text"> на %2$s</span>
sr[1]: %1$s коментара<span class="screen-reader-text"> на %2$s</span>
sr[2]: %1$s коментара<span class="screen-reader-text"> на %2$s</span>

en: %1$s [Autosave]
sr: %1$s [аутоматско снимање]

en: %1$s [Current Revision]
sr: %1$s [тренутна ревизија]

en: %1$s and %2$s.
sr: %1$s и %2$s.

en: %1$s at %2$s
sr: %1$s у %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
sr: %1$s је <strong>застарело</strong> почев од издања %2$s и тренутно не постоји алтернатива.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
sr: %1$s је <strong>застарело</strong> почев од издања %2$s! Уместо тога користите %3$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
sr: %1$s са поносом покреће %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
sr[0]: %1$s реаговања на %2$s
sr[1]: %1$s реаговања на %2$s
sr[2]: %1$s реаговања на %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
sr: %1$s је позван <strong>неправилно</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
sr: %1$s је позван са предметом који је <strong>застарео</strong> почев од издања %2$s без доступне алтернативе.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
sr: %1$s је позван са предметом који је <strong>застарео</strong> почев од издања %2$s! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sr: %1$s. Ставка изборника %2$d oд %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sr: %1$s. Број подставке %2$d испод %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
sr[0]: Ажурирање %d додатка
sr[1]: Ажурирање %d додатка
sr[2]: Ажурирање %d додатака

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
sr[0]: Ажурирање %d теме
sr[1]: Ажурирање %d теме
sr[2]: Ажурирање %d тема

en: %d WordPress Update
sr: %d Вордпресово ажурирање

en: %d queries. %s seconds.
sr: %d упита. %s секунди.

en: %d selected
sr: одабрано: %d

en: %s (Invalid)
sr: %s (неисправно)

en: %s (Pending)
sr: %s (чека)

en: %s <span class="says">says:</span>
sr: %s <span class="says">каже:</span>

en: %s and %s
sr: %s и %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
sr[0]: %s коментар чека преглед
sr[1]: %s коментара чекају преглед
sr[2]: %s коментара чека преглед

en: %s day | %s days
sr[0]: %s дан
sr[1]: %s дана
sr[2]: %s дана

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sr: %s превазилази највећу дозвољену величину за отпремање преко отпремача више датотека када се користи у вашем прегледачу веба.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sr: %s превазилази највећу дозвољену величину за отпремање овог веб места.

en: %s hour | %s hours
sr[0]: %s сат
sr[1]: %s сата
sr[2]: %s сати

en: %s is a protected WP option and may not be modified
sr: %s је заштићена WP могућност и не може бити измењена

en: %s is your new username
sr: %s је ваше ново корисничко име

en: %s min | %s mins
sr[0]: %s минут
sr[1]: %s минута
sr[2]: %s минута

en: %s month | %s months
sr[0]: %s месец
sr[1]: %s месеца
sr[2]: %s месеци

en: %s must set a database connection for use with escaping.
sr: %s мора да подеси везу ка бази података без промене.

en: %s topic | %s topics
sr[0]: %s тема
sr[1]: %s теме
sr[2]: %s тема

en: %s update failed
sr: Ажурирање за %s није успело

en: %s updated!
sr: %s је ажуриран!

en: %s week | %s weeks
sr[0]: %s седмица
sr[1]: %s седмице
sr[2]: %s седмица

en: %s year | %s years
sr[0]: %s година
sr[1]: %s године
sr[2]: %s година

en: %s, and %s
sr: %s и %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sr: Отпремање за &#0132;%s&#0147; није успело.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
sr: &#8592; Одустани од списка звучних записа

en: &#8592; Cancel Gallery
sr: &#8592; Одустани од галерије

en: &#8592; Cancel Video Playlist
sr: &#8592; Одустани од списка видео записа

en: &#8592; Return to library
sr: &#8592; Врати се на библиотеку

en: &laquo; Back
sr: &laquo; Назад

en: &laquo; Older Comments
sr: &laquo; Старији коментари

en: &laquo; Previous
sr: &laquo; Претходно

en: &laquo; Previous Page
sr: &laquo; Претходна страна

en: &larr; Back to %s
sr: &laquo; Назад на %s

en: &lt; Prev
sr: &lt; Претходно

en: &mdash; Select &mdash;
sr: &mdash; Изаберите &mdash;

en: (Currently set to: %s)
sr: (Тренутно подешено на: %s)

en: (Edit)
sr: (Уреди)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
sr: (Мора имати најмање 4 знака, само слова и бројеви)

en: (This message was added in version %s.)
sr: (Ова порука је додата у издању %s.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
sr: (Вордпрес није могао да успостави безбедну везу са WordPress.org. Молимо вас да контактирате свог управника сервера.)

en: (more&hellip;)
sr: (више&hellip;)

en: (no title)
sr: (нема наслова)

en: (required)
sr: (обавезно)

en: 1 Comment
sr: 1 коментар

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sr: 1 коментар<span class="screen-reader-text"> на %s</span>

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
sr: %1$s у %2$s

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
sr: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> је ваше ново веб место. <a href="%3$s">Пријавите се</a> као &#132;%4$s&#147; користећи своју постојећу лозинку.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
sr: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> довод за коментаре на овај чланак.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
sr: <abbr title="Uniform Resource Identifier">URI</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
sr: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">каже:</span>

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="https://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
sr: <h1>Није могуће изабрати базу података</h1>
    <p>Успели смо да успоставимо везу са сервером базе података (што значи да су ваше корисничко име и лозинка у реду) али нисмо успели да изаберемо базу <code>%1$s</code>.</p>
    <ul>
    <li>Да ли сте сигурни да постоји?</li>
    <li>Да ли корисник <code>%2$s</code> има дозволу да користи базу <code>%1$s</code>?</li>
    <li>На неким системима име ваше базе има префикс вашег корисничког имена, па би изгледало као <code>korisnicko_%1$s</code>. Да ли то може бити проблем?</li>
    </ul>
    <p>Уколико не знате како да подесите базу података, требало би да <strong>контактирате свог домаћина сервера</strong>. Уколико све остало не успе, можете потражити помоћ на <a href="http://sr.forums.wordpress.org/">Вордпресовим форумима за подршку</a>.</p>

en: <span>Active:</span> %s
sr: <span>Укључена:</span> %s

en: <strong>Author:</strong> %s
sr: <strong>Аутор:</strong> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
sr: <strong>Супротстављене вредности за непроменљиве VHOST и SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> За вредност за SUBDOMAIN_INSTALL ће бити претпостављено да је ваше подешавање поддомена.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
sr: <strong>Није могуће пронаћи веб место %1$s.</strong> Претрага за табелу %2$s у бази података %3$s. Да ли је то тачно?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
sr: <strong>Табеле базе података недостају.</strong> Ово значи да MySQL не ради, да Вордпрес није инсталиран како треба или да је неко обрисао %s. Ви би заиста требало да сада погледате своју базу података.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: <code>$table_prefix</code> у <code>wp-config.php</code> може садржати само бројеве, слова и доње цртице.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Колачићи су заустављени због неочекиваног излаза. За помоћ, молимо вас да погледате <a href="%1$s">ову документацију</a> или да покушате са <a href="%2$s">форумима подршке</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Колачићи су искључени или их ваш веб прегледач не подржава. Морате <a href="%s">омогућити колачиће</a> да бисте користили Вордпрес.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Не можемо да вас региструјемо&hellip; молимо вас да ступите у контакт са <a href="mailto:%s">вебмастером</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Унесите корисничко име или адресу е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Неисправно корисничко име или адреса е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Неисправно корисничко име или лозинка.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s">Lost your password?</a>
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Неисправно корисничко име. <a href="%s">Изгубили сте своју лозинку?</a>

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо унесите корисничко име.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо унесите вашу адресу е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
sr: <strong>Грешка</strong>: URL веб места је већ узет.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Коментар није могао бити сачуван. Молимо вас да покушате касније.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Адреса е-поште је неисправна.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
sr: <strong>Грешка</strong>: Поље за лозинку је празно.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s">Lost your password?</a>
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Лозинка коју сте унели за корисничко име <strong>%1$s</strong> је неисправна. <a href="%2$s">Изгубили сте своју лозинку?</a>

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
sr: <strong>Грешка</strong>: Поље за корисничко име је празно.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Нема корисника регистрованих са том адресом е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Ова адреса е-поште је већ регистрована, молимо вас да изаберете другу.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Ово корисничко име је већ регистровано. Молимо вас изаберите друго.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Корисничко име није ваљано зато што користи недозвољене знаке. Молимо вас унесите ваљано корисничко име.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Вордпрес %1$s захтева MySQL %2$s или новији

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Ваш налог је означен као непожељан.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: молимо вас да унесете исправну адресу е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: молимо вас попуните потребна поља (име, е-пошту).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: молимо вас да унесете коментар.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
sr: <strong>Грешка</strong>: проблем са прављењем уноса веб места.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
sr: <strong>Објављени наслов:</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
sr: <strong>RSS грешка</strong> %s

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
sr: <strong>XHTML:</strong>Можете користити ове ознаке: <code>%s</code>

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
sr: <strong>Успешно сте ажурирали Вордпрес!</strong> Молимо вас да се пријавите назад да бисте видели шта је ново.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
sr: Календар чланака вашег веб места.

en: A cloud of your most used tags.
sr: Облак ваших најкоришћенијих ознака.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
sr: Списак страна вашег веб места

en: A list or dropdown of categories.
sr: Списак или падајући изборник категорија.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
sr: Месечна архива чланака вашег веб места.

en: A name is required for this term
sr: Име је неопходно за ову ставку

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
sr: Нови коментар на чланак „%s“ чека на ваше прихватање

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
sr: Нови повратни пинг на чланак „%s“ чека на ваше прихватање

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
sr: Нова повратна веза на чланак "%s" чека на ваше прихватање

en: A search form for your site.
sr: Образац за претрагу вашег веб места.

en: A static page
sr: Статична страница

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
sr: Члан са наведеним називом већ постоји у овој таксономији.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
sr: Члан са наведеним називом већ постоји са овим родитељем.

en: A valid URL was not provided.
sr: Исправан URL није достављен.

en: A valid email address is required
sr: Исправна адреса е-поште је неопходна

en: About WordPress
sr: О Вордпресу

en: Action
sr: Радња

en: Activate
sr: Укључи

en: Activation Key Required
sr: Кључ за активирање је неопходан

en: Activation Key:
sr: Кључ за активирање:

en: Active theme
sr: Укључена тема

en: Add Audio Source
sr: Додај звучни извор

en: Add Items
sr: Додај ставке

en: Add Link
sr: Додај везу

en: Add Media
sr: Додај садржај

en: Add Menu Items
sr: Додај ставке изборника

en: Add New Category
sr: Додај нову категорију

en: Add New Link Category
sr: Додај нову категорију веза

en: Add New Page
sr: Додај нову страну

en: Add New Post
sr: Додај нови чланак

en: Add New Tag
sr: Додај нову ознаку

en: Add Subtitles
sr: Додај поднаписе

en: Add Video Source
sr: Додај видео извор

en: Add a Menu
sr: Додај изборник

en: Add a Widget
sr: Додај виџет

en: Add a custom menu to your sidebar.
sr: Додајте прилагођени изборник својој бочној траци.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
sr: Додајте резервне изворе за најбољи HTML5 преглед:

en: Add new header image
sr: Додај нову слику у заглављу

en: Add new image
sr: Додај нову слику

en: Add or remove menu items
sr: Додај или уклони ставке изборника

en: Add or remove tags
sr: Додај или уклони ознаке

en: Add to Audio Playlist
sr: Додај у списак звучних записа

en: Add to Dictionary
sr: Додај у речник

en: Add to Gallery
sr: Додај у галерију

en: Add to Menu
sr: Додај у изборник

en: Add to Video Playlist
sr: Додај у списак видео записа

en: Add to audio playlist
sr: Додај у списак звучних записа

en: Add to gallery
sr: Додај у галерију

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
sr: Додај у изборник: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
sr: Додај у списак видео записа

en: Additional items found: %d
sr: Додатне пронађене ставке: %d

en: Additional shortcuts,
sr: Додатне пречице,

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Options
sr: Напредне могућности

en: Album
sr: Албум

en: Align
sr: Поравнај

en: Align center
sr: Поравнато по средини

en: Align left
sr: Поравнато лево

en: Align right
sr: Поравнато десно

en: Alignment
sr: Поравнање

en: All Categories
sr: Све категорије

en: All Link Categories
sr: Све категорије веза

en: All Pages
sr: Све стране

en: All Posts
sr: Сви чланци

en: All Tags
sr: Све ознаке

en: All dates
sr: Сви датуми

en: All media items
sr: Све ставке садржаја

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
sr: Дозволи обавештавање путем веза са других блогова (повратни пингови и повратне везе) на новим чланцима

en: Allow new users to sign up
sr: Дозволи новим корисницима да се учлане

en: Allow people to post comments on new articles
sr: Дозволи писање коментара на новим уносима

en: Allow search engines to index this site.
sr: Дозволи претраживачима веба да снимају ово веб место.

en: Allowed Files
sr: Дозвољене датотеке

en: Already Installed
sr: Већ је постављено

en: Alt Text
sr: Резервни текст

en: Alternative Text
sr: Резервни текст

en: Alternative source
sr: Резервни извор

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
sr: Двозначно име термина је коришћено у хијерархијској таксономији. Молимо вас да уместо тога користите ID термина.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
sr: Десила се грешка што вероватно значи да довод није доступан. Покушајте поново касније.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
sr: Десила се грешка. Молимо вас да поново учитате ову страницу и покушате поново.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
sr: Догодила се грешка приликом вашег додавања овом веб месту. Назад на <a href="%s">почетну страницу</a>.

en: An error occurred during the activation
sr: Десила се грешка приликом активирања

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sr: Десила се грешка приликом отпремања. Покушајте касније поново.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
sr: Догодила се неочекивана грешка. Можда нешто није у реду са WordPress.org или са поставком овог сервера. Уколико наставите да имате проблеме, молимо вас да покушате са <a href="http://sr.forums.wordpress.org/">форумима подршке</a>.

en: An unidentified error has occurred.
sr: Непрепозната грешка се догодила.

en: Anonymous
sr: Анонимни

en: Apply
sr: Примени

en: Approve and Reply
sr: Одобри и одговори

en: Approve it: %s
sr: Прихвати: %s

en: Apr_April_abbreviation
sr: апр

en: April
sr: април

en: Arbitrary text or HTML.
sr: Произвољан текст или HTML.

en: Archives
sr: Архиве

en: Archives: %s
sr: Архиве: %s

en: Are you lost?
sr: Јесте ли се изгубили?

en: Are you sure you want to do this?
sr: Да ли сигурно желите да урадите ово?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
sr: Да ли сте сигурни да желите да уредите овај коментар?
    Измене које сте направили биће изгубљене.

en: Are you sure you want to install this plugin?
sr: Да ли сигурно желите да поставите овај додатак?

en: Artist
sr: Уметник

en: As a browser icon
sr: Као иконица прегледача веба

en: As an app icon
sr: Као иконица апликације

en: Attachment Details
sr: Детаљи прилога

en: Attachment Display Settings
sr: Подешавања приказа прилога

en: Attachment Page
sr: Страници прилога

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
sr: Покушано са постављањем квалитета слике ван низа [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
sr: Покушај рашчлањивања кратког кода без исправног повратног позива: %s

en: Audio
sr: Звучни записи

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Звучни записи <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Звучни записи <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Звучни записи <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
sr: Детаљи звучног записа

en: Aug_August_abbreviation
sr: авг

en: August
sr: август

en: Author
sr: Аутор

en: Author is %s
sr: Аутор је %s

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
sr: Аутор : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author: %s
sr: Аутор: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sr: Аутоматски додај нове стране највишег нивоа овом изборнику

en: Automatically add paragraphs
sr: Аутоматски додај пасусе

en: Autoplay
sr: Самопуштање

en: Back
sr: Назад

en: Background
sr: Позадина

en: Background Attachment
sr: Прилог у позадини

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Background Image
sr: Слика у позадини

en: Background Position
sr: Положај позадине

en: Background Repeat
sr: Понављање позадине

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Bitrate
sr: Битрејт

en: Bitrate Mode
sr: Режим битрејта

en: Bitrate:
sr: Битрејт:

en: Blockquote
sr: Цитат

en: Bold
sr: Подебљано

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Border
sr: Ивица

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Bottom
sr: Дно

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
sr: Накратко недоступно због заказаног одржавања. Проверите поново за минут.

en: Bulk Select
sr: Масовно бирање

en: Bulleted list
sr: Неуређена листа

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
sr: Али пре него што можете да почнете да користите своје ново корисничко име, <strong>морате га прво активирати</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
sr: Али пре него што можете да почнете да користите своје веб место, <strong>морате га активирати</strong>.

en: By %s
sr: Од %s

en: By: %s
sr: Од: %s

en: CSS Classes
sr: CSS класе

en: Calendar
sr: Календар

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cancel Edit
sr: Одустани од уређивања

en: Cancel Selection
sr: Одустани од одабира

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
sr: Обављено

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
sr: Обављено

en: Cancel reply
sr: Одустани од одговора

en: Cannot create a revision of a revision
sr: Није могуће направити ревизију ревизије.

en: Cannot create a user with an empty login name.
sr: Није могуће направити корисника са празним корисничким именом.

en: Caption
sr: Натпис

en: Caption this image&hellip;
sr: Додај натпис ове слике&hellip;

en: Captions/Subtitles
sr: Натписи/поднаписи

en: Categories
sr: Категорије

en: Category: %s
sr: Категорија: %s

en: Cell padding
sr: Попуна ћелије

en: Cell spacing
sr: Простор ћелије

en: Cell type
sr: Врста ћелије

en: Center
sr: Центрирано

en: Change File
sr: Промени датотеку

en: Change Image
sr: Промени слику

en: Cheatin&#8217; uh?
sr: Вараш, а?

en: Check Spelling
sr: Провери правопис

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
sr: Проверите непожељне поруке у свом читачу е-поште. Е-порука некада грешком заврши тамо.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
sr: Проверите своју пошту за везу за потврду.

en: Check your e-mail for your new password.
sr: Проверите своју е-пошту за своју нову лозинку.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
sr: Проверите своје поштанско сандуче за адресу <strong>%1$s</strong> и притисните на дату везу.

en: Choose File
sr: Изаберите датотеку

en: Choose Image
sr: Одабери слику

en: Choose from the most used tags
sr: Изабери из најкоришћенијих ознака

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear Results
sr: Испразни резултате

en: Clear formatting
sr: Уклони обликовање

en: Click here to cancel reply.
sr: Притисните овде да бисте одустали од одговора.

en: Close
sr: Затвори

en: Close all open tags
sr: Затвори све отворене ознаке

en: Close blockquote tag
sr: Затвори ознаку за цитат

en: Close bold tag
sr: Затвори ознаку за подебљање

en: Close bulleted list tag
sr: Затвори ознаку за неуређену листу

en: Close code tag
sr: Затвори ознаку за кôд

en: Close deleted text tag
sr: Затвори ознаку за обрисани текст

en: Close inserted text tag
sr: Затвори ознаку за уметнути тест

en: Close italic tag
sr: Затвори ознаку за искошење

en: Close list item tag
sr: Затвори ознаку за ставку листе

en: Close media panel
sr: Затвори таблу садржаја

en: Close numbered list tag
sr: Затвори ознаку за нумерисану листу

en: Close reorder mode
sr: Затвори режим промене редоследа

en: Close this window.
sr: Затвори овај прозор.

en: Close uploader
sr: Затвори отпремњивача

en: Cmd + letter:
sr: Cmd + слово:

en: Code
sr: Кôд

en: Collapse Sidebar
sr: Скупи бочну траку

en: Color
sr: Боја

en: Colors
sr: Боје

en: Column group
sr: Група ступца

en: Columns
sr: Ступци

en: Comment author name and email are required
sr: Аутор коментара и е-пошта су неопходни

en: Comment on %1$s by %2$s
sr: Коментар на %1$s од стране %2$s

en: Comment: %s
sr: Коментар: %s

en: Comments
sr: Коментари

en: Comments (RSS)
sr: Коментари (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sr: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> коментара

en: Comments Feed
sr: Довод коментара

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sr: Коментари су искључени<span class="screen-reader-text"> на %s</span>

en: Comments are closed.
sr: Затворено за коментаре.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
sr: Коментари за %1$s претражујући %2$s

en: Comments for %s
sr: Коментари за %s

en: Comments on %s
sr: Коментари на %s

en: Comments on: %s
sr: Коментари на: %s

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
sr: Условне ознаке упита не раде пре него што је упит покренут. Пре тога, увек враћају false.

en: Confirm new password
sr: Потврдите нову лозинку

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
sr: Честитамо! Ваше ново веб место, %s, је скоро спремно.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
sr: Изгубљена је веза или је сервер заузет. Покушајте касније поново.

en: Constrain proportions
sr: Стегни размере

en: Content
sr: Садржај

en: Content, title, and excerpt are empty.
sr: Садржај, наслов и исечак су празни.

en: Content:
sr: Садржај:

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy table row
sr: Умножи ред табеле

en: Could not calculate resized image dimensions
sr: Није могуће израчунати величину слике којој је промењена величина

en: Could not create site.
sr: Није могуће направити веб место.

en: Could not create user
sr: Није могуће направити корисника

en: Could not find the specified string.
sr: Није могуће пронаћи наведену ниску.

en: Could not insert post into the database
sr: Није могуће унети чланак у бази података

en: Could not insert term into the database
sr: Није могуће уметнути појам у базу података.

en: Could not insert term relationship into the database
sr: Није могуће уметнути однос појмова у базу података.

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
sr: Није могуће учитати претпреглед слике. Молимо вас да поново учитате страницу и покушате поново.

en: Could not open handle for fopen() to %s
sr: Није могуће отворити држач за fopen() ка %s

en: Could not read image size
sr: Није могуће учитати величину слике

en: Could not read image size.
sr: Није могуће учитати величину слике.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
sr: Није могуће то поставити као умањену слику. Покушајте други прилог.

en: Could not split shared term.
sr: Није могуће поделити дељени члан.

en: Could not update comment status
sr: Није могуће ажурирати стање коментара

en: Could not update post in the database
sr: Није могуће ажурирати чланак у бази података

en: Could not write file %1$s (%2$s)
sr: Нисам могао да снимим датотеку %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
sr: Нисам могао да упишем датотеку %s

en: Create Audio Playlist
sr: Направи списак звучних записа

en: Create Gallery
sr: Направи галерију

en: Create Menu
sr: Направи изборник

en: Create Site
sr: Направи веб место

en: Create Video Playlist
sr: Направи списак видео записа

en: Create a Configuration File
sr: Направи датотеку подешавања

en: Create a new gallery
sr: Направи нову галерију

en: Create a new playlist
sr: Направи нови списак записа

en: Create a new video playlist
sr: Направи нови списак видео записа

en: Crop Image
sr: Исеци слику

en: Crop thumbnail to exact dimensions
sr: Исеците сличицу до тачних величина

en: Crop your image
sr: Исеци своју слику

en: Cropping&hellip;
sr: Опсецање&hellip;

en: Crunching&hellip;
sr: Обрада&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
sr: Ctrl + Alt + слово:

en: Ctrl + letter:
sr: Ctrl + слово:

en: Current Color
sr: Тренутна боја

en: Current header
sr: Тренутно заглавље

[ctx: Current menu location]
en: (Current: %s)
sr: (Тренутно: %s)

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
sr[0]: Тренутно %s коментар чека на прихватање. Молимо вас да посетите таблу за преглед:
sr[1]: Тренутно %s коментара чекају на прихватање. Молимо вас да посетите таблу за преглед:
sr[2]: Тренутно %s коментара чека на прихватање. Молимо вас да посетите таблу за преглед:

en: Custom Link
sr: Прилагођенa везa

en: Custom Links
sr: Прилагођене везе

en: Custom Menu
sr: Прилагођени изборник

en: Custom Size
sr: Прилагођена величина

en: Custom URL
sr: Прилагођеном URL-у

en: Custom color
sr: Прилагођена боја

en: Customize
sr: Прилагоди

en: Customizer
sr: Прилагођивач

en: Customizing
sr: Прилагођавање

en: Customizing &#9656; %s
sr: Прилагођавање &#9656; %s

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut table row
sr: Исеци ред табеле

en: Dashboard
sr: Контролна табла

en: Database Error
sr: Грешка базе података

en: Date Format
sr: Облик датума

en: Day: %s
sr: Дан: %s

en: Dec_December_abbreviation
sr: дец

en: December
sr: децембар

en: Decrease indent
sr: Смањи увлачење

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default shortcuts,
sr: Подразумеване пречице,

en: Delete Permanently
sr: Обриши трајно

en: Delete Selected
sr: Обриши одабрано

en: Delete column
sr: Обриши ступац

en: Delete it: %s
sr: Обриши: %s

en: Delete menu
sr: Обриши изборник

en: Delete row
sr: Обриши ред

en: Delete table
sr: Обриши табелу

en: Deleted text (strikethrough)
sr: Обрисани текст (прецртано)

en: Describe this audio file&hellip;
sr: Опиши овај видео запис&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
sr: Опиши ову датотеку садржаја&hellip;

en: Describe this video&hellip;
sr: Опиши овај видео запис&hellip;

en: Description
sr: Опис

en: Deselect
sr: Одбаци

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
sr: Циљани директоријум за преузимање датотеке не постоји или није уписив.

en: Dimensions
sr: Величине

en: Dimensions:
sr: Величине:

en: Dismiss
sr: Одбаци

en: Dismiss Errors
sr: Одбаци грешке

en: Dismiss this notice.
sr: Занемари ову напомену.

en: Display Header Text
sr: Прикажи текст заглавља

en: Display Settings
sr: Подешавања приказа

en: Display as dropdown
sr: Покажи као падајуће

en: Display item author if available?
sr: Прикажи аутора ставке уколико је доступно?

en: Display item content?
sr: Прикажи садржај ставке?

en: Display item date?
sr: Прикажи датум ставке?

en: Display post date?
sr: Прикажи датум чланка?

en: Distraction-free writing mode
sr: Режим Писање без ометања

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
sr: Немојте уклањати регистрацију скрипте %1$s у управљачком делу. Да бисте циљали тему са предњег дела, користите копчу %2$s.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
sr: Не додељујте ознаке style за wp_add_inline_style().

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
sr: Да ли заиста желите да се <a href='%s'>одјавите</a>?

en: Document properties
sr: Својства документа

en: Documentation
sr: Документација

en: Done
sr: Обављено

en: Download File
sr: Преузми датотеку

en: Download Video
sr: Преузми видео запис

en: Draft
sr: Нацрт

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Нацрти <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Нацрти <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Нацрти <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
sr: Повуците и пустите да промените поредак датотека садржаја.

en: Drag and drop to reorder tracks.
sr: Повуците и пустите да промените поредак записа.

en: Drag and drop to reorder videos.
sr: Повуците и пустите да промените поредак видео записа.

en: Drop files anywhere to upload
sr: Превуци датотеке било где за отпремање

en: Drop files to upload
sr: Превуци датотеке за отпремање

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
sr: Уочен дуплирани коментар; чини се да сте то већ рекли!

en: E-mail
sr: Е-пошта

en: E-mail: %s
sr: Е-пошта: %s

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
sr: ГРЕШКА: Директоријум тема је празан или не постоји. Молимо вас да проверите своју поставку.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
sr: ГРЕШКА: Ово није исправан шаблон довода.

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Audio Playlist
sr: Уреди списак звучних записа

en: Edit Category
sr: Уреди категорију

en: Edit Gallery
sr: Уреди галерију

en: Edit Image
sr: Уреди слику

en: Edit Link Category
sr: Уреди категорију веза

en: Edit Media
sr: Уреди садржај

en: Edit My Profile
sr: Уреди мој профил

en: Edit Original
sr: Уреди изворну

en: Edit Page
sr: Уреди страну

en: Edit Post
sr: Уреди чланак

en: Edit Selection
sr: Уреди одабир

en: Edit Site
sr: Уреди веб место

en: Edit Tag
sr: Уреди ознаку

en: Edit This
sr: Уреди ово

en: Edit Video Playlist
sr: Уреди списак видео записа

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
sr: Уреди ставку изборника: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
sr: Уреди још детаља

en: Edit next media item
sr: Уреди следећу ставку садржаја

en: Edit previous media item
sr: Уреди претходну ставку садржаја

en: Editor menu (when enabled)
sr: Изборник уређивача (када је омогућен)

en: Editor toolbar
sr: Трака са алаткама уређивача

en: Either there are no posts, or something went wrong.
sr: Или не постоје чланци или се нешто десило погрешно.

en: Elements path
sr: Путања елемената

en: Email
sr: Е-пошта

en: Email&nbsp;Address:
sr: Адреса&nbsp;е-поште:

en: Embed
sr: Угнежђивање

en: Embed Media Player
sr: Угнезди прегледач садржаја

en: Embed or Link
sr: Угнежђивање или веза

en: Emoticons
sr: Емотикони

en: Empty Term
sr: Празан израз

en: Empty filename
sr: Празно име датотеке

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Enter a description of the image
sr: Унеси опис слике

en: Enter the RSS feed URL here:
sr: Унесите URL RSS довода овде:

en: Enter the URL
sr: Унеси URL

en: Enter the URL of the image
sr: Унеси URL слике

en: Enter the destination URL
sr: Унесите циљ URL-а

en: Enter your new password below.
sr: Испод унесите своју нову лозинку.

en: Enter your password to view comments.
sr: Унесите своју лозинку за преглед коментара.

en: Entries (RSS)
sr: Уноси (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sr: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> чланака

en: Entries from any RSS or Atom feed.
sr: Уноси из било ког RSS или Atom довода.

en: Error establishing a database connection
sr: Грешка у успостављању везе са базом података

en: Error while saving the changes.
sr: Грешка приликом чувања измена.

en: Excerpt
sr: Одломак

en: Exclude:
sr: Изузми:

en: Expand Sidebar
sr: Прошири бочну траку

en: F j, Y
sr: j. F Y.

en: F j, Y g:i a
sr: j. F Y. H:i

en: F, Y
sr: F Y

en: F_Friday_initial
sr: П

en: Failed to delete the page.
sr: Брисање ове стране није успело.

en: Failed to write request to temporary file.
sr: Није могуће записати захтев у привремену датотеку.

en: Featured Image
sr: Издвојена слика

en: Feb_February_abbreviation
sr: феб

en: February
sr: фебруар

en: Feed for all posts filed under %s
sr: RSS довод за све чланке написане под категоријом %s

en: Feedback
sr: Реаговање

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
sr: Датотека &#0132;%s&#0147; не постоји?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
sr: Датотека &#0132;%s&#0147; није слика.

en: File canceled.
sr: Одустато од датотеке.

en: File doesn&#8217;t exist?
sr: Датотека не постоји?

en: File is not an image.
sr: Датотека није слика.

en: File name:
sr: Име датотеке:

en: File size:
sr: Величина датотеке:

en: File type:
sr: Врста датотеке:

en: Filter by date
sr: Филтрирај по датуму

en: Filter by type
sr: Филтрирај по врсти

en: Find and replace
sr: Пронађи и замени

en: First Post
sr: Први чланак

en: Fixed
sr: Учвршћење

en: Focus shortcuts:
sr: Пречице за фокус:

en: Font Family
sr: Фамилија словног лика

en: Font Sizes
sr: Величина словног лика

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
sr: Због неког непознатог али непријатног разлога, овај чланак не може бити избрисан.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
sr: Због неког непознатог али непријатног разлога, овај чланак не може бити уређен.

en: Fri
sr: Пет

en: Friday
sr: петак

en: Front page
sr: Почетна страница

en: Front page displays
sr: Почетна страница приказује

en: Full Size
sr: Пуна величина

en: Fullscreen
sr: Целоекрански

en: Gallery Settings
sr: Подешавања галерије

en: General
sr: Опште

en: Genre
sr: Жанр

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
sr: Отворите <em>друго</em> %s веб место за неколико секунди

en: Get New Password
sr: Прими нову лозинку

en: Get your own %s account in seconds
sr: Добијте сопствени %s налог за неколико секунди

en: Gimme a site!
sr: Дај ми веб место!

en: Give the feed a title (optional):
sr: Дајте доводу наслов (необавезно):

en: Go Fullscreen
sr: Иди на целоекрански

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
sr: Поздрав, управниче веб места! Тренутно дозвољавате регистрације за:  &#132;%s&#147; . Да бисте променили или искључили регистрације, идите на своју <a href="%s">страницу могућности</a>.

en: Grid View
sr: Преглед у решетци

[ctx: HTML elements]
en: Inline
sr: У равни

[ctx: HTML tag]
en: Address
sr: Адреса

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
sr: Обликовано унапред

en: HTTP error.
sr: HTTP грешка.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
sr: Да ли сте тачно унели своју адресу е-поште? Унели сте %s, ако је то нетачно, нећете примити своју е-поруку.

en: Header
sr: Заглавље

en: Header Image
sr: Слика у заглављу

en: Header Text Color
sr: Боја текста заглавља

en: Header cell
sr: Ћелија заглавља

en: Heading 1
sr: Заглавље 1

en: Heading 2
sr: Заглавље 2

en: Heading 3
sr: Заглавље 3

en: Heading 4
sr: Заглавље 4

en: Heading 5
sr: Заглавље 5

en: Heading 6
sr: Заглавље 6

en: Height
sr: Висина

en: Help
sr: Помоћ

en: Hex Value
sr: Хекс вредност

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sr: Здраво, ###USERNAME###,
    
    Ова напомена потврђује да је ваша е-пошта промењена на ###SITENAME###.
    
    Уколико нисте променили своју е-пошту, молимо вас да контактирате управника веб места на
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ова е-пошта је послата на ###EMAIL###
    
    Поздрав,
    Сви на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sr: Здраво, ###USERNAME###,
    
    Ова напомена потврђује да је ваша лозинка промењена на ###SITENAME###.
    
    Уколико нисте променили своју лозинку, молимо вас да контактирате управника веб места на
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ова е-пошта је послата на ###EMAIL###
    
    Поздрав,
    Сви на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
sr: Сакриj

en: Hide header image
sr: Сакриј слику у заглављу

en: Hide image
sr: Сакриј слику

en: Hide password
sr: Сакриј лозинку

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
sr: Савет: Лозинка би требало да буде са најмање дванаест знакова. Да направите је јачом, користите велика и мала слова, бројеве и симболе као што су ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
sr: Почетак

en: Horizontal line
sr: Водоравна линија

en: Horizontal space
sr: Водоравни простор

en: How many items would you like to display?
sr: Колико ставки желите да прикажете?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
sr: Здраво, USERNAME,
    
    Ваше ново веб место SITE_NAME је успешно постављено на:
    BLOG_URL
    
    Можете се пријавити на управљачки налог са следећим подацима:
    
    корисничко име: USERNAME
    лозинка: PASSWORD
    пријавите се овде: BLOG_URLwp-login.php
    
    Надамо се да ћете уживати у свом новом веб месту. Хвала!
    
    --Екипа на SITE_NAME

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
sr: Здраво, USERNAME,
    
    Ваш нови налог је постављен.
    
    Можете се пријавити са следећим подацима:
    корисничко име: USERNAME
    лозинка: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Хвала!
    
    --Екипа на SITE_NAME

en: Howdy, %1$s
sr: Здраво, %1$s

en: IO error.
sr: IO грешка.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
sr: Уколико је ово грешка, занемарите ову поруку и ништа се неће десити.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
sr: Уколико сте власник ове мреже, молимо вас да проверите да ли MySQL ради исправно и да ли су све табеле без грешке.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
sr: Уколико не активирате своје веб место у року од два дана, мораћете да поново отварате налог.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
sr: Уколико не активирате своје корисничко име у року од два дана, мораћете да се поново учланите.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
sr: Уколико још увек нисте примили своју поруку за активирање, постоји велики број ствари које можете да урадите:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
sr: Уколико желите да налепите богати садржај из Microsoft Word-а покушајте са искључивањем ове могућности. Уређивач ће аутоматски очистити текст налепљен из Word-а,

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
sr: Уколико нећете да користите одличан домен за веб место, оставите га за новог корисника. Сада га имајте!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
sr: Уколико сте и даље заглављени са овом поруком, онда проверите да ли ваша база података садржи следеће табеле:

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
sr: Уколико се ваше веб место не приказује, молимо вас да контактирате власника ове мреже.

en: Image
sr: Слика

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Слике <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Слике <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Слике <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
sr: CSS класа слике

en: Image Details
sr: Детаљи слике

en: Image Editor Save Failed
sr: Снимање уређивача слике није успело

en: Image Title Attribute
sr: Атрибут наслов слике

en: Image URL
sr: URL слике

en: Image crop failed.
sr: Исецање слике није успело.

en: Image default align
sr: Подразумевано поравнање слике

en: Image default link type
sr: Подразумевана врста везе

en: Image default size
sr: Подразумевана величина слике

en: Image description
sr: Опис слике

en: Image flip failed.
sr: Окретање слике није успело.

en: Image resize failed.
sr: Промена величине слике није успела.

en: Image rotate failed.
sr: Окретање слике није успело.

en: Images
sr: Слике

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
sr: На <code>%1$s</code>користите методу <code>%2$s</code>, не функцију <code>%3$s</code>. Погледајте %4$s.

en: Incorrect username or password.
sr: Неисправно корисничко име или лозинка.

en: Increase indent
sr: Повећај увлачење

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
sr: Трака са алаткама у реду (када је слика, веза или преглед одабран)

en: Insert Media
sr: Уметни садржај

en: Insert Page Break tag
sr: Уметни ознаку за прелом странице

en: Insert Read More tag
sr: Уметни ознаку Више

en: Insert audio playlist
sr: Уметни списак звучних записа

en: Insert column after
sr: Уметни ступац после

en: Insert column before
sr: Уметни ступац пре

en: Insert date/time
sr: Уметни датум/време

en: Insert from URL
sr: Уметни са URL-а

en: Insert gallery
sr: Уметни галерију

en: Insert image
sr: Уметни слику

en: Insert into page
sr: Уметни у страну

en: Insert into post
sr: Уметни у чланак

en: Insert link
sr: Уметнути везу

en: Insert row after
sr: Уметни ред после

en: Insert row before
sr: Уметни ред пре

en: Insert table
sr: Уметни табелу

en: Insert video
sr: Уметни видео запис

en: Insert video playlist
sr: Уметни списак видео записа

en: Insert/edit image
sr: Уметни/уреди слику

en: Insert/edit link
sr: Уметни/уреди везу

en: Insert/edit video
sr: Уметни/уреди видео запис

en: Inserted text
sr: Уметнути текст

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
sr: Недовољно аргумената је додељено овој XML-RPC методи.

en: Invalid Taxonomy
sr: Неправилна таксономија

en: Invalid activation key.
sr: Неисправан кључ за активирање.

en: Invalid attachment ID.
sr: Неисправан ID прилога.

en: Invalid author ID.
sr: Неисправан ID аутора.

en: Invalid comment ID.
sr: Неисправан ID коментара.

en: Invalid comment status.
sr: Неисправно стање коментара.

en: Invalid file type
sr: Неисправна врста датотеке

en: Invalid key
sr: Неисправан кључ

en: Invalid menu ID.
sr: Неисправан ID изборника кретања.

en: Invalid object ID
sr: Неисправан ID објекта

en: Invalid post ID.
sr: Неисправан ID чланка.

en: Invalid post format
sr: Неисправан облик чланка

en: Invalid post type
sr: Неисправна врста чланка

en: Invalid post.
sr: Неисправан чланак.

en: Invalid taxonomy
sr: Неправилна таксономија

en: Invalid term ID
sr: Неправилан ID термина

en: Invalid user ID.
sr: Неисправан ID корисника.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
sr: Неисправна вредност %1$s за %2$s. Очекивана вредност би требало да буде између %3$s и %4$s.

en: Is there no link to us?
sr: Да ли нема везе према нама?

en: Italic
sr: Искошено

en: Jan_January_abbreviation
sr: јан

en: January
sr: јануар

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
sr: Јаваскрипт мора бити омогућен за коришћење ове особине.

en: Jul_July_abbreviation
sr: јул

en: July
sr: јул

en: Jun_June_abbreviation
sr: јун

en: June
sr: јун

en: Just a username, please.
sr: Само корисничко име, молим.

en: Justify
sr: Поравнато обострано

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице са тастатуре

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Large
sr: Велика

en: Large size image height
sr: Висина слике велике величине

en: Large size image width
sr: Ширина слике велике величине

en: Last Post
sr: Последњи чланак

en: Last updated
sr: Последњи ажуриран

en: Last updated: %s
sr: Последњи ажуриран: %s

en: Leave a Comment
sr: Оставите коментар

en: Leave a Reply
sr: Оставите одговор

en: Leave a Reply to %s
sr: Оставите одговор на %s

en: Leave a comment
sr: Оставите коментар

en: Left
sr: Лево

en: Length:
sr: Дужина:

en: Letter
sr: Слово

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
sr: Редови и пасуси се преламају аутоматски, адресе е-поште се никада не приказују, <acronym title="Hypertext Markup Language">ХТМЛ</acronym> је дозвољен: <code>%s</code>

en: Link CSS Class
sr: CSS класа везе

en: Link Categories
sr: Категорије веза

en: Link Category
sr: Категорија веза

en: Link ID
sr: ID везе

en: Link Rel
sr: Rel везе

en: Link Relationship (XFN)
sr: Односи веза (XFN)

en: Link Target
sr: Одредиште везе

en: Link Text
sr: Текст везе

en: Link To
sr: Веза ка

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
sr: Име сидра

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
sr: Име сидра

en: Link rating
sr: Оцена везе

en: Link title
sr: Наслов везе

en: Link to Attachment Page
sr: Веза ка страници прилога

en: Link to Media File
sr: Веза ка датотеци садржаја

en: Links
sr: Везе

en: Links for %s
sr: Везе за %s

[ctx: Links widget]
en: Random
sr: Случајно

en: List View
sr: Преглед у списку

en: List item
sr: Ставка листе

en: Live Preview
sr: Предпреглед

en: Loading ...
sr: Учитавање...

en: Loading more results... please wait.
sr: Учитавање још резултата... Молимо вас да сачекате.

en: Log In
sr: Пријава

en: Log Out
sr: Одјава

en: Log in
sr: Пријава

en: Log in to Reply
sr: Пријавите се да бисте одговорили

en: Log in to leave a Comment
sr: Пријавите се да бисте оставили коментар

en: Log out
sr: Одјава

en: Log out &raquo;
sr: Одјави се &raquo;

en: Log out of this account
sr: Одјави се са овог налога

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
sr: Пријављени сте као <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
sr: Пријављени сте као <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Одјави се са овог налога">Одјава &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
sr: Пријављени сте као <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Одјави се са овог налога">Одјава?</a>

en: Login Address (URL)
sr: Адреса за пријављивање (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
sr: Пријављивање, RSS и Вордпресове везе.

en: Loop
sr: Петља

en: Lost Password
sr: Изгубљена лозинка

en: Lost your password?
sr: Изгубили сте лозинку?

en: M_Monday_initial
sr: П

en: Mail (will not be published)
sr: Е-пошта (неће бити објављено)

en: Maintenance
sr: Одржавање

en: Manage Audio
sr: Управљај звучним записима

en: Manage Comments
sr: Управљај коментарима

en: Manage Images
sr: Управљање сликама

en: Manage Video
sr: Управљај видео записима

en: Manual Offsets
sr: Ручна одступања

en: Mar_March_abbreviation
sr: мар

en: March
sr: март

en: Match case
sr: Разликуј мала и велика слова

en: Maximum upload file size: %s.
sr: Највећа дозвољена величина датотеке за отпремање: %s.

en: May
sr: мај

en: May_May_abbreviation
sr: мај

en: Media File
sr: Датотеци садржаја

en: Media Library
sr: Библиотека садржаја

en: Medium
sr: Средња величина

en: Medium size image height
sr: Висина слике средње величине

en: Medium size image width
sr: Ширина слике средње величине

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sr: Меморија је прекорачена. Молимо вас да пробате другу мању датотеку.

en: Menu
sr: Изборниk

en: Menu Locations
sr: Места изборника

en: Menu Name
sr: Име изборника

en: Menu Options
sr: Могућности изборника

en: Menu created
sr: Изборник је направљен

en: Menu deleted
sr: Изборник је обрисан

en: Menu item added
sr: Ставка изборника је додата

en: Menu item deleted
sr: Ставка изборника је обрисана

en: Menu item is now a sub-item
sr: Ставка изборника је сада подставка

en: Menu item moved down
sr: Ставка изборника је померена надоле

en: Menu item moved out of submenu
sr: Ставка изборника је померена из подизборника

en: Menu item moved up
sr: Ставка изборника је померена нагоре

en: Menu locations
sr: Места изборника

en: Menu options
sr: Могућности изборника

en: Menus
sr: Изборници

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
sr: Изборници могу бити приказани на местима одређеним од стране ваше теме или у <a href="%s">виџетизованим просторима</a> додајући виџет &#0132;Прилагођени изборник&#0147;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
sr: Изборници могу бити приказани на местима одређеним од стране ваше теме.

en: Merge table cells
sr: Споји ћелије табеле

en: Meta
sr: Мета

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Middle
sr: Средина

en: Missing Attachment
sr: Недостаје прилог

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
sr: (неименован)

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
sr: Мисија је завршена. Порука <strong>%s</strong> је обрисана.

en: Mon
sr: Пон

en: Monday
sr: понедељак

en: Month: %s
sr: Месец: %s

en: Move down
sr: Помери надоле

en: Move down one
sr: Помери надоле за једно место

en: Move one level down
sr: Помери ниво испод

en: Move one level up
sr: Помери ниво изнад

en: Move out from under %s
sr: Помери од испод %s

en: Move to another area&hellip;
sr: Помери у други простор&hellip;

en: Move to the top
sr: Помери на врх

en: Move under %s
sr: Помери испод %s

en: Move up
sr: Помери нагоре

en: Move up one
sr: Помери нагоре за једно место

[ctx: Move widget]
en: Move
sr: Помери

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
sr: све

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
sr: блогове

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
sr: ништа

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
sr: кориснике

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
sr: Мора имати најмање 4 знака, само слова и бројеви. Не може бити промењена тако да пажљиво бирајте!

en: Mute
sr: Нечујно

en: Mute Toggle
sr: Изокрени нечујно

en: My Sites
sr: Моја веб места

en: Name
sr: Име

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
sr: Текст

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
sr: Име

en: Navigation Label
sr: Натпис за кретање

en: Navigation Menu
sr: Изборник кретања

en: Navigation Menu Item
sr: Ставка изборика кретања

en: Navigation Menu Items
sr: Ставке изборика кретања

en: Navigation Menus
sr: Изборници кретања

en: Need more help? <a href='https://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
sr: Потребна вам је помоћ? <a href='https://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>Имамо је</a>.

en: Network Admin
sr: Управљање мрежом

en: Network Admin: %s
sr: Управљање мрежом: %s

en: New %1$s Site: %2$s
sr: Ново %1$s веб место: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
sr: Нови %1$s корисник: %2$s

en: New Category Name
sr: Назив нове категорије

en: New Link Category Name
sr: Назив нове категорије веза

en: New Page
sr: Нова страна

en: New Post
sr: Нови чланак

en: New Site Registration: %s
sr: Нова регистрација веб места: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
sr: Ново веб место: %1$s
    URL: %2$s
    Удаљени IP: %3$s
    
    Искључи ова обавештења: %4$s

en: New Tag Name
sr: Назив нове ознаке

en: New User Registration: %s
sr: Нова регистрација корисника: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
sr: Нови корисник: %1$s
    Удаљени IP: %2$s
    
    Искључи ова обавештења: %3$s

en: New comment on your post "%s"
sr: Нови коментар на ваш чланак „%s“

en: New document
sr: Нови документ

en: New menu name
sr: Назив новог изборника

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New pingback on your post "%s"
sr: Нови повратни пинг на ваш чланак „%s“

en: New trackback on your post "%s"
sr: Нова повратна веза на ваш чланак „%s“

en: New user registration on your site %s:
sr: Нова регистрација корисника на вашем веб месту %s:

en: Newer Comments &raquo;
sr: Новији коментари &raquo;

en: Newer posts
sr: Новији чланци

en: Next
sr: Следеће

en: Next &gt;
sr: Следеће &gt;

en: Next &raquo;
sr: Следеће &raquo;

en: Next Page &raquo;
sr: Следећа страна &raquo;

en: Next Post
sr: Следећи чланак

en: Next page
sr: Следећа страна

en: No
sr: Не

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
sr: %1$s није подешен у низу аргумената за бочну траку "%2$s". Подразумева се да је "%3$s". Ручно подесите %1$s на "%3$s" да бисте ућуткали ову напомену и сачували постојећи садржај бочне траке.

en: No Comments
sr: Нема коментара

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sr: Нема коментара<span class="screen-reader-text"> на %s</span>

en: No Repeat
sr: Без понављања

en: No alignment
sr: Нема поравнања

en: No categories
sr: Нема категорија

en: No categories found.
sr: Нема нађених категорија.

en: No color
sr: Нема боје

en: No comments yet.
sr: Нема коментара.

en: No editor could be selected.
sr: Ниједан уређивач није могао бити изабран.

en: No file selected
sr: Нема одабране датотеке

en: No image selected
sr: Нема одабране слике

en: No image set
sr: Нема слике

en: No items
sr: Нема ставки

en: No items found.
sr: Нема пронађених ставки.

en: No media attachments found.
sr: Нема пронађених прилога.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
sr: Још увек нема направљених изборника. <a href="%s">Направите неке</a>.

en: No more comments found.
sr: Нема више пронађених коментара.

en: No pages found in Trash.
sr: Нема нађених страна на отпаду.

en: No pages found.
sr: Нема нађених страна.

en: No posts found in Trash.
sr: Нема нађених чланака на отпаду.

en: No posts found.
sr: Нема нађених чланака.

en: No results found.
sr: Нема резултата.

en: No search term specified. Showing recent items.
sr: Нема наведених појмова за претрагу. Приказивање скорашњих ставки.

en: No tags
sr: Нема ознака

en: No tags found.
sr: Нема пронађених ознака.

en: Nonbreaking space
sr: Простор који не ломи

en: None
sr: Нема

en: Nov_November_abbreviation
sr: нов

en: November
sr: новембар

en: Number of comments to show:
sr: Број коментара за приказ:

en: Number of items found: %d
sr: Број пронађених ставки: %d

en: Number of links to show:
sr: Број веза за приказивање:

en: Number of posts to show:
sr: Број чланака за приказивање:

en: Numbered list
sr: Нумерисана листа

en: OK
sr: У реду

en: Oct_October_abbreviation
sr: окт

en: October
sr: октобар

en: Older posts
sr: Старији чланци

en: Once Daily
sr: Једном дневно

en: Once Hourly
sr: Једном на сат времена

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
sr: Једна или више табела базе података је недоступно. База података можда мора да буде <a href="%s">поправљена</a>.

en: One response to %s
sr: Једно реаговање на %s

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
sr: Само статична метода класе или функција могу бити коришћени у копчи за уклањање.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
sr: Само мала слова a-z (енглеска латиница) и бројеви су дозвољени.

en: Oops: %s
sr: Упс: %s

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
sr: cyrillic

en: Open link in a new tab
sr: Отвори везу у новом језичку

en: Open link in a new window/tab
sr: Отвори везу у новом прозору/језичку

en: Or link to existing content
sr: или повежите ка постојећем садржају

en: Original: %s
sr: Изворно: %s

en: Out from under %s
sr: Од испод %s

en: Page %s
sr: Страна %s

en: Page ID
sr: ID стране

en: Page IDs, separated by commas.
sr: ID-јеви страна, раздвојени запетама.

en: Page break
sr: Прелом странице

en: Page not found
sr: Страница није пронађена

en: Page order
sr: Поредак страна

en: Page title
sr: Наслов стране

en: Pages
sr: Стране

en: Pages:
sr: Стране:

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Parent Category
sr: Надређена категорија

en: Parent Category:
sr: Надређена категорија:

en: Parent Page:
sr: Надређена страна:

en: Parent term does not exist.
sr: Надређени термин не постоји.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
sr: Додељивање целог броја чланака је застарело. Уместо тога доделите низ аргумената.

en: Password
sr: Лозинка

en: Password Lost and Changed for user: %s
sr: Лозинка изгубљена и промењена за корисника: %s

en: Password Lost and Found
sr: Лозинка изгубљена и нађена

en: Password Protected
sr: Заштићено лозинком

en: Password Reset
sr: Лозинка је ресетована

en: Password reset is not allowed for this user
sr: Ресетовање лозинке није дозвољено за овог корисника

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Paste
sr: Налепи

en: Paste as text
sr: Налепи као чисти текст

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
sr: Лепљење је тренутно у режиму чистог текста. Садржај ће сада бити налепљен као чисти текст све док не искључите ову могућност.

en: Paste table row after
sr: Налепи ред табеле после

en: Paste table row before
sr: Налепи ред табеле пре

en: Paste your embed code below:
sr: Испод унесите свој код угнежђивања.

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Чекају преглед <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Чекају преглед <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Чекају преглед <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
sr: Чека преглед

en: Permalink: %s
sr: Стална веза : %s

en: Pingback
sr: Повратни пинг

en: Pingback excerpt:
sr: Исечак пинга:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
sr: Повратни пинг од %1$s на %2$s је примљен. Наставите мрежно ћаскање! :-)

en: Pingback:
sr: Повратни пинг:

en: Play/Pause
sr: Пусти/паузирај

en: Playlist Settings
sr: Подешавања списка записа

en: Please enter a site name.
sr: Молимо вас да унесете име веб места.

en: Please enter a site title.
sr: Молимо вас да унесете наслов веб места.

en: Please enter a username.
sr: Молимо вас да унесете корисничко име.

en: Please enter a valid email address.
sr: Молимо вас да унесете ваљану адресу е-поште.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
sr: Молимо вас да унесете своје корисничко име или адресу е-поште. Примићете везу за прављење нове лозинке преко е-поште.

en: Please include a %1$s template in your theme.
sr: Молимо вас да укључите шаблон %1$s у својој теми.

en: Please log in again.
sr: Молимо вас пријавите се поново.

en: Please see <a href="https://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
sr: Молимо вас да погледате <a href="https://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">отклањање грешака у Вордпресу</a> за више података.

en: Please try again.
sr: Молимо вас покушајте поново.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sr: Молимо вас да покушате отпремање ове датотеке преко %1$sотпремача прегледача веба%2$s.

en: Plugin Information:
sr: Подаци о додатку:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
sr: Ажурирања додатка се можда неће завршити ако напустите ову страницу.

en: Plugins
sr: Додаци

en: Popular Tags
sr: Популарне ознаке

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
sr: Могући узрок: ваш домаћин је можда онемоћио функцију mail().

en: Post Comment
sr: Предај коментар

en: Post Thumbnail
sr: Издвојена слика

en: Post Type
sr: Врста чланака

[ctx: Post format]
en: Aside
sr: Са стране

[ctx: Post format]
en: Audio
sr: Звучни записи

[ctx: Post format]
en: Chat
sr: Ћаскање

[ctx: Post format]
en: Gallery
sr: Галерија

[ctx: Post format]
en: Image
sr: Слика

[ctx: Post format]
en: Link
sr: Веза

[ctx: Post format]
en: Quote
sr: Цитат

[ctx: Post format]
en: Standard
sr: Уобичајен

[ctx: Post format]
en: Status
sr: Стање

[ctx: Post format]
en: Video
sr: Видео запис

en: Post navigation
sr: Кретање чланка

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
sr: Имена врста чланака морају бити дуга између 1 и 20 знакова.

en: Poster
sr: Објављивач

en: Poster Image
sr: Слика плаката

en: Posts by %s
sr: Чланци од %s

en: Posts navigation
sr: Кретање чланака

en: Posts page
sr: Страница чланака

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
sr: Покреће <a href="%s" title="Покреће Вордпрес, врхунска семантичка платформа за лично издаваштво"><strong>Вордпрес</strong></a>

en: Powered by WordPress
sr: Покреће Вордпрес

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
sr: Покреће Вордпрес, врхунска семантичка платформа за лично издаваштво.

en: Preload
sr: Учитај унапред

en: Press return or enter to open
sr: Притисните return или enter да бисте отворили

en: Press return or enter to open this panel
sr: Притисните enter да бисте отворили ову таблу

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview as a browser icon
sr: Прегледај као иконицу прегледача веба

en: Preview as an app icon
sr: Прегледај као иконицу апликације

en: Previewing theme
sr: Предпреглед теме

en: Previous Post
sr: Претходни чланак

en: Previous page
sr: Претходна страна

en: Print
sr: Штампање

en: Privacy:
sr: Приватност:

en: Private
sr: Приватно

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Приватни <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Приватни <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Приватни <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
sr: Приватно: %s

en: Privately Published
sr: Приватно објављен

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
sr: Заштићени коментари: Молим унесите своју лозинку да би видели коментаре.

en: Protected: %s
sr: Заштићено: %s

en: Public
sr: Јавно

en: Public, Sticky
sr: Јаван, лепљив

en: Publish
sr: Објави

en: Publish on:
sr: Објави у

en: Published
sr: Објављено

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Објављени <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Објављени <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Објављени <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
sr: Објављено у:

en: RSS Error: %s
sr: RSS грешка: %s

en: Random Order
sr: Случајни редослед

en: Randomize suggested headers
sr: Послучаји предложена заглавља

en: Randomize uploaded headers
sr: Послучаји отпремљена заглавља

en: Randomizing suggested headers
sr: Случајно предложено заглавље

en: Randomizing uploaded headers
sr: Случајно отпремљено заглавље

en: Read more...
sr: Прочитај више...

en: Read the <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
sr: Прочитајте страницу <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">извештаја грешака</a>. Неке смернице тамо вам могу помоћи да откријете шта је кренуло погрешно.

en: Recent Comments
sr: Скорашњи коментари

en: Recent Posts
sr: Скорашњи чланци

en: Redo
sr: Понови

en: Register
sr: Регистрација

en: Register For This Site
sr: Региструјте се при овом блогу

en: Registration Form
sr: Образац за регистрацију

en: Registration complete. Please check your e-mail.
sr: Регистрација је завршена. Молимо вас да проверите своју е-пошту.

en: Registration confirmation will be e-mailed to you.
sr: Потврда о регистровању ће вам бити послата е-поштом.

en: Registration has been disabled.
sr: Регистрације су искључене.

en: Remember Me
sr: Запамти ме

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove From Bulk Edit
sr: Уклони из масовне измене

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
sr: Уклони ставку изборника: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
sr: Уклони звучни извор

en: Remove featured image
sr: Уклони издвојену слику

en: Remove image
sr: Уклони слику

en: Remove link
sr: Уклонити везу

en: Remove poster image
sr: Уклони слику плаката

en: Remove video source
sr: Уклони видео извор

en: Reorder menu items
sr: Промени редослед ставки изборника

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
sr: Промени редослед

en: Reorder mode closed
sr: Режим промене редоследа је затворен

en: Reorder mode enabled
sr: Режим промене редоследа је омогућен

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
sr: Промени редослед

en: Replace
sr: Замени

en: Replace Audio
sr: Замени звучни запис

en: Replace Image
sr: Замени слику

en: Replace Video
sr: Замени видео запис

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply to %s
sr: Одговор за %s

en: Required fields are marked %s
sr: Неопходна поља су означена %s

en: Reset Password
sr: Ресетовање лозинке

en: Restore last draft
sr: Поврати последњи нацрт

en: Reverse order
sr: Изокрени редослед

en: Revision
sr: Ревизија

en: Revisions
sr: Ревизије

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
sr: Богати простор за текст. Притисните Alt-Shift-H за помоћ.

en: Right
sr: Десно

en: Robots
sr: Роботи

en: Row
sr: Ред

en: Row group
sr: Група реда

en: Row type
sr: Врста реда

en: Rows
sr: Редови

en: S_Saturday_initial
sr: С

en: S_Sunday_initial
sr: Н

en: Sat
sr: Суб

en: Saturday
sr: субота

en: Save
sr: Сачувај

en: Save &amp; Activate
sr: Сачувај и укључи

en: Save &amp; Publish
sr: Сачувај и објави

en: Save Draft
sr: Сачувај нацрт

en: Save and preview changes before publishing them.
sr: Сачувај и прегледај измене пре објављивања.

en: Save as Pending
sr: Сачувај као „На чекању“

en: Saved
sr: Сачувано

en: Saved.
sr: Сачувано.

en: Saving Draft&#8230;
sr: Снимам нацрт&#8230;

en: Saving...
sr: Снимање...

en: Say It!
sr: Кажите!

en: Schedule
sr: Заказивање

en: Schedule for:
sr: Закажи за:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Заказани <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Заказани <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Заказани <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
sr: Скрипте и стилови не би требало да буду регистровани или додати у ред пре копчи %1$s, %2$s или %3$s.

en: Scroll
sr: Кретање

en: Search
sr: Претрага

en: Search Categories
sr: Претражи категорије

en: Search Link Categories
sr: Претражи категорије веза

en: Search Media
sr: Претражи садржај

en: Search Menu Items
sr: Претражи ставке изборника

en: Search Pages
sr: Претражи стране

en: Search Posts
sr: Претражи чланке

en: Search Results %1$s %2$s
sr: Резултати претраживања за %1$s %2$s

en: Search Tags
sr: Претражи ознаке

en: Search Widgets
sr: Претражи виџете

en: Search installed themes...
sr: Претражи постављене теме...

en: Search menu items&hellip;
sr: Претражи ставке изборника&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
sr: Претражите или гористите дугмад за горе и доле да бисте одабрали ставку.

[ctx: Search widget]
en: Search
sr: Претрага

en: Search widgets&hellip;
sr: Претражи виџете&hellip;

en: Security error.
sr: Безбедоносна грешка.

en: Select
sr: Изабери

en: Select Category
sr: Изабери категорију

en: Select Color
sr: Изабери боју

en: Select Day
sr: Изабери дан

en: Select File
sr: Одабери датотеку

en: Select Files
sr: Одабери датотеке

en: Select Image
sr: Одабери слику

en: Select Link Category:
sr: Изаберите категорију веза:

en: Select Menu:
sr: Изабери изборник:

en: Select Month
sr: Изабери месец

en: Select Post
sr: Изабери чланак

en: Select Poster Image
sr: Изабери слику плаката

en: Select Week
sr: Изабери седмицу

en: Select Year
sr: Изабери годину

en: Select a city
sr: Изаберите град

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select an area to move this widget into:
sr: Одаберите простор где да померите овај виџет:

en: Select and Crop
sr: Изабери и опсеци

en: Sep_September_abbreviation
sr: сеп

en: Separate tags with commas
sr: Одвојите више ознака запетама

en: September
sr: септембар

en: Session expired
sr: Сеанса је истекла

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
sr: Сеанса је истекла. Молимо вас да се поново пријавите. Нећете се померити са ове странице.

en: Set featured image
sr: Постави издвојену слику

en: Set image
sr: Постави слику

en: Shift + Alt + letter:
sr: Shift + Alt + слово:

en: Shift-click to edit this widget.
sr: Притисните Shift и лево дугме на мишу за уређивање овог виџета.

en: Shortlink
sr: Кратка веза

en: Show
sr: Прикажи

en: Show Artist Name in Tracklist
sr: Прикажи имена уметника у списку назива записа

en: Show Images
sr: Прикажи слике

en: Show Link Description
sr: Прикажи опис везе

en: Show Link Image
sr: Прикажи везу слике

en: Show Link Name
sr: Прикажи име везе

en: Show Link Rating
sr: Прикажи оцену везе

en: Show Tracklist
sr: Прикажи списак назива записа

en: Show Video List
sr: Прикажи списак назива видео записа

en: Show advanced menu properties
sr: Прикажи напредна својства изборника

en: Show hierarchy
sr: Прикажи хијерархију

en: Show invisible characters
sr: Прикажи невидљиве карактере

en: Show more comments
sr: Прикажи још коментара

en: Show password
sr: Прикажи лозинку

en: Show post counts
sr: Покажи број чланака

en: Sidebar
sr: Бочна трака

en: Sidebar %d
sr: Бочна трака %d

en: Signup
sr: Отвори налог

en: Site Address (URL)
sr: Адреса веб места (URL)

en: Site Admin
sr: Управљање блогом

en: Site Domain:
sr: Домен веб места:

en: Site Icon
sr: Иконица веб места

en: Site Identity
sr: Идентитет веб места

en: Site Name:
sr: Име веб места:

en: Site Preview
sr: Предпреглед веб места

en: Site Tagline
sr: Поднаслов веб места

en: Site Title
sr: Наслов веб места

en: Site Title:
sr: Наслов веб места:

en: Site name must be at least 4 characters.
sr: Име веб места мора да садржи најмање 4 знака.

en: Site registration has been disabled.
sr: Регистрација веб места је искључена.

en: Sites
sr: Веб места

en: Sites you are already a member of:
sr: Веб места на којима сте већ члан:

en: Size
sr: Величина

en: Skip Cropping
sr: Прескочи опсецање

en: Skip to toolbar
sr: Скочи на траку са алаткама

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
sr: Успорите, нема потребе да проверавате за нову пошту тако често!

en: Software Name
sr: Име софтвера

en: Software Version
sr: Издање софтвера

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
sr: Неко је тражио ресетовање лозинке за следећи налог:

en: Sorry, comments are closed for this item.
sr: Жао нам је, коментари за ову ставку су затворени.

en: Sorry, deleting the term failed.
sr: Жао нам је, брисање термина није успело.

en: Sorry, editing the term failed.
sr: Жао нам је, уређивање термина није успело.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
sr: Жао нам је, нове регистрације тренутно нису дозвољене.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
sr: Жао нам је, ни један чланак не одговара критеријуму.

en: Sorry, no such page.
sr: Жао нам је, нема такве стране.

en: Sorry, no such post.
sr: Жао нам је, нема таквог чланка.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
sr: Жао нам је, једна од датих таксономија није подржана од стране врсте уноса.

en: Sorry, revisions are disabled.
sr: Жао нам је, ревизије су искључене.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
sr: Жао нам је, имена веб места не могу да садрже знак &#132;_&#147;!

en: Sorry, site names must have letters too!
sr: Жао нам је, имена веб места морају да садрже и слова!

en: Sorry, that email address is already used!
sr: Жао нам је, та адреса е-поште је већ у употреби!

en: Sorry, that email address is not allowed!
sr: Жао нам је, та адреса е-поште није дозвољена!

en: Sorry, that file cannot be edited.
sr: Жао нам је, та датотека не може бити уређивана.

en: Sorry, that site already exists!
sr: Жао нам је, то веб место већ постоји!

en: Sorry, that site is reserved!
sr: Жао нам је, то веб место је резервисано!

en: Sorry, that username already exists!
sr: Жао нам је, то корисничко име већ постоји!

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
sr: Жао нам је, коментар не може бити уређен. Нешто се десило погрешно.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
sr: Жао нам је, образац за коментаре је тренутно затворен.

en: Sorry, the new category failed.
sr: Жао нам је, није успело прављење нове категорије.

en: Sorry, the user cannot be updated.
sr: Жао нам је, корисник не може бити ажуриран.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
sr: Жао нам је, корисничка имена не могу да садрже знак &#132;_&#147;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
sr: Жао нам је, корисничка имена морају да садрже и слова!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да додате термин једној од датих таксономија.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да доделите термин једној од датих таксономија.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да правите чланке заштићене лозинком ове врсте уноса.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да правите приватне чланке на овом веб месту.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да избришете овај чланак.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да уређујете чланке ове врсте уноса.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да уређујете чланке.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да уређујете ову врсту уноса.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да уређујете овај чланак.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да објављујете на овом веб месту.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да објављујете стране на овом веб месту.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да објављујете чланке ове врсте уноса.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да објављујете чланке у овом веб месту.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да залепите овај чланак.

en: Sorry, you can not edit this post.
sr: Жао нам је, није вам дозвољено да мењате овај чланак.

en: Sorry, you cannot edit comments.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете коментаре.

en: Sorry, you cannot edit pages.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете стране.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете чланке на овом веб месту.

en: Sorry, you cannot edit this page.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете ову страну.

en: Sorry, you cannot edit this post.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете овај чланак.

en: Sorry, you cannot edit users.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете кориснике.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
sr: Жао нам је, не можете да уређујете свој профил.

en: Sorry, you cannot list users.
sr: Жао нам је, не можете да приказујете кориснике.

en: Sorry, you cannot publish this post.
sr: Жао нам је, не можете да објавите овај чланак.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
sr: Жао нам је, не можете да залепите приватан чланак.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
sr: Жао нам је, немате приступ корисничким подацима на овом веб месту.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
sr: Жао нам је, немате довољно права да додате категорију.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
sr: Жао нам је, немате права да обришете категорију.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
sr: Жао нам је, немате права да избришете ову страну.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
sr: Жао нам је, немате права да избришете овај чланак.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
sr: Жао нам је, немате права да уређујете ову страну.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
sr: Жао нам је, Немате права да уређујете овај чланак.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
sr: Жао нам је, немате права да објавите ову страну.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
sr: Жао нам је, немате права да објавите овај чланак.

en: Sorry, you may not use that site name.
sr: Жао нам је, не можете да користите то име веб места.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
sr: Жао нам је, морате бити у могућности да уређујете чланке на овом веб месту да бисте видели категорије.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
sr: Жао нам је, морате бити у могућности да уређујете чланке на овом веб месту да бисте видели ознаке.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
sr: Жао нам  је, да би поставили коментар, морате бити пријављени.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
sr: Жао нам је, ваш унос не може бити уређен. Нешто се десило погрешно.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
sr: Жао нам је, ваш унос не може бити објављен. Нешто се десило погрешно.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
sr: Жао нам је, ваш термин не може бити направљен. Нешто се десило погрешно.

en: Sort by:
sr: Поређај по:

en: Source
sr: Извор

en: Source code
sr: Изворни код

en: Spam it: %s
sr: Обележи као непожељан: %s

en: Special character
sr: Посебни карактер

en: Split table cell
sr: Подели ћелију табеле

en: Static Front Page
sr: Статична почетна страница

en: Still waiting for your email?
sr: Још увек чекате за своју поруку?

en: Strength indicator
sr: Показивач јачине

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Style
sr: Стил

en: Stylesheet
sr: Стилови

en: Stylesheet is missing.
sr: Недостају стилови.

en: Stylesheet is not readable.
sr: Стил није читљив.

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Submit Comment
sr: Предај коментар

en: Submitted on:
sr: Послато у:

en: Subscript
sr: Написано испод

en: Suggested embed #%d
sr: Предложено угњежђивање #%d

en: Suggested image #%d
sr: Предложена слика #%d

en: Suggested image dimensions:
sr: Предложена величина слике:

en: Sun
sr: Нед

en: Sunday
sr: недеља

en: Superscript
sr: Степеновано

en: Support Forums
sr: Форуми подршке

en: T_Thursday_initial
sr: Ч

en: T_Tuesday_initial
sr: У

en: Table cell properties
sr: Својства ћелије табеле

en: Table properties
sr: Својства табеле

en: Table row properties
sr: Својства реда табеле

en: Tag Cloud
sr: Облак ознака

en: Tag: %s
sr: Ознака: %s

en: Tagline
sr: Поднаслов

en: Tags
sr: Ознаке

en: Tags:
sr: Ознаке:

en: Taxonomy
sr: Таксономија

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
sr: Имена таксономија морају бити дуги између 1 и 32 знака.

en: Taxonomy:
sr: Таксономија:

en: Template
sr: Шаблон

en: Template is missing.
sr: Недостаје шаблон.

en: Text
sr: Текст

en: Text color
sr: Боја текста

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
sr: Та адреса е-поште је већ коришћена. Молимо вас да проверите своје поштанско сандуче за поруку за активирање. Постаће доступно за неколико дана уколико ништа не урадите.

en: That name is not allowed.
sr: То име није дозвољено.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
sr: То веб место је тренутно резервисано али ће можда бити доступно за неколико дана.

en: That user does not exist.
sr: Тај корисник не постоји.

en: That username is already activated.
sr: То корисничко име је већ активирано.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
sr: То корисничко име је тренутно резервисано али ће можда бити доступно за неколико дана.

en: That username is not allowed.
sr: То корисничко име није дозвољено.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
sr: Тема "%s" није исправна родитељска тема.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
sr: %1$s могућност је застарела за породицу %2$s функција. Уместо тога користите функцију %3$s.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
sr: %1$s могућност је застарела за породицу %2$s функција. Уместо тога користите могућност %3$s.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
sr: Директоријум %s развојног складишта мора се користи за са десна на лево.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
sr: <abbr title="Uniform Resource Locator">URL</abbr> до повратне везе овог уноса је: <em>%s</em>

en: The GD image library is not installed.
sr: GD image library није постављена.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
sr: SSL потврда за домаћина није могла бити потврђена.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
sr: Иконица веб места се користи као иконица прегледача веба и апликације вашег веб места. Иконице морају бити квадратног облика и широке и високе најмање 512 пиксела.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sr: Адреса веб места коју сте унели изгледа да није исправан URL. Молимо вас да унесете исправан URL.

en: The URL to the admin area
sr: URL ка управљачком простору

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sr: Вордпресова адреса коју сте унели изгледа да није исправан URL. Молимо вас да унесете исправан URL.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
sr: Позвани метода конструктора за %1$s је <strong>застарела</strong> почев од издања %2$s! Уместо тога користите %3$s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sr: Измене које сте направили биће изгубљене ако напустите ову страницу.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
sr: Непроменљива <code>VHOST</code> <strong>је застарела</strong>. Користите логичку непроменљиву <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> у wp-config.php да бисте омогућили подешавање поддомена. Користите is_subdomain_install() да бисте проверили да ли је подешавање поддомена омогућено.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sr: Опис ће бити приказан у изборнику ако га тренутна тема подржава.

en: The e-mail could not be sent.
sr: Е-писмо није могло бити послато.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
sr: Адреса е-поште коју сте унели изгледа да није исправна адреса е-поште. Молимо вас да унесете исправну адресу е-поште.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
sr: Следеће пречице обликовања су замењене када је притиснуто Enter. Притисните Escape или дугме Врати за враћање.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
sr: Следеће вредности не описују ваљан датум: месец %1$s, дан %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
sr: Следеће вредности не описују ваљан датум: година %1$s, месец %2$s, дан %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
sr: Наведени ID објекта није то ставке изборника.

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
sr: Страница за пријављивање ће се отворити у новом прозору. Након пријављивања можете је затворити и вратити се на ову страницу.

en: The menu ID should not be empty.
sr: ID изборника не би требало да буде празан.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
sr: Име изборника <strong>%s</strong> је у конфликту са другим именом изборника. Молимо вас да покушате друго.

en: The page template is invalid.
sr: Шаблон стране је неисправан.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
sr: Родитељска тема недостаје. Молимо вас да поставите родитељску тему "%s".

en: The passwords do not match.
sr: Лозинке се не поклапају.

en: The pingback has already been registered.
sr: Повратни пинг је већ примљен.

en: The post cannot be deleted.
sr: Чланак не може бити обрисан.

en: The post type may not be changed.
sr: Врста уноса не може бити промењена.

en: The post type specified is not valid
sr: Наведена врста уноса није исправна

en: The query argument of %s must have a placeholder.
sr: Аргумент упита %s мора имати држач места.

en: The requested user does not exist.
sr: Тражени корисник не постоји.

en: The role specified is not valid
sr: Наведена улога није исправна

en: The search results will be updated as you type.
sr: Резултати претраге ће бити ажурирани како куцате.

en: The site %s is yours.
sr: Веб место %s је ваше.

en: The site is already active.
sr: Веб место је већ активно.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
sr: Веб место које сте тражили није исправно инсталирано. Молимо вас да контактирате управника сервера.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
sr: Веб место које сте тражили, <strong>%s</strong>, не постоји, али га можете сада направити!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
sr: Веб место које сте тражили, <strong>%s</strong>, не постоји.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
sr: Подложак &#0132;%s&#0147; се већ користи код другог појма

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
sr: Изворни URL и циљани URL не могу заједно да показују на исти извор.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
sr: Изворни URL не садржи везу ка циљаном URLу и као такав не може бити коришћен као извор.

en: The source URL does not exist.
sr: Изворни URL не постоји.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
sr: Циљани URL не може бити коришћен као циљ. Или не постоји или није омогућен повратни пинг.

en: The specified target URL does not exist.
sr: Циљани URL не постоји.

en: The term name cannot be empty.
sr: Назив термина не може бити празан.

en: The theme directory "%s" does not exist.
sr: Директоријум теме "%s" не постоји.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
sr: Временска зона коју сте унели је неисправна. Молимо вас да изаберете исправну временску зону.

en: The user is already active.
sr: Корисник је већ активан.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
sr: Прегледач веба на вашем уређају не може бити коришћен за отпремање датотека. Можда уместо тога можете да користите <a href="%s">изворну апликацију за свој уређај</a>.

en: Theme Details
sr: Детаљи теме

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
sr: Подршка теме за %1$s требало би да буде регистрована пре %2$s копче.

en: Theme without %1$s
sr: Тема без %1$s

en: Themes
sr: Теме

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
sr: Нема доступних HTTP превоза који могу да заврше захтевани захтев.

en: There are no associated subtitles.
sr: Нема повезаних поднаписа.

en: There are no options for this widget.
sr: Нема могућности за овај виџет.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
sr: Изгледа да нема нове поште.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
sr: Изгледа да не постоји датотека <code>wp-config.php</code>. Потребна ми је пре него што кренемо.

en: There has been an error cropping your image.
sr: Десила се грешка приликом опсецања ваше слике.

en: There is a revision of this post that is more recent.
sr: Постоји ревизија овог чланка која је новија.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sr: Нема исечка јер је ово заштићен чланак.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sr: Десила се грешка подешавања. Молимо вас да контактирате управника сервера.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
sr: Догодио се проблем, молимо вас исправите образац испод и покушате поново.

en: This action has been disabled by the administrator.
sr: Ова радња је искључена од стране управника.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
sr: Предмет је промењен у низ да би се поклапао са вредношћу других cron функција.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
sr: Овај садржај је заштићен лозинком. Да бисте га видели, молимо вас да унесете своју лозинку испод:

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sr: Ова особина захтева уметнуте оквире. Вама су оквири онемогућени или их ваш прегледач веба не подржава.

en: This file is empty. Please try another.
sr: Ова датотека је празна. Молимо вас покушајте неку другу.

en: This file is not an image. Please try another.
sr: Ова датотекa није слика. Молимо вас покушајте неку другу.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
sr: Ова датотека је превелика. Датотеке морају бити мање од %d KB.

en: This file no longer needs to be included.
sr: Ова датотека више не мора бити укључена.

en: This file type is not allowed. Please try another.
sr: Ова врста датотеке није дозвољена. Молимо вас покушајте неку другу.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sr: Ово је веће од највеће дозвољене величине за отпремање. Молимо вас покушајте неку другу.

en: This is the short link.
sr: Ово је кратка веза.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
sr: Ова страна је ваљана по XHTML 1.0 Transitional

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
sr: Ова табла се користи за управљање изборницима кретања за садржај који је већ објављен на вашем веб месту. Можете направити изборнике и додати ставке за постојећи садржај као што су стране, чланци, категорије, ознаке, облици или прилагођене везе.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sr: Овај чланак је заштићен лозинком. Унесите лозинку да бисте видели коментаре.

en: This site has been archived or suspended.
sr: Ово веб место је архивирано или суспендовано.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
sr: Веб место још увек није активирано. Уколико имате проблема са активирањем свог веб места, молимо вас да контактирате <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.

en: This site is no longer available.
sr: Ово веб место више није доступно.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
sr: Ова таксономија није хијерархијска тако да не можете да одредите родитеља.

en: This taxonomy is not hierarchical.
sr: Ова таксономија није хијерархијска.

en: Thu
sr: Чет

en: Thumbnail
sr: Умањена слика

en: Thumbnail Height
sr: Висина умањене слике

en: Thumbnail Width
sr: Ширина умањене слике

en: Thursday
sr: четвртак

en: Tile
sr: Поплочај

en: Tile Horizontally
sr: Поплочај водоравно

en: Tile Vertically
sr: Поплочај усправно

en: Time Format
sr: Облик времена

en: Time Zone
sr: Временска зона

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
sr: Блокови

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
sr: Облици

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
sr: Заглавља

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
sr: Уметни шаблон

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
sr: Шаблони

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
sr: Датотека

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
sr: Облик

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
sr: Уметни

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
sr: Табела

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
sr: Алатке

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
sr: Погледај

en: Title
sr: Наслов

en: Title Attribute
sr: Атрибут наслов

en: Title:
sr: Наслов:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
sr: Да бисте активирали свој блог, молимо вас да притиснете на следећу везу:
    
    %s
    
    Након што активирате, примићете *другу поруку* са својом пријавом.
    
    Након што активирате, можете посетити своје веб место овде:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
sr: Да бисте активирали свог корисника, молимо вас да притиснете на следећу везу:
    
    %s
    
    Након што активирате, примићете *другу поруку* са својом пријавом.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
sr: Да бисте померили фокус на другу дугмад користите дугме Tab или дугмад стрелица. Да бисте вратили фокус на уређивач, притисните Escape или користите једно од дугмади.

en: To reset your password, visit the following address:
sr: Да бисте ресетовали своју лозинку, посетите следећу адресу:

en: To set your password, visit the following address:
sr: Да бисте подесили своју лозинку, посетите следећу адресу:

en: Toggle Editor Text Direction
sr: Приказ уређивача смера текста

en: Toggle section: %s
sr: Прикажи/сакриј одељак: %s

en: Toggle section: Custom Links
sr: Прикажи/сакриј: Прилагођене везе

en: Too many redirects.
sr: Превише преусмеравања.

en: Toolbar
sr: Трака са алаткама

en: Toolbar Toggle
sr: Прикажи/сакриј траку са алаткама

en: Top
sr: Врх

en: Trackback
sr: Повратна веза

en: Trackback excerpt:
sr: Исечак повратне везе:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
sr: Записи (поднаписи, натписи, описи, поглавља или метаподаци)

en: Translation Updates
sr: Ажурирања превода

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Отпад <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Отпад <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Отпад <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
sr: Помери на отпад одабрано

en: Trash it: %s
sr: Премести на отпад: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
sr: Помери виџет на отпад померањем на бочну траку неактивних виџета.

en: Tue
sr: Уто

en: Tuesday
sr: уторак

en: Turn off Fullscreen
sr: Искључи целоекрански

en: Twice Daily
sr: Двапут дневно

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
sr: Не могу да начиним директоријум %s. Да ли је родитељски директоријум уписив за сервер?

en: Unapproved
sr: Неприхваћен

en: Unattached
sr: Непридружено

en: Uncategorized
sr: Некатегоризовано

en: Under %s
sr: Испод %s

en: Underline
sr: Подвучено

en: Undo
sr: Врати

en: Unknown Feed
sr: Непознат довод

en: Unmute
sr: Искључи нечујно

en: Untitled
sr: Без наслова

en: Untrash
sr: Враћање са отпада

en: Untrash Selected
sr: Врати са отпада одабрано

en: Update
sr: Ажурирај

en: Update Category
sr: Ажурирај категорију

en: Update Failed: %s
sr: Ажурирање није успело: %s

en: Update Link Category
sr: Ажурирај категорију веза

en: Update Tag
sr: Ажурирај ознаку

en: Update audio playlist
sr: Ажурирај списак звучних записа

en: Update canceled.
sr: Одустало се од ажурирања.

en: Update completed successfully.
sr: Ажурорање је успешно завршено.

en: Update gallery
sr: Ажурирај галерију

en: Update video playlist
sr: Ажурирај списак видео записа

en: Updated!
sr: Ажурирано!

en: Updating %s...
sr: Ажурирање %s...

en: Updating...
sr: Ажурирање...

en: Updating... please wait.
sr: Ажурирање... Молимо вас да сачекате.

en: Upload Files
sr: Отпреми датотеке

en: Upload Images
sr: Отпреми слике

en: Upload Limit Exceeded
sr: Ограничење за отпремања је прекорачено

en: Upload failed.
sr: Отпремање није успело.

en: Upload stopped.
sr: Отпремање је заустављено.

en: Uploaded By
sr: Отпремљено од стране

en: Uploaded To
sr: Отпремљено на

en: Uploaded on:
sr: Отпремљено:

en: Uploaded to this page
sr: Отпремљно за ову страну

en: Uploaded to this post
sr: Отпремљно за овај чланак

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sr: или

en: Uploading
sr: Отпремање

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
sr: Коришћење корисничких нивоа у додацима и темама је застарело. Користите улоге и способности уместо тога.

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
sr: Уместо тога користите <code>WP_User->ID</code>.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
sr: Користите <code>get_the_author()</code> уместо тога уколико не желите да одјек вредности.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
sr: Користите <code>get_trackback_url()</code> уместо тога уколико не желите да одјек вредности.

en: Use as featured image
sr: Користи као издвојену слику

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
sr: Користите запете уместо %s за одвајање искључених чланова.

en: User Dashboard: %s
sr: Корисничка контролна табла: %s

en: User has blocked requests through HTTP.
sr: Корисник је блокирао захтеве преко HTTP-а.

en: User registration has been disabled.
sr: Регистрација корисника је искључена.

en: User registration is currently not allowed.
sr: Регистрација корисника тренутно није дозвољена.

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username may not be longer than 60 characters.
sr: Корисничко име не може да има више од 60 знакова.

en: Username must be at least 4 characters.
sr: Корисничко име мора да садржи најмање 4 знака.

en: Username or E-mail:
sr: Корисничко име или адреса е-поште:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Username: %s
sr: Корисничко име: %s

en: Users
sr: Корисници

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
sr: Ваљан <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Vertical space
sr: Усправни простор

en: Video
sr: Видео запис

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Видео записи <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Видео записи <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Видео записи <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
sr: Детаљи видео записа

en: View Attachment Page
sr: Види страницу прилога

en: View Category
sr: Види категорију

en: View Page
sr: Види страну

en: View Post
sr: Види чланак

en: View Tag
sr: Види ознаку

en: View attachment page
sr: Види страницу прилога

en: Visit %s&#8217;s website
sr: Посетите веб место од %s

en: Visit Site
sr: Посети веб место

en: Visual
sr: Видљиво

en: Visual aids
sr: Видљива помоћ

en: W_Wednesday_initial
sr: С

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
sr: Сачекајте мало дуже. Некада испорука е-поруке може каснити због ствари ван наше контроле.

en: We cannot find a title on that page.
sr: Не можемо пронаћи наслов на тој страни.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
sr: Шаљемо вам вашу поруку регистрације на ову адресу е-поште. (проверите два пута адресу е-поште пре него што наставите)

en: Website
sr: Веб место

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
sr: Веб место: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
sr: Сре

en: Wednesday
sr: среда

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
sr: Добродошли назад, %s. Попуњавајући образац испод, можете <strong>додати друго веб место на свом налогу</strong>. Не постоји ограничење у броју веб места које можете да имате, тако да стварајте садржај од срца, али пишите одговорно!

en: What do I do now?
sr: Шта да радим сада?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
sr: Када је у режиму промене редоследа, додатне контроле ставки изборника које мењају редослед биће доступне у списку ставки изнад.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
sr: Када започињете нови пасус са једним од ових шаблона обликовања праћених размаком, обликовање ће аутоматски бити примењено. Притисните Backspace или Escape за враћање.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
sr: Иако можете опсећи слике како вам се свиђа након притиска на <strong>Додај нову слику</strong>, ваша тема препоручује заглавље висине <strong>%s</strong> пиксела.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
sr: Иако можете опсећи слике како вам се свиђа након притиска на <strong>Додај нову слику</strong>, ваша тема препоручује заглавље величине <strong>%s &times; %s</strong> пиксела.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
sr: Иако можете опсећи слике како вам се свиђа након притиска на <strong>Додај нову слику</strong>, ваша тема препоручује заглавље ширине <strong>%s</strong> пиксела.

en: Whoops, the provided date is invalid.
sr: Упс, наведени датум је неисправан.

en: Widget moved down
sr: Виџет је померен надоле

en: Widget moved up
sr: Виџет је померен нагоре

en: Widgets
sr: Виџети

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
sr: Виџети су независни одељци садржаја коју могу бити стављени у просторима за виџете које омогућује ваша тема (често названи и бочне траке).

en: Width
sr: Ширина

en: WordPress &rsaquo; Error
sr: Вордпрес &rsaquo; Грешка

en: WordPress &rsaquo; Success
sr: Вордпрес &rsaquo; Успех

en: WordPress Address (URL)
sr: Вордпресова адреса (URL)

en: WordPress Failure Notice
sr: Вордпрес обавештење о грешци

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
sr: Грешка Вордпрес базе %1$s за упит %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
sr: Грешка Вордпрес базе %1$s за упит %2$s направљен од %3$s

en: WordPress database error:
sr: Грешка Вордпресове базе података:

en: WordPress.org
sr: sr.WordPress.org

en: Words: %s
sr: Речи: %s

en: XHTML Friends Network
sr: XHTML мрежа пријатеља

en: XML Error: %1$s at line %2$s
sr: XML грешка: %1$s на линији %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
sr: XML-RPC услуге су искључене на овом веб месту.

en: Year
sr: Година

en: Year: %s
sr: Година: %s

en: Yes
sr: Да

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
sr: Чини се да сте већ инсталирали Вордпрес. Да бисте га реинсталирали, молимо вас да прво очистите старе табеле у бази података.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Трајно ћете обрисати изабране ставке.
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Трајно ћете обрисати ове ставке.
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Трајно ћете обрисати ову ставку.
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Трајно ћете обрисати овај изборник.
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Померићете ове ставке на отпад.
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You are attempting to log out of %s
sr: Покушавате да се одјавите са %s

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
sr: Тренутно прегледате архиву блога <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
sr: Тренутно прегледате архиву блога <a href="%1$s/">%2$s</a> за дан %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
sr: Тренутно прегледате архиву блога <a href="%1$s/">%2$s</a>  за %3$s годину.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
sr: Тренутно прегледате архиву блога <a href="%1$s/">%2$s</a>.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
sr: Тренутно прегледате архиву категорије %s.

en: You are customizing %s
sr: Прилагођавате %s

en: You are logged in already. No need to register again!
sr: Већ сте пријављени. Нема потребе да се поново региструјете!

en: You are not allowed access to details about comments.
sr: Није вам дозвољен приступ детаљима о коментарима.

en: You are not allowed access to details about this site.
sr: Није вам дозвољен приступ детаљима о овом веб месту.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
sr: Није вам дозвољено да додељујете термине у овој таксономији.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
sr: Није вам дозвољено да мењате аутора стране као овај корисник.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
sr: Није вам дозвољено да мењате аутора чланка као овај корисник.

en: You are not allowed to create pages as this user.
sr: Није вам дозвољено да правите стране као овај корисник.

en: You are not allowed to create posts as this user.
sr: Није вам дозвољено да правите чланке као овај корисник.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
sr: Није вам дозвољено да правите термине у овој таксономији.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
sr: Није вам дозвољено да бришете термине у овој таксономији.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
sr: Није вам дозвољено да уређујете термине у овој таксономији.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
sr: Није вам дозвољено да уређујете коментаре на овом веб месту.

en: You are not allowed to update options.
sr: Није вам дозвољено да ажурирате могућности.

en: You are now logged out.
sr: Сада сте одјављени.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
sr: Објављујете коментаре сувише брзо. Успорите мало.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
sr: Такође можете ставити виџете у просторе за виџете са виџетом Прилагођени изборник.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
sr: Можете направити датотеку <code>wp-config.php</code> преко веб сучеља, али ово не ради на свим поставкама сервера. Најсигурнији начин је да ручно направите датотеку.

en: You can see all comments on this post here:
sr: Овде можете видети све коментаре на овај чланак:

en: You can see all pingbacks on this post here:
sr: Овде можете видети све повратне пингове на овај чланак:

en: You can see all trackbacks on this post here:
sr: Овде можете видети све повратне везе на овај чланак:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
sr: Не можете користити ту адресу е-поште приликом отварања налога. Имамо проблема са њима јер блокирају неке наше е-поруке. Молимо вас да користите другог добављача е-поште.

en: You do not have permission to do that.
sr: Немате права да то урадите.

en: You do not have permission to preview drafts.
sr: Немате права да то да прегледате нацрте.

en: You do not have permission to upload files.
sr: Немате дозволе да отпремате датотеке.

en: You have attempted to queue too many files.
sr: Покушали сте да ставите превише датотека у ред за чекање.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
sr: Додати сте на ово веб место. Молимо вас да посетите <a href="%s">почетну страницу</a> или <a href="%s">да се пријавите</a> користећи своје корисничко име и лозинку.

en: You have logged in successfully.
sr: Успешно сте се пријавили.

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
sr: Тражили сте архиву блога <a href="%1$s/">%2$s</a> за <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. Уколико нисте у могућности да ишта пронађете у овим резултатима претраге, можете пробати једну од ових веза.

en: You may only upload 1 file.
sr: Можете отпремити само једну датотеку.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
sr: Жао нам  је, да би поставили коментар, морате <a href="%s">бити пријављени</a>.

en: You must be registered to comment
sr: Морате бити регистровани да бисте могли да коментаришете.

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
sr: Морате се прво <a href="%s">пријавити</a> и онда ћете моћи да направите ново веб место.

en: You need to pass an array of types.
sr: Морате доделити низ врста.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
sr: Требало би да наведете nonce радњу да би била потврђена користећи први параметар.

en: Your Comment
sr: Ваш коментар

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
sr: Вашој PHP инсталацији изгледа да фали MySQL проширење које је неопходно за Вордпрес.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
sr: Ваш налог је активиран. Сада можете да се <a href="%1$s">пријавите</a> на веб место користећи своје изабрано корисничко име &#132;%2$s&#147;. Молимо вас да проверите своје поштанско сандуче за %3$s за своју лозинку и смернице за пријављивање. Уколико не примите е-пошту, молимо вас да проверите међу непожељним порукама. Уколико и даље не примите поруку у року од једног сата, можете <a href="%4$s">ресетовати своју лозинку</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
sr: Ваш налог је сада активиран. <a href="%1$s">Пријавите се</a> или идите назад на <a href="%2$s">почетну страницу</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
sr: Ваш налог је сада активиран. <a href="%1$s">Видите своје веб место</a> или се <a href="%2$s">пријавите</a>

en: Your account is now active!
sr: Ваш налог је сада активан!

en: Your address will be %s.
sr: Ваша адреса биће %s.

en: Your blogroll
sr: Ваш блоговник

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
sr: Ваш веб прегледач не подржава директни приступ остави. Молимо вас да уместо тога користите пречице са тастатуре или изборник уређивања свог веб прегледача.

en: Your comment is awaiting moderation.
sr: Ваш коментар чека преглед.

en: Your email address will not be published.
sr: Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

en: Your latest posts
sr: Ваши скорашњи чланци

en: Your new password has not been saved.
sr: Ваша лозинка није сачувана.

en: Your password has been reset.
sr: Ваша лозинка је ресетована.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
sr: Ваша веза за ресетовање лозинке је изгледа неисправна. Молимо вас да захтевате нову везу испод.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
sr: Ваша веза за ресетовање лозинке је истекла. Молимо вас да захтевате нову везу испод.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
sr: Ваш сервер користи издање PHP-а %1$s али Вордпрес %2$s захтева најмање  %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
sr: Ваша сеанса је истекла. Можете се поново пријавити са ове странице или отићи на страницу за пријављивање.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
sr: Ваше веб место на <a href="%1$s">%2$s</a> је сада активно. Можете се сада пријавити на своје веб место користећи изабрано корисничко име &#132;%3$s&#147;. Молимо вас да проверите своје поштанско сандуче за %4$s за своју лозинку у смернице за пријављивање. Уколико не примите е-пошту, молимо вас да проверите међу непожељним порукама. Уколико и даље не примите поруку у року од једног сата, можете <a href="%5$s">ресетовати своју лозинку</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
sr: Скорашњи чланци вашег веб места.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
sr: Скорашњи коментари вашег веб места.

en: Your theme contains %s menu location. Select which menu you would like to use. | Your theme contains %s menu locations. Select which menu appears in each location.
sr[0]: Ваша тема подржава %s место изборника. Изаберите који изборник желите да користите.
sr[1]: Ваша тема подржава %s места изборника. Изаберите који се изборник појављује на сваком месту.
sr[2]: Ваша тема подржава %s места изборника. Изаберите који се изборник појављује на сваком месту.

en: Your theme supports a static front page.
sr: Ваша тема подржава статичну почетну страницу.

en: [%1$s] Activate %2$s
sr: [%1$s] Активирај %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
sr: [%1$s] Коментар: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
sr: [%1$s] Повратни пинг: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
sr: [%1$s] Молимо прегледајте: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
sr: [%1$s] Повратна веза: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
sr: [%s] Регистрација новог корисника

en: [%s] Notice of Email Change
sr: [%s] Напомена промене е-поште

en: [%s] Notice of Password Change
sr: [%s] Напомена о промењеној лозинци

en: [%s] Password Lost/Changed
sr: [%s] Лозинка изгубљена/промењена

en: [%s] Password Reset
sr: [%s] Лозинка поништена

en: [%s] Your username and password info
sr: [%s] Подаци о вашем корисничком имену и лозинци

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
sr: Веза

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
sr: Садржај

[ctx: add new from admin bar]
en: User
sr: Корисник

[ctx: add new media]
en: Add New
sr: Додај нови

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
sr: Страна

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
sr: Чланак

[ctx: adjective]
en: Approved
sr: Прихваћен

[ctx: adjective]
en: Spam
sr: Непожељни

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
sr: Ново

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
sr: Плава

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
sr: Кафа

[ctx: admin color scheme]
en: Default
sr: Подразумевана

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
sr: Ектоплазма

[ctx: admin color scheme]
en: Light
sr: Светла

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
sr: Поноћ

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
sr: Океан

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
sr: Излазак сунца

[ctx: auto preload]
en: Auto
sr: Аутоматски

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
sr: од стране %1$s &#8212; %2$s у <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
sr: %1$s %2$s.

en: close tags
sr: затвори ознаке

[ctx: closing curly double quote]
en: &#8221;
sr: &#8220;

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
sr: Претходно отпремљено

[ctx: custom headers]
en: Suggested
sr: Предложено

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sr: j. F Y.

en: domain
sr: domen

[ctx: editor button]
en: Code
sr: Кôд

[ctx: editor button]
en: Left to right
sr: Лево ка десно

[ctx: editor button]
en: Right to left
sr: Десно ка лево

[ctx: editor button]
en: Show blocks
sr: Прикажи блокове

[ctx: find/replace]
en: Find
sr: Пронађи

[ctx: find/replace]
en: Next
sr: Следеће

[ctx: find/replace]
en: Prev
sr: Претходно

[ctx: find/replace]
en: Replace
sr: Замени

[ctx: find/replace]
en: Replace all
sr: Замени све

[ctx: find/replace]
en: Replace with
sr: Замени са

[ctx: find/replace]
en: Whole words
sr: Целе речи

en: g:i a
sr: H:i

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
sr: Водоравно поравнање

en: https://wordpress.org/
sr: https://sr.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/support/
sr: http://sr.forums.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/support/forum/requests-and-feedback
sr: http://sr.forums.wordpress.org/forum/%d0%9e%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%be

en: l, F jS, Y
sr: l, j. F Y.

[ctx: label]
en: Search for:
sr: Претрага за:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
sr: Прилагођена...

[ctx: links widget]
en: All Links
sr: Све везе

[ctx: list style]
en: Circle
sr: Круг

[ctx: list style]
en: Default
sr: Подразумевано

[ctx: list style]
en: Disc
sr: Диск

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
sr: Мала слова

[ctx: list style]
en: Lower Greek
sr: Мала грчка слова

[ctx: list style]
en: Lower Roman
sr: Мали римски бројеви

[ctx: list style]
en: Square
sr: Квадрат

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
sr: Велика слова

[ctx: list style]
en: Upper Roman
sr: Велики римски бројеви

[ctx: media]
en: Remove video track
sr: Уклонити видео запис

[ctx: meta widget link text]
en: WordPress.org
sr: sr.WordPress.org

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
sr: (без натписа)

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
sr: F Y.

en: moved to the trash.
sr: померено на отпад.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sr: Почетак

en: new WordPress Loop
sr: нова Вордпресова петља

[ctx: next post]
en: Next
sr: Следећи

[ctx: noun]
en: Comment
sr: Коментар

[ctx: noun]
en: Trash
sr: Отпад

en: number_format_decimal_point
sr: ,

en: number_format_thousands_sep
sr: .

en: of
sr: од

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
sr: &#8222;

[ctx: page]
en: Add New
sr: Додај нову

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
sr: Не поклапа се

[ctx: password strength]
en: Medium
sr: Средње

[ctx: password strength]
en: Strong
sr: Јако

[ctx: password strength]
en: Very weak
sr: Веома слабо

[ctx: password strength]
en: Weak
sr: Слабо

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sr: Претрага &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
sr: Додај нови

[ctx: post]
en: Draft
sr: Нацрт

[ctx: post]
en: Pending
sr: Чека

[ctx: post]
en: Private
sr: Приватни

[ctx: post]
en: Published
sr: Објављен

[ctx: post]
en: Scheduled
sr: Заказан

[ctx: post]
en: Trash
sr: Отпад

[ctx: post format]
en: Format
sr: Облик

[ctx: post format archive title]
en: Asides
sr: Са стране

[ctx: post format archive title]
en: Audio
sr: Звучни записи

[ctx: post format archive title]
en: Chats
sr: Ћаскања

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
sr: Галерије

[ctx: post format archive title]
en: Images
sr: Слике

[ctx: post format archive title]
en: Links
sr: Везе

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
sr: Цитати

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
sr: Стања

[ctx: post format archive title]
en: Videos
sr: Видео записи

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
sr: %1$s %2$s, пре %3$s (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
sr: %1$s [аутоматско снимање]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
sr: %1$s [тренутна ревизија]

[ctx: post type general name]
en: Media
sr: Садржај

[ctx: post type general name]
en: Pages
sr: Стране

[ctx: post type general name]
en: Posts
sr: Чланци

[ctx: post type singular name]
en: Page
sr: Страна

[ctx: post type singular name]
en: Post
sr: Чланак

[ctx: previous post]
en: Previous
sr: Претходни

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
sr: j. F Y. у H:i

en: sitename
sr: imevebmesta

[ctx: spellcheck]
en: Finish
sr: Заврши

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
sr: Занемари

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
sr: Занемари све

[ctx: submit button]
en: Search
sr: Претражи

[ctx: table body]
en: Body
sr: Тело

[ctx: table cell]
en: Cell
sr: Ћелија

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
sr: Нема

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
sr: Поље

[ctx: table column]
en: Column
sr: Ступац

[ctx: table columns]
en: Cols
sr: Ступци

[ctx: table footer]
en: Footer
sr: Подножје

[ctx: table header]
en: Header
sr: Заглавље

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
sr: Категорије

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
sr: Ознаке

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
sr: Категорија

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
sr: Ознака

en: text direction
sr: правац текста

[ctx: theme]
en: Change
sr: Промени

[ctx: translations]
en: Available
sr: Доступни

[ctx: translations]
en: Installed
sr: Постављени

[ctx: verb]
en: Trash
sr: Помери на отпад

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
sr: Усправно поравнање

[ctx: video or audio]
en: Length
sr: Дужина

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
sr: %1$s на %2$s

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
sr: Y.
